Roemeense boeren blokkeren grens Oekraïne tijdens grote protesten
BOEKAREST (ANP/RTR) - Honderden boeren en vrachtwagenchauffeurs in Roemenië blokkeren de grens met Oekraïne. Woensdag is al de achtste dag van grote protesten en ze zijn onder meer boos om de goedkope boerenproducten uit Oekraïne die zwaar op de Roemeense markt drukken.
De afgelopen week hebben boeren onder meer snelwegen geblokkeerd en het verkeer ontregeld door langzaam met tractors over drukke wegen te rijden. Woensdag protesteren ze ook in de buitenwijken van de hoofdstad Boekarest. "We blijven doorgaan tot we de eerste wet goedgekeurd zien die oplossingen biedt voor zoveel mogelijk van de problemen waar wij op hebben gewezen", zei een van de actievoerders tegen Roemeense media.
Naast de Oekraïense producten, komen de boeren ook in actie tegen de hoge brandstofprijzen, verzekeringskosten en maatregelen van de Europese Unie voor het milieu.
De acties aan de grens volgen op de blokkades die Poolse boeren en vrachtwagenchauffeurs wekenlang volhielden uit protest tegen de voorwaarden voor Oekraïense import, die in hun ogen oneerlijk waren. Dinsdag schortten ze hun protest op na een deal met de Poolse overheid.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
6 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
17 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
18 uur geleden