Rodrygo boos omdat hij ontbreekt bij kandidaten Gouden Bal
CURITIBA (ANP/RTR) - Real Madrid-aanvaller Rodrygo begrijpt niet dat hij niet bij de laatste dertig kanshebbers voor de Gouden Bal zit. "Ik was teleurgesteld toen ik het hoorde, want ik denk dat ik het verdien. Niet om deze dertig namen tekort te doen, want ik denk dat zij het ook verdienden. Maar ik hoor er ook bij. Het was een verrassing, maar ik kan er weinig aan doen", zei de 23-jarige Braziliaan voor de camera van de internationale sportzender ESPN.
Rodrygo denkt dat zijn veelzijdigheid hem dwars kan zitten. "Vaak vul ik gewoon ruimtes op. Ontbreekt er iemand op rechts? Zet Rodrygo er neer. Ontbreekt er iemand als nummer negen? Rodrygo. Zo gaat het. Het zit me misschien een beetje in de weg, maar ik ben een teamspeler."
Rodrygo scoorde afgelopen seizoen zeventien keer en gaf negen assists in 51 wedstrijden voor de 'Koninklijke', waarmee hij de Champions League won. Jude Bellingham, Dani Carvajal, Toni Kroos, Antonio Rüdiger, Federico Valverde en Vinícius Júnior maken uit dat team nog wel kans op de Gouden Bal. Ook Rodrygo's nieuwe teamgenoot Kylian Mbappé kan de prijs op 28 oktober in Parijs in ontvangst nemen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
13 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
16 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
16 uur geleden