Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis: ergste economische crisis Syrië sinds begin oorlog

Rode Kruis: ergste economische crisis Syrië sinds begin oorlog

DEN HAAG (ANP) - Syrië kampt met de ergste economische crisis sinds de start van de burgeroorlog bijna tien jaar geleden. Honderdduizenden mensen extra krijgen te maken met armoede en honger door de coronapandemie en maanden van financiële onrust in buurland Libanon, aldus de internationale hulporganisatie Rode Kruis.

Corona en de spanningen in Libanon leidden tot stijgende prijzen en het instorten van de Syrische pond, met desastreuze gevolgen voor de werkgelegenheid. Bijna 90 procent van de huishoudens waarmee het Rode Kruis in contact staat, geeft aan de afgelopen maanden inkomen te zijn misgelopen. Van hen heeft 70 procent geen spaargeld om deze periode te overbruggen.

Het Rode Kruis en de vergelijkbare Syrische Rode Halve Maan schalen de komende tijd de hulp in Syrië verder op. De noodlijdende bevolking heeft deze hulp nu harder nodig dan ooit, aldus de organisatie.

Meer uit Buitenland

China dringt aan op staakt-het-vuren in Midden-Oosten

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.

31 minuten geleden
Turkije en Iran sluiten grens voor dagjesmensen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.

38 minuten geleden
Von der Leyen spreekt steun uit voor Cyprus na aanval

BRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.

1 uur geleden
Legerleider Israël: strijd tegen Hezbollah kan dagen duren

TEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.

1 uur geleden
Tientallen doden bij Israëlische aanval op Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.

1 uur geleden
Iran zet vergeldingsaanvallen voort op Golfregio en Israël

DUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.

1 uur geleden
Iran wijst onderhandelingen met VS van de hand

TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.

3 uur geleden