Rode Kruis sluit servicepunt Ter Apel weer, nu om drukte
TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis heeft het humanitair servicepunt nabij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel woensdagochtend niet geopend, laat een woordvoerder van de hulporganisatie weten. Het is momenteel zo druk op het terrein dat het Rode Kruis eerst meer medewerkers naar de Groningse plaats wil laten komen.
Het servicepunt huist in een trailer vlak bij het aanmeldcentrum. Het Rode Kruis biedt eerste hulp en informatie voor de asielzoekers die moeten wachten. Ook kunnen mensen er bijvoorbeeld hun telefoon opladen. Wanneer de hulppost weer opengaat is nog niet duidelijk, aldus de woordvoerder.
Eerder sloot het Rode Kruis het servicepunt al vanwege de veiligheid van medewerkers, nadat er vechtpartijen waren uitgebroken. Het hulppunt was juist weer opengegaan, nadat de beveiliging werd opgeschroefd en de trailer was verplaatst.
Onderzoek
"We onderzoeken de situatie nu", zegt de woordvoerder. Zo wil de hulporganisatie voorkomen dat er lange rijen ontstaan voor de eerste hulppost. "We willen onvrede onder mensen vermijden. Het is daar nu ook erg warm." Het Rode Kruis laat het servicepunt liever dicht dan dat het half werk kan leveren, zo vat hij samen.
In de nacht van dinsdag op woensdag hebben ongeveer zevenhonderd mensen buiten het aanmeldcentrum overnacht, meldde het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagochtend. Dat zijn er een stuk meer dan afgelopen dagen, toen er rond de vierhonderd mensen per nacht buiten het aanmeldcentrum overnachtten.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.
2 uur geledenMUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
20 uur geleden