Rodrygo boos omdat hij ontbreekt bij kandidaten Gouden Bal
CURITIBA (ANP/RTR) - Real Madrid-aanvaller Rodrygo begrijpt niet dat hij niet bij de laatste dertig kanshebbers voor de Gouden Bal zit. "Ik was teleurgesteld toen ik het hoorde, want ik denk dat ik het verdien. Niet om deze dertig namen tekort te doen, want ik denk dat zij het ook verdienden. Maar ik hoor er ook bij. Het was een verrassing, maar ik kan er weinig aan doen", zei de 23-jarige Braziliaan voor de camera van de internationale sportzender ESPN.
Rodrygo denkt dat zijn veelzijdigheid hem dwars kan zitten. "Vaak vul ik gewoon ruimtes op. Ontbreekt er iemand op rechts? Zet Rodrygo er neer. Ontbreekt er iemand als nummer negen? Rodrygo. Zo gaat het. Het zit me misschien een beetje in de weg, maar ik ben een teamspeler."
Rodrygo scoorde afgelopen seizoen zeventien keer en gaf negen assists in 51 wedstrijden voor de 'Koninklijke', waarmee hij de Champions League won. Jude Bellingham, Dani Carvajal, Toni Kroos, Antonio Rüdiger, Federico Valverde en Vinícius Júnior maken uit dat team nog wel kans op de Gouden Bal. Ook Rodrygo's nieuwe teamgenoot Kylian Mbappé kan de prijs op 28 oktober in Parijs in ontvangst nemen.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen is "verbolgen" over het besluit van de gemeente Edam-Volendam om uitsupporters te weren bij de halve finale van de play-offs om Europees voetbal tussen Ajax en FC Groningen, die donderdag in Volendam plaatsvindt. Groningen heeft het competitiebestuur betaald voetbal ingeschakeld en overweegt stappen te nemen om het besluit aan te vechten.
17 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Bij de wedstrijden van FC Volendam en Ajax in de play-offs, die deze week in Volendam worden afgewerkt, zijn geen uitsupporters welkom. Dat heeft de gemeente Edam-Volendam maandag bekendgemaakt. "Aanleiding zijn de ernstige ongeregeldheden na de verloren wedstrijd van FC Volendam tegen Telstar", aldus de gemeente.
19 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
13 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
13 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
15 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
15 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
15 uur geleden