Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis: hulpverlening in Noord-Gaza nog amper mogelijk

Rode Kruis: hulpverlening in Noord-Gaza nog amper mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Hulpverlening in Noord-Gaza is nog amper mogelijk, dat meldt het Rode Kruis dinsdag. En dit lijkt alleen nog maar moeilijker te worden, nu het Israëlisch parlement maandag heeft ingestemd met een verbod op de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA). Dat verbod zou betekenen dat de hulporganisatie geen hulp meer via Israël aan de Gazastrook kan leveren.

In het noorden van Gaza komen hulpgoederen nauwelijks binnen door het geweld en de dagelijkse evacuatiebevelen. Ernstige tekorten aan voedsel, medicijnen en water maken het leven "ondragelijk", aldus het Rode Kruis. "Kinderen huilen de hele nacht van de honger, er is geen babymelk om baby's te voeden. Mensen kunnen geen kant op in een gebied dat bijna onbewoonbaar is."

Ondanks een tekort aan hulpverleners in Noord-Gaza, blijven zij en artsen met "gevaar voor eigen leven onder grote druk" hun werk doen. Het Rode Kruis blijft benadrukken dat burgers en ziekenhuizen beschermd zijn onder het humanitair oorlogsrecht en dat hulpverleners de ruimte moeten krijgen om hun werk veilig te doen.

Ook is het probleem verschoven naar andere delen van het Midden-Oosten, waar mensen momenteel op zoek zijn naar veilige plekken, die volgens het Rode Kruis "nauwelijks" nog te vinden zijn. "Met ruim een miljoen mensen op de vlucht binnen Libanon en meer dan 425.000 mensen in Syrië wordt de schaal van dit conflict groter en groter", zegt Bastiaan van Blokland die voor het Rode Kruis in Beiroet is.

Meer uit Buitenland

Japanse premier krijgt tientallen zakken radioactieve grond

TOKYO (ANP/AFP) - De Japanse premier Shigeru Ishiba heeft tientallen zakken licht radioactieve aarde ontvangen voor een bloementuin. De aarde komt uit het gebied rond de kerncentrale van Fukushima, de plek van de kernramp door een aardbeving en tsunami in 2011. De Japanse autoriteiten willen laten zien dat de grond veilig is.

12 minuten geleden
Rechter stopt uitvoering Amerikaanse sancties tegen ICC-personeel

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft implementatie van sancties tegen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) tegengehouden. De in februari door president Donald Trump aangekondigde sancties zijn volgens de rechter een inbreuk op de grondwettelijke vrijheid van meningsuiting.

1 uur geleden
Gevangenen Venezuela van VS naar eigen land

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse gevangenen die vrij zijn gekomen na een gevangenenruil tussen de Verenigde Staten en Venezuela, zijn vrijdag aangekomen in hoofdstad Caracas. Zij waren eerder zonder proces de VS uitgezet en vastgezet in een beruchte gevangenis in El Salvador.

5 uur geleden
VS trekken visum rechter in vanwege Bolsonaro

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft visa ingetrokken van de Braziliaanse opperrechter Alexandre de Moraes, diens "bondgenoten in de rechtbank" en hun familieleden. Reden is, zo stelt Rubio in een verklaring, de "heksenjacht" op de Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro.

5 uur geleden
Gezant VS: bestand tussen Israël en Syrië

ISTANBUL (ANP/RTR) - Israël en Syrië zijn vrijdag een staakt-het-vuren overeengekomen dat wordt gesteund door Turkije, Jordanië en andere buurlanden. Dat meldt de Amerikaanse gezant voor Syrië, Tom Barrack.

6 uur geleden
Trump klaagt WSJ aan om Epstein-berichtgeving

MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een rechtszaak aangespannen tegen Dow Jones, News Corp, Rupert Murdoch en twee journalisten van The Wall Street Journal. Hij beschuldigt de partijen van laster.

7 uur geleden
Tienduizenden op de vlucht voor geweld in Zuid-Syrië

NEW YORK (ANP/AFP) - Bijna 80.000 mensen zijn ontheemd in de Zuid-Syrische provincie Suwayda door de jongste golf van geweld tussen druzen en bedoeïenen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie zijn de voorzieningen voor elektriciteit, water en telecommunicatie ingestort. Een brandstoftekort heeft het transport lamgelegd en bemoeilijkt evacuaties.

13 uur geleden