Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis: situatie in Ter Apel wordt alleen maar erger

Rode Kruis: situatie in Ter Apel wordt alleen maar erger

TER APEL (ANP) - De situatie bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel wordt "alleen maar erger", zegt een woordvoerster van het Rode Kruis. "Mensen hebben het koud 's nachts, als ze op het gras slapen. En het is nu nog zomer. Wat als het weer omslaat?"

Behalve het feit dat mensen buiten slapen, blijft het ook slecht gesteld met de voorzieningen op het terrein. Donderdag waren er volgens de woordvoerster "maar enkele dixi's". Inmiddels telt ze een stuk of twintig van dergelijke mobiele toiletten. "Het is zo treurig. Als je hier een tijd rondloopt, ben je bijna blij met die extra dixi's. Terwijl dat natuurlijk nog steeds niet voldoende is." Douchen is ook nog steeds niet mogelijk. Er zijn alleen een aantal watertappunten. Eten wordt uitgedeeld door de hekken die het terrein scheiden van dat van het aanmeldcentrum.

Zoals afgelopen dagen ook al duidelijk werd, zijn er veel mensen met wondjes, opgezwollen benen of andere kwalen waar eigenlijk naar gekeken moet worden. "Ik zie heel veel mensen krabben", aldus de woordvoerster.

Medische klachten

Het Rode Kruis is een van de hulporganisaties die de vele mensen met medische klachten helpen op het terrein voor het aanmeldcentrum. Ook Artsen zonder Grenzen (AzG) is sinds donderdag actief in Ter Apel. Waar die hulpverleners donderdag nog een hoekje van de hulppost van het Rode Kruis gebruikten, hebben ze nu hun eigen werkplek ingericht. De asielzoekers die hulp nodig hebben weten dat ze voor de kleinere zaken naar het Rode Kruis moeten en voor de echte medische vragen naar AzG, aldus de Rode Kruis-woordvoerster.

Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) liet vrijdagochtend weten dat hij niet verwacht dat het terrein voor het aanmeldcentrum 's avonds leeg zal zijn. De bewindsman is in overleg met gemeenten om meer opvang te regelen voor asielzoekers, maar dat levert vrijdag volgens hem nog niet het gewenste resultaat op. "Als er een besluit wordt genomen, dan passen we ons daarop aan", aldus de woordvoerster van het Rode Kruis. "Maar we blijven hier hulp bieden zolang het nodig is."

Oplossing

Artsen zonder Grenzen benadrukt dat het belangrijk is dat er een oplossing komt "die voldoet aan alle voorwaarden. Met menselijke leefomstandigheden, privacy, douches en toegang tot zorg en asiel", aldus een woordvoerder. Op de vraag of de organisatie had gehoopt dat zo'n oplossing er vrijdag zou komen, antwoordt hij: "we hadden gehoopt dat dit weken geleden al geregeld zou zijn. Dan hadden we hier niet hoeven zijn."

De hulpverleners zijn vrijdagochtend weer begonnen met het verlenen van medische zorg. Donderdag meldde AzG dat er iemand met een acute hartaanval behandeld was en daarna naar het ziekenhuis is gestuurd. 's Nachts is Artsen zonder Grenzen niet in Ter Apel. Als er dan zoiets gebeurt, zijn mensen aangewezen op alarmnummer 112, aldus de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Parkeerplaatsen bij strand en binnenwater lopen vol

ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.

47 minuten geleden
Rode Kruis: geen vaste plek asielzoekers Ter Apel onbegrijpelijk

GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.

4 uur geleden
Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

5 uur geleden
Campagne Amber Alert om onveilige thuissituatie te herkennen

BEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.

6 uur geleden
Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

17 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

21 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

1 dag geleden