Rodrygo boos omdat hij ontbreekt bij kandidaten Gouden Bal
CURITIBA (ANP/RTR) - Real Madrid-aanvaller Rodrygo begrijpt niet dat hij niet bij de laatste dertig kanshebbers voor de Gouden Bal zit. "Ik was teleurgesteld toen ik het hoorde, want ik denk dat ik het verdien. Niet om deze dertig namen tekort te doen, want ik denk dat zij het ook verdienden. Maar ik hoor er ook bij. Het was een verrassing, maar ik kan er weinig aan doen", zei de 23-jarige Braziliaan voor de camera van de internationale sportzender ESPN.
Rodrygo denkt dat zijn veelzijdigheid hem dwars kan zitten. "Vaak vul ik gewoon ruimtes op. Ontbreekt er iemand op rechts? Zet Rodrygo er neer. Ontbreekt er iemand als nummer negen? Rodrygo. Zo gaat het. Het zit me misschien een beetje in de weg, maar ik ben een teamspeler."
Rodrygo scoorde afgelopen seizoen zeventien keer en gaf negen assists in 51 wedstrijden voor de 'Koninklijke', waarmee hij de Champions League won. Jude Bellingham, Dani Carvajal, Toni Kroos, Antonio Rüdiger, Federico Valverde en Vinícius Júnior maken uit dat team nog wel kans op de Gouden Bal. Ook Rodrygo's nieuwe teamgenoot Kylian Mbappé kan de prijs op 28 oktober in Parijs in ontvangst nemen.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
6 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
7 uur geleden