Roeibondscoach Meenhorst kijkt terug op 'waanzinnig toernooi'
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Roeibondscoach Eelco Meenhorst kijkt terug op "een waanzinnig goed toernooi" met acht olympische medailles, waarvan de helft goud. Daarmee is Nederland het meest succesvolle roeiland van deze Spelen. Echt verbaasd is Meenhorst daar niet door. "De mannen-dubbeltwee en de vrouwen-dubbelvier hadden 'm ook nog kunnen winnen", zei de coach na de laatste finales op de buiten Parijs gelegen roeibaan.
De mannen-dubbeltwee en vrouwen-dubbelvier pakten eerder in de week zilver, net als de Holland Acht zaterdag. Goud was er voor skiffeuse Karolien Florijn, de vierzonder en tweezonder bij de vrouwen en de dubbelvier bij de mannen. Skiffeur Simon van Dorp roeide naar brons.
"Ik ben een gelukkig mens, de missie is volbracht. We hebben natuurlijk iets meer informatie, dus we weten hoe alle ploegen ervoor staan. Maar dat het op alle vlakken heel erg lukt, is natuurlijk geweldig", reageerde Meenhorst.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
31 minuten geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
17 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
21 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
21 uur geleden