Rode Kruis sluit servicepunt Ter Apel weer, nu om drukte
TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis heeft het humanitair servicepunt nabij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel woensdagochtend niet geopend, laat een woordvoerder van de hulporganisatie weten. Het is momenteel zo druk op het terrein dat het Rode Kruis eerst meer medewerkers naar de Groningse plaats wil laten komen.
Het servicepunt huist in een trailer vlak bij het aanmeldcentrum. Het Rode Kruis biedt eerste hulp en informatie voor de asielzoekers die moeten wachten. Ook kunnen mensen er bijvoorbeeld hun telefoon opladen. Wanneer de hulppost weer opengaat is nog niet duidelijk, aldus de woordvoerder.
Eerder sloot het Rode Kruis het servicepunt al vanwege de veiligheid van medewerkers, nadat er vechtpartijen waren uitgebroken. Het hulppunt was juist weer opengegaan, nadat de beveiliging werd opgeschroefd en de trailer was verplaatst.
Onderzoek
"We onderzoeken de situatie nu", zegt de woordvoerder. Zo wil de hulporganisatie voorkomen dat er lange rijen ontstaan voor de eerste hulppost. "We willen onvrede onder mensen vermijden. Het is daar nu ook erg warm." Het Rode Kruis laat het servicepunt liever dicht dan dat het half werk kan leveren, zo vat hij samen.
In de nacht van dinsdag op woensdag hebben ongeveer zevenhonderd mensen buiten het aanmeldcentrum overnacht, meldde het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagochtend. Dat zijn er een stuk meer dan afgelopen dagen, toen er rond de vierhonderd mensen per nacht buiten het aanmeldcentrum overnachtten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
16 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
20 uur geleden