Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roemeense boeren blokkeren grens Oekraïne tijdens grote protesten

Roemeense boeren blokkeren grens Oekraïne tijdens grote protesten

BOEKAREST (ANP/RTR) - Honderden boeren en vrachtwagenchauffeurs in Roemenië blokkeren de grens met Oekraïne. Woensdag is al de achtste dag van grote protesten en ze zijn onder meer boos om de goedkope boerenproducten uit Oekraïne die zwaar op de Roemeense markt drukken.

De afgelopen week hebben boeren onder meer snelwegen geblokkeerd en het verkeer ontregeld door langzaam met tractors over drukke wegen te rijden. Woensdag protesteren ze ook in de buitenwijken van de hoofdstad Boekarest. "We blijven doorgaan tot we de eerste wet goedgekeurd zien die oplossingen biedt voor zoveel mogelijk van de problemen waar wij op hebben gewezen", zei een van de actievoerders tegen Roemeense media.

Naast de Oekraïense producten, komen de boeren ook in actie tegen de hoge brandstofprijzen, verzekeringskosten en maatregelen van de Europese Unie voor het milieu.

De acties aan de grens volgen op de blokkades die Poolse boeren en vrachtwagenchauffeurs wekenlang volhielden uit protest tegen de voorwaarden voor Oekraïense import, die in hun ogen oneerlijk waren. Dinsdag schortten ze hun protest op na een deal met de Poolse overheid.

Meer uit Buitenland

Koeweit: gevechtsvliegtuigen VS neergestort, bemanning overleefd

KOEWEIT (ANP/AFP/DPA) - Boven Koeweit zijn meerdere Amerikaanse gevechtstoestellen neergestort. Dat meldt het ministerie van Defensie in dat land. De bemanning zou het volgens de woordvoerder hebben overleefd.

11 minuten geleden
VK: VS hebben niet gevraagd getroffen basis Cyprus te gebruiken

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben het VK niet gevraagd om de Britse militaire basis op Cyprus te gebruiken die werd getroffen door een droneaanval. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper maandag.

17 minuten geleden
Rode Halve Maan: 555 mensen omgekomen in Iran sinds begin oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - In Iran zijn sinds het uitbreken van de oorlog al zeker 555 mensen omgekomen, zegt de Iraanse Rode Halve Maan. Iran heeft sinds zaterdag te maken met grootschalige aanvallen door Israël en de VS.

18 minuten geleden
China dringt aan op staakt-het-vuren in Midden-Oosten

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.

1 uur geleden
Turkije en Iran sluiten grens voor dagjesmensen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.

1 uur geleden
Von der Leyen spreekt steun uit voor Cyprus na aanval

BRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.

1 uur geleden
Legerleider Israël: strijd tegen Hezbollah kan dagen duren

TEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.

1 uur geleden