Roemeense boeren blokkeren grens Oekraïne tijdens grote protesten
BOEKAREST (ANP/RTR) - Honderden boeren en vrachtwagenchauffeurs in Roemenië blokkeren de grens met Oekraïne. Woensdag is al de achtste dag van grote protesten en ze zijn onder meer boos om de goedkope boerenproducten uit Oekraïne die zwaar op de Roemeense markt drukken.
De afgelopen week hebben boeren onder meer snelwegen geblokkeerd en het verkeer ontregeld door langzaam met tractors over drukke wegen te rijden. Woensdag protesteren ze ook in de buitenwijken van de hoofdstad Boekarest. "We blijven doorgaan tot we de eerste wet goedgekeurd zien die oplossingen biedt voor zoveel mogelijk van de problemen waar wij op hebben gewezen", zei een van de actievoerders tegen Roemeense media.
Naast de Oekraïense producten, komen de boeren ook in actie tegen de hoge brandstofprijzen, verzekeringskosten en maatregelen van de Europese Unie voor het milieu.
De acties aan de grens volgen op de blokkades die Poolse boeren en vrachtwagenchauffeurs wekenlang volhielden uit protest tegen de voorwaarden voor Oekraïense import, die in hun ogen oneerlijk waren. Dinsdag schortten ze hun protest op na een deal met de Poolse overheid.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Turkije is bereid te bemiddelen in de strijd in het Midden-Oosten, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagavond op X. Ze verwelkomt die bereidheid, net zoals de insteek van Turkije om een oplossing te vinden via vreedzame middelen. "We zijn het erover eens dat diplomatie de enige haalbare weg voorwaarts is", schrijft de politica.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De gebeurtenissen in Iran mogen niet leiden tot escalatie, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas zondagavond in een verklaring namens de 27 EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Als dat wel gebeurt, bedreigt dat onder meer het Midden-Oosten en Europa met onvoorspelbare gevolgen, ook op economisch gebied.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De partij van de voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad heeft ontkend dat hij dood is. Het Iraanse staatspersbureau ILNA meldde dat hij zaterdag bij een luchtaanval op zijn huis in het oosten van Teheran was omgekomen, maar dat klopt volgens de partij Dolate Bahar niet, aldus hetzelfde persbureau. Ook familieleden zouden hebben gezegd dat de 69-jarige politicus niet om het leven is gekomen.
59 minuten geledenKARACHI (ANP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten in verschillende plaatsen in Pakistan zijn volgens plaatselijke media meer dan twintig doden gevallen. Bij het consulaat van de VS in de havenstad Karachi vielen negen doden en tientallen gewonden toen er geschoten werd.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Duizenden aanhangers van Hezbollah hielden zondag een mars in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, het bolwerk van de Libanese beweging. Ze rouwden om de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei, die zaterdagmorgen omkwam bij een luchtaanval op Teheran.
2 uur geledenWASHINGTON/MUSCAT (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft in een vraaggesprek met het blad The Atlantic gezegd dat de leiders van Iran willen praten en dat hij daarmee akkoord gaat. In het sultanaat Oman werd gemeld dat Iran openstaat voor inspanningen om de toestand te de-escaleren. Oman heeft bemiddeld als tussenpersoon in recente gesprekken tussen Iran en de VS in onder meer Genève.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag steun betuigd aan de nabestaanden van degenen die zijn omgekomen bij Iraanse aanvallen. Volgens de regeringsleider maakt zijn land "pijnlijke dagen" door. "Mijn hart gaat uit naar de getroffen families - namens jullie allen, inwoners van Israël - ik wens de betrokkenen een volledig herstel toe", aldus Netanyahu in een videoboodschap.
4 uur geleden