Roeiers mikken op meer gouden medailles op slotdag WK
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse roeiers mikken op de slotdag van de WK in Belgrado op meer gouden medailles. In totaal is Nederland zondagmiddag in vier finales vertegenwoordigd.
Op de laatste dag van de wereldkampioenschappen komen Stef Broenink en Melvin Twellaar om 13.39 uur in actie in de finale van de dubbeltwee, waarna Karolien Florijn en Simon van Dorp uitkomen in de finales van de skiff. Florijn is de regerend wereldkampioene. Het toernooi wordt afgesloten met de eindstrijd van de Holland Acht. Voor laatstgenoemde boot staat nog plaatsing voor de Olympische Spelen van Parijs op het spel. Daarvoor is een plek bij de beste vijf nodig.
De Nederlandse ploeg veroverde zaterdag liefst drie gouden medailles en één zilveren. Zo werden de tweezonder en de vierzonder voor vrouwen wereldkampioen, evenals de dubbelvier voor mannen.
Nooit eerder won Nederland meer dan één gouden plak op de WK in de olympische klasses.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
8 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
23 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden