Rode Kruis haalt ruim 227.000 euro op voor Afghanen
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft in twee weken tijd ruim 227.000 euro opgehaald voor hulp aan Afghanen in Nederland en Afghanistan. De tussenstand op giro 6868, die de organisatie op 25 augustus opende, staat donderdagavond op 227.374 euro.
Naast de vele Nederlandse donaties van spullen en kleding voor de evacués uit Afghanistan, is er vooral behoefte aan geld. Het Rode Kruis wil daarmee de noodhulp uitbreiden door onder andere te investeren in de opvang van Afghaanse vluchtelingen in Nederland en het geven van medische hulp aan gewonden in Afghanistan. Bij de opening van het gironummer zei de organisatie dat zich dagelijks vele honderden mensen bij posten van het Rode Kruis melden voor medische hulp.
In Afghanistan gaat de hulpverlening van het Rode Kruis nog in volle vaart door, zei een woordvoerder eerder. "De nood is daar hoger dan ooit, door een optelsom van onrust, het huidige conflict en tekorten door de coronacrisis en de droogte." In ziekenhuizen is veel hulp nodig, bijvoorbeeld op de afdeling revalidatie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Machiavelliprijs 2025 is toegekend aan Het Sinterklaasjournaal. Dat heeft het bestuur van Stichting Machiavelli maandag bekendgemaakt. De prijs wordt jaarlijks toegekend voor een opmerkelijke prestatie op het gebied van publieke communicatie.
18 minuten geledenDE BILT (ANP) - De code oranje vanwege ijzel blijft maandag voor Groningen en Drenthe van kracht tot 11.00 uur. Het KNMI heeft de waarschuwing voor die provincies iets verlengd.
30 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Op de A59 is maandagochtend een strooiwagen gekanteld, meldt Rijkswaterstaat. Het ongeval gebeurde op de verbindingsweg naar de A2 richting Utrecht. De strooiwagen stond rond 06.25 uur weer overeind, maar de weg moet eerst gestrooid worden voordat die vrijgegeven kan worden. Verkeer vanuit Waalwijk volgt een omleiding.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
10 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
11 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
11 uur geleden