Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeibondscoach Meenhorst kijkt terug op 'waanzinnig toernooi'

Roeibondscoach Meenhorst kijkt terug op 'waanzinnig toernooi'

VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Roeibondscoach Eelco Meenhorst kijkt terug op "een waanzinnig goed toernooi" met acht olympische medailles, waarvan de helft goud. Daarmee is Nederland het meest succesvolle roeiland van deze Spelen. Echt verbaasd is Meenhorst daar niet door. "De mannen-dubbeltwee en de vrouwen-dubbelvier hadden 'm ook nog kunnen winnen", zei de coach na de laatste finales op de buiten Parijs gelegen roeibaan.

De mannen-dubbeltwee en vrouwen-dubbelvier pakten eerder in de week zilver, net als de Holland Acht zaterdag. Goud was er voor skiffeuse Karolien Florijn, de vierzonder en tweezonder bij de vrouwen en de dubbelvier bij de mannen. Skiffeur Simon van Dorp roeide naar brons.

"Ik ben een gelukkig mens, de missie is volbracht. We hebben natuurlijk iets meer informatie, dus we weten hoe alle ploegen ervoor staan. Maar dat het op alle vlakken heel erg lukt, is natuurlijk geweldig", reageerde Meenhorst.

Meer uit Sport

Schaatser Van de Bunt stunt met zege op 5000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.

44 minuten geleden
Schulting verrast zichzelf met tweede plaats op 1000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."

1 uur geleden
Schaatser Roest ver verwijderd van olympisch ticket op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest is er niet in geslaagd zich op het olympische kwalificatietoernooi (OKT) op de 5000 meter te plaatsen voor de Spelen van Milaan. De 30-jarige schaatser van Reggeborgh kwam tot een tijd van 6.26,27 en stond na vijf van de negen ritten op de zesde plaats.

1 uur geleden
Kok wint 1000 meter op OKT voor Schulting en Verkerk, val Leerdam

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.

1 uur geleden
Leerdam hoopt op aanwijsplek op 1000 meter voor Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam hoopt dat ze in aanmerking komt voor een aanwijsplek op de 1000 meter voor de Olympische Spelen van Milaan. De 26-jarige schaatsster kwam in haar rit op het olympisch kwalificatietoernooi in de tweede bocht ten val. "Ik weet niet wat er precies gebeurde, ik gleed gewoon weg", zei een geëmotioneerde Leerdam na afloop over haar val.

1 uur geleden
Van der Poel voorlopig onverslaanbaar in veldritten

GAVERE (ANP) - Mathieu van der Poel is deze winter voorlopig onverslaanbaar in veldritten. De wereldkampioen won ook bij zijn vijfde optreden in de modder, in de wereldbekercross van het Belgische Gavere. Het was zijn vierde zege in de voornaamste competitie, waarvan hij de eerste drie wedstrijden had laten schieten.

1 uur geleden
Kok wint 1000 meter op OKT voor Schulting en Verkerk, val Leerdam

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.

2 uur geleden