Roeibondscoach Meenhorst kijkt terug op 'waanzinnig toernooi'
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Roeibondscoach Eelco Meenhorst kijkt terug op "een waanzinnig goed toernooi" met acht olympische medailles, waarvan de helft goud. Daarmee is Nederland het meest succesvolle roeiland van deze Spelen. Echt verbaasd is Meenhorst daar niet door. "De mannen-dubbeltwee en de vrouwen-dubbelvier hadden 'm ook nog kunnen winnen", zei de coach na de laatste finales op de buiten Parijs gelegen roeibaan.
De mannen-dubbeltwee en vrouwen-dubbelvier pakten eerder in de week zilver, net als de Holland Acht zaterdag. Goud was er voor skiffeuse Karolien Florijn, de vierzonder en tweezonder bij de vrouwen en de dubbelvier bij de mannen. Skiffeur Simon van Dorp roeide naar brons.
"Ik ben een gelukkig mens, de missie is volbracht. We hebben natuurlijk iets meer informatie, dus we weten hoe alle ploegen ervoor staan. Maar dat het op alle vlakken heel erg lukt, is natuurlijk geweldig", reageerde Meenhorst.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
22 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
23 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
23 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
1 dag geleden