Rode Ster viert Servische titel zonder besmette voetballers
BELGRADO (ANP) - Vier spelers van de Servische voetbalclub Rode Ster Belgrado hebben het kampioensfeest van hun club moeten overslaan omdat ze lichamelijke klachten hadden. Ze blijken besmet te zijn met het coronavirus.
De voetballers, Marko Gobeljic, Njegos Petrovic, Dusan Jovancic en Marko Konatar, vertoonden zaterdagochtend symptomen die horen bij Covid-19 en sloegen daarom uit voorzorg de afsluitende competitiewedstrijd tegen Proleter Novi Sad over. Ze ontvangen hun kampioensmedaille bij de eerstvolgende thuiswedstrijd van Rode Ster.
De ploeg van trainer Dejan Stankovic had zich eind mei, bij de hervatting van de Servische competitie, al verzekerd van de titel. Rode Ster nam de kampioensbeker zaterdag na de winst op Proleter (2-1) in eigen stadion in ontvangst, met zo'n 18.000 fans op de tribune.
Alle spelers en stafleden van de topclub uit Belgrado werden voorafgaand aan het duel weer getest. Dat leverde maandag nog een positieve uitslag op, van Branko Jovicic. De middenvelder had zaterdag ruim een uur meegespeeld. Hij vertoonde geen symptomen en had ook maandag geen klachten.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
15 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
16 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
16 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
1 dag geleden