Rodrygo boos omdat hij ontbreekt bij kandidaten Gouden Bal
CURITIBA (ANP/RTR) - Real Madrid-aanvaller Rodrygo begrijpt niet dat hij niet bij de laatste dertig kanshebbers voor de Gouden Bal zit. "Ik was teleurgesteld toen ik het hoorde, want ik denk dat ik het verdien. Niet om deze dertig namen tekort te doen, want ik denk dat zij het ook verdienden. Maar ik hoor er ook bij. Het was een verrassing, maar ik kan er weinig aan doen", zei de 23-jarige Braziliaan voor de camera van de internationale sportzender ESPN.
Rodrygo denkt dat zijn veelzijdigheid hem dwars kan zitten. "Vaak vul ik gewoon ruimtes op. Ontbreekt er iemand op rechts? Zet Rodrygo er neer. Ontbreekt er iemand als nummer negen? Rodrygo. Zo gaat het. Het zit me misschien een beetje in de weg, maar ik ben een teamspeler."
Rodrygo scoorde afgelopen seizoen zeventien keer en gaf negen assists in 51 wedstrijden voor de 'Koninklijke', waarmee hij de Champions League won. Jude Bellingham, Dani Carvajal, Toni Kroos, Antonio Rüdiger, Federico Valverde en Vinícius Júnior maken uit dat team nog wel kans op de Gouden Bal. Ook Rodrygo's nieuwe teamgenoot Kylian Mbappé kan de prijs op 28 oktober in Parijs in ontvangst nemen.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
9 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
9 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
17 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden