Rodrygo boos omdat hij ontbreekt bij kandidaten Gouden Bal
CURITIBA (ANP/RTR) - Real Madrid-aanvaller Rodrygo begrijpt niet dat hij niet bij de laatste dertig kanshebbers voor de Gouden Bal zit. "Ik was teleurgesteld toen ik het hoorde, want ik denk dat ik het verdien. Niet om deze dertig namen tekort te doen, want ik denk dat zij het ook verdienden. Maar ik hoor er ook bij. Het was een verrassing, maar ik kan er weinig aan doen", zei de 23-jarige Braziliaan voor de camera van de internationale sportzender ESPN.
Rodrygo denkt dat zijn veelzijdigheid hem dwars kan zitten. "Vaak vul ik gewoon ruimtes op. Ontbreekt er iemand op rechts? Zet Rodrygo er neer. Ontbreekt er iemand als nummer negen? Rodrygo. Zo gaat het. Het zit me misschien een beetje in de weg, maar ik ben een teamspeler."
Rodrygo scoorde afgelopen seizoen zeventien keer en gaf negen assists in 51 wedstrijden voor de 'Koninklijke', waarmee hij de Champions League won. Jude Bellingham, Dani Carvajal, Toni Kroos, Antonio Rüdiger, Federico Valverde en Vinícius Júnior maken uit dat team nog wel kans op de Gouden Bal. Ook Rodrygo's nieuwe teamgenoot Kylian Mbappé kan de prijs op 28 oktober in Parijs in ontvangst nemen.
Meer uit Voetbal
LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
11 minuten geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
12 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
2 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
5 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
21 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
22 uur geleden