Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeicoach Meenhorst hoopt dat 'gekkenhuis' voorbode is voor Spelen

Roeicoach Meenhorst hoopt dat 'gekkenhuis' voorbode is voor Spelen

BELGRADO (ANP) - Eelco Meenhorst, de bondscoach van de Nederlandse roeiers, zag zijn ploeg op de WK in Belgrado excelleren op het juiste moment. Maar liefst vijf keer werd er goud gewonnen door een Nederlandse boot. De verwachtingen richting de Olympische Spelen van Parijs zullen hooggespannen zijn.

"Deze week was een gekkenhuis", aldus Meenhorst. "Je werkt hier heel lang naartoe, maar dat het zó goed valt, is een heel bijzondere ervaring. Dit moet echt even bezinken. Dit voelt echt als loon naar werken, want we werken hier al een paar jaar zo hard aan. Dit is het resultaat van een langetermijninvestering."

Na Tokio

In de aanloop naar het toernooi op het Servische Savameer had Meenhorst al laten optekenen vol in te zetten op gouden medailles. "Op een gegeven moment wist ik door de data dat we er heel goed voor stonden, maar dan nog vraag je je af wat het waard is. Maar dat het zo goed zou gaan, dat is wel even genieten. Ons plan is extreem goed gelukt."

Met naast vijf wereldtitels ook drie keer zilver eindigde Nederland bovenaan het medailleklassement. "Ik heb na de Spelen van Tokio geroepen dat ik dacht dat we het beste roeiland ter wereld konden worden. Mensen vroegen zich af of ik dat wel moest zeggen, maar nu staan we op het punt dat ook echt te worden."

'Weer op dit niveau'

Meenhorst besloot de mannen en vrouwen samen te laten trainen en afscheid te nemen van de verschillende eilandjes binnen de roeibond. Van diverse coaches werd afscheid genomen en Meenhorst heeft het nu over de hele breedte voor het zeggen.

"De lat ligt nu heel hoog en we hebben een heel goede groep roeiers. Je leert van de beste roeiers en als de lat hoog ligt, dan gaat iedereen daar naartoe", aldus de coach. "Het wordt heel interessant of we volgend jaar weer op dit niveau kunnen zijn."

'Terugfluiten'

Technisch directeur Hessel Evertse liet eerder deze week optekenen deze WK als een blauwdruk te zien voor de Spelen van volgend jaar. "Als ik dat hoor dan fluit ik Hessel terug. We hebben één doelstelling en dat is goud bij zowel de mannen als de vrouwen. Bij de vrouwen is dat nog nooit gebeurd. Daar blijf ik bij en dat is ook met NOC*NSF afgesproken. Dan zijn de Spelen voor mij geslaagd."

Op de Spelen van Tokio pakte Nederland één keer goud, twee keer zilver en twee keer brons.

Meer uit Sport

De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

2 uur geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

3 uur geleden
Titelverdediger Van Empel ziet af van EK veldrijden

ARNHEM (ANP) - Fem van Empel zal komende zaterdag op het Europees kampioenschap veldrijden in het Belgische Middelkerke haar titel niet verdedigen. De regerend wereldkampioene is op dit moment niet fit genoeg om deel te nemen aan de titelstrijd, meldt de wielerbond KNWU. De 23-jarige Brabantse kiest ervoor de komende periode in Spanje te trainen.

21 uur geleden
Tennisster Keys trekt zich ziek terug bij WTA Finals

RIYAD (ANP/AFP) - Tennisster Madison Keys heeft zich vanwege een virus teruggetrokken tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse nummer 7 van de wereld zou woensdag haar derde wedstrijd spelen tegen de Kazachse Elena Rybakina, maar wordt vervangen door de Russische Jekaterina Aleksandrova.

1 dag geleden
Ackermann opvolger Groenewegen bij wielerploeg Jayco-AlUla

MELBOURNE (ANP) - Pascal Ackermann zet zijn wielerloopbaan voort bij de Australische ploeg Jayco-AlUla. De Duitse sprinter neemt de plaats in van Dylan Groenewegen, de Nederlander die overstapt naar Unibet Rose Rockets. Ackermann heeft 41 overwinningen op zijn naam staan en komt over van Israel - Premier Tech. Hij heeft een contract voor twee jaar getekend.

1 dag geleden
Tennisster Venus Williams (45) keert terug naar Auckland Classic

AUCKLAND (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams keert op 45-jarige leeftijd terug naar de Auckland Classic. De zevenvoudig grandslamwinnares heeft een wildcard gekregen voor het toernooi dat geldt als voorbereidingstoernooi op de Australian Open.

1 dag geleden
Bol en McLaughlin-Levrone strijden om mondiale titel beste atlete

MONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.

1 dag geleden