Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeiers mikken op meer gouden medailles op slotdag WK

Roeiers mikken op meer gouden medailles op slotdag WK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse roeiers mikken op de slotdag van de WK in Belgrado op meer gouden medailles. In totaal is Nederland zondagmiddag in vier finales vertegenwoordigd.

Op de laatste dag van de wereldkampioenschappen komen Stef Broenink en Melvin Twellaar om 13.39 uur in actie in de finale van de dubbeltwee, waarna Karolien Florijn en Simon van Dorp uitkomen in de finales van de skiff. Florijn is de regerend wereldkampioene. Het toernooi wordt afgesloten met de eindstrijd van de Holland Acht. Voor laatstgenoemde boot staat nog plaatsing voor de Olympische Spelen van Parijs op het spel. Daarvoor is een plek bij de beste vijf nodig.

De Nederlandse ploeg veroverde zaterdag liefst drie gouden medailles en één zilveren. Zo werden de tweezonder en de vierzonder voor vrouwen wereldkampioen, evenals de dubbelvier voor mannen.

Nooit eerder won Nederland meer dan één gouden plak op de WK in de olympische klasses.

Meer uit Sport

Snowboardster Dekker strandt op Spelen in achtste finale

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.

30 minuten geleden
Skiester Johnson wint afdaling na zware crash landgenote Vonn

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.

35 minuten geleden
Hockeyers winnen opnieuw moeizaam van Spanje in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.

42 minuten geleden
Nederland na verlies in dubbel achter in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.

43 minuten geleden
Skiester Vonn crasht al snel tijdens olympische afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.

1 uur geleden
Kok kijkt uit naar haar olympisch debuut op de 1000 meter 

MILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.

1 uur geleden
Hockeysters opnieuw oppermachtig tegen China in Pro League

GUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.

1 uur geleden