Roemeense boeren blokkeren grens Oekraïne tijdens grote protesten
BOEKAREST (ANP/RTR) - Honderden boeren en vrachtwagenchauffeurs in Roemenië blokkeren de grens met Oekraïne. Woensdag is al de achtste dag van grote protesten en ze zijn onder meer boos om de goedkope boerenproducten uit Oekraïne die zwaar op de Roemeense markt drukken.
De afgelopen week hebben boeren onder meer snelwegen geblokkeerd en het verkeer ontregeld door langzaam met tractors over drukke wegen te rijden. Woensdag protesteren ze ook in de buitenwijken van de hoofdstad Boekarest. "We blijven doorgaan tot we de eerste wet goedgekeurd zien die oplossingen biedt voor zoveel mogelijk van de problemen waar wij op hebben gewezen", zei een van de actievoerders tegen Roemeense media.
Naast de Oekraïense producten, komen de boeren ook in actie tegen de hoge brandstofprijzen, verzekeringskosten en maatregelen van de Europese Unie voor het milieu.
De acties aan de grens volgen op de blokkades die Poolse boeren en vrachtwagenchauffeurs wekenlang volhielden uit protest tegen de voorwaarden voor Oekraïense import, die in hun ogen oneerlijk waren. Dinsdag schortten ze hun protest op na een deal met de Poolse overheid.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.
47 minuten geledenTOKYO (ANP/AFP/RTR) - De coalitie van de Japanse premier Sanae Takaichi stevent af op een flinke winst in de tussentijdse verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen. Volgens exitpolls van de Japanse publieke omroep NHK haalt de coalitie 302 tot 366 zetels, bijna twee derde van de 465 te verdelen zetels.
48 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de demonstranten die protesteren tegen de Winterspelen "vijanden van Italië" genoemd. Dat deed de bewindsvrouw op Instagram, waar ze ook haar lof uitsprak voor de vele Italianen die zich inzetten voor een soepel verloop van het sporttoernooi.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.
6 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.
8 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.
9 uur geleden