Rode Kruis: grote zorgen om hygiëne Ter Apel, maar een paar wc's
TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich "ontzettende zorgen" over de slechte voorzieningen buiten het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel. Zo zijn er volgens de hulporganisatie maar een paar wc's en is er een tekort aan hygiëneproducten, aldus een woordvoerster na berichtgeving van NU.nl.
Afgelopen twee nachten sliepen er ongeveer zevenhonderd mensen buiten het aanmeldcentrum. Dat zijn er een stuk meer dan de dagen daarvoor. "Er zijn maar enkele Dixi's en een paar kraantjes waaraan mensen zich kunnen wassen", aldus de woordvoerster van het Rode Kruis. "Dat is het." De organisatie deelt zelf handgel en handschoenen uit aan mensen.
Ook kunnen vrouwen bij het hulppunt van het Rode Kruis buiten het aanmeldcentrum terecht voor maandverband. "Maar er zijn hier voornamelijk mannen." Wc-papier heeft de organisatie niet. "We zien hier mensen rondlopen met huiduitslag", vertelt de woordvoerster. "Er zijn gewoon heel veel mensen."
Buiten de hekken
De GGD in Groningen is niet betrokken bij de zorg voor de gezondheid van mensen die buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel slapen. "Wij hebben een rol bij de opvang op het centrum zelf. We controleren de hygiëne, screenen op tuberculose en leveren jeugdgezondheidszorg. Het houdt op bij de hekken, daarbuiten is het openbare ruimte, daar hebben wij geen rol", zegt een woordvoerster.
De organisatie GezondheidsZorg Asielzoekers (GZA) is ook actief in Ter Apel. GZA verwijst naar het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) voor vragen over de situatie voor het aanmeldcentrum.
Maandverband
Een woordvoerder van het COA zegt dat er buiten het aanmeldcentrum een beperkt aantal toiletten en urinoirs is. Die worden geregeld gereinigd. "Maar er is nauwelijks tegen op te poetsen met de huidige hoeveelheid mensen."
Verder laat de woordvoerder weten dat het COA zich tot het uiterste inspant om de schaarse plekken die er voor de wachtenden op de locatie zijn in te zetten voor de kwetsbaren, onder wie vrouwen. "Aan de mensen buiten worden door het COA geen hygiëneproducten verstrekt. Voor mensen die binnen onderdak krijgen is er in principe maandverband."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ongeveer veertig aanhangers van voetbalclub FC Porto zijn donderdagavond aangehouden voor het vernielen van een bus, aldus de politie. Dat gebeurde rond 17.30 uur in Utrecht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een drone is woensdag boven de verkeerstoren van vliegbasis Gilze-Rijen gespot. Dat bevestigt een woordvoerder van de marechaussee donderdag na berichtgeving van de Volkskrant. De luchtverkeersleiding sprak van "potentiële spionage".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verkenner Wouter Koolmees gaat vrijdag verder praten met twee duo's. Eerst komen de leiders van JA21 en D66 samen langs en later volgen de fractievoorzitters van VVD en GroenLinks-PvdA. Koolmees wil precies weten waar de verschillen tussen deze partijen zitten en daar ook meer "onderbouwing" bij krijgen, zei hij donderdag na zijn tweede dag waarin hij met de kleine partijen sprak.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie deelt de naam en beelden van de vermoedelijke schutter bij een schietincident op dinsdagavond 4 november aan de Corellistraat in Tilburg, in de buurt Stokhasselt. "De recherche doet er alles aan om hem op te sporen", aldus de politie, "en vraagt daarbij de hulp van het publiek."
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rond Schiphol rijden vanaf volgende week minder treinen. Door werkzaamheden, die tot begin december duren, zijn er minder sporen beschikbaar. De NS waarschuwt donderdag voor extra drukte op stations Schiphol en Amsterdam Zuid en op de omreisroutes.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het motief van Roman D. die ervan wordt verdacht dat hij op 27 maart vijf mensen neerstak rond de Dam in Amsterdam, is nog altijd onduidelijk. Dat kwam donderdag naar voren na de derde voorbereidende zitting in de zaak.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - De politie heeft een 24-jarige man uit Heerhugowaard aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de dood van de 18-jarige Freek Postma uit Alkmaar. Daarmee komt het aantal aanhoudingen in de zaak op negen.
4 uur geleden