Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis: 450.000 mensen in Nederland in 'verborgen voedselnood'

Rode Kruis: 450.000 mensen in Nederland in 'verborgen voedselnood'

DEN HAAG (ANP) - Naar schatting zitten meer dan 450.000 mensen in Nederland in "verborgen voedselnood", meldt het Rode Kruis op basis van een onderzoek van Ipsos I&O. Deze groep eet niet voldoende of niet voldoende gevarieerd voedsel en krijgt geen voedselhulp, terwijl ze deze wel zouden willen. Volgens de hulporganisatie is de meest genoemde reden voor het ervaren van voedselnood dat mensen niet genoeg geld hebben.

Het aantal van 450.000 mensen is een ruwe schatting, zegt het Rode Kruis. Zo zijn mensen zonder adres, onder wie dakloze mensen en mensen zonder verblijfspapieren, niet meegenomen in het onderzoek. Voedselnood komt voor bij alle leeftijden, maar relatief gezien vaker bij alleenstaanden of ouders met kinderen, blijkt uit het onderzoek. "Bijna 1 op de 5 mensen woonachtig in een grote stad eet te weinig of te weinig gevarieerd", zo meldt het Rode Kruis.

Volgens de organisatie krijgt niet iedereen in Nederland die in voedselnood is hulp, omdat deze groep zich bijvoorbeeld schaamt om hulp te vragen. "Ook weet niet iedereen de weg naar hulp goed te vinden en denkt een deel geen recht te hebben op voedselhulp."

Algemeen directeur van het Rode Kruis, Harm Goossens, noemt het aantal mensen dat niet genoeg geld heeft voor eten in ons land niet zomaar een cijfer. "Dit is een stille ramp. Het gaat over mensen die zo weinig geld overhouden voor boodschappen en daardoor 's avonds enkel wat limonade drinken. Over mensen die zelf maaltijden overslaan, zodat hun kinderen wel te eten hebben."

Drie jaar geleden was het percentage Nederlanders in voedselnood hetzelfde. Toen liet het Rode Kruis ook onderzoek uitvoeren. "Ondanks de maatregelen die zijn genomen door de overheid, is er dus niets veranderd", zegt Goossens. "Het is de taak van de overheid om voor een structurele oplossing te zorgen." Eerder opende het Rode Kruis al Giro 5125 om geld in te zamelen voor de stijgende voedselnood.

Meer uit Binnenland

Limburg stemt in met miljoenenaankoop van grond bij Chemelot

MAASTRICHT (ANP) - De Provinciale Staten van Limburg hebben ingestemd met de aankoop van 354 hectare grond in de buurt van industriegebied Chemelot. Limburg wil de grond met de gemeente Sittard-Geleen overnemen van voedingsconcern dsm-firmenich, onder meer voor de bouw van een hoogspanningsstation. Met de aankoop is zo'n 26 miljoen euro gemoeid, waarvan beide overheden de helft betalen.

22 minuten geleden
Wetsvoorstel schrappen voorrang statushouders naar Raad van State

DEN HAAG (ANP) - Statushouders krijgen geen voorrang meer bij het huren van een sociale huurwoning, zo wil het demissionaire kabinet. De ministerraad keurde vrijdag dit wetsvoorstel van woonminister Mona Keijzer goed, waarna het nu voor advies naar de Raad van State gaat.

24 minuten geleden
Kabinet hoopt dat dwars Spanje 'grote verantwoordelijkheid' voelt

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet hoopt dat Spanje zich bewust is van de "grote verantwoordelijkheid" die het draagt om in te stemmen met een hogere NAVO-norm en de top in Den Haag te laten slagen. Spanje heeft zich als enige voluit tegen een nieuwe afspraak over veel hogere defensiebudgetten gekeerd. Met die nieuwe bestedingsnorm staat of valt volgens NAVO-diplomaten de top van komende week.

29 minuten geleden
Brekelmans verwacht geen groot hulppakket voor Oekraïne op top

DEN HAAG (ANP) - Het intensiveren van de hulp aan Oekraïne is een speerpunt voor het kabinet op de komende NAVO-top, maar demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) verwacht geen groot nieuw totaalpakket. Wel zullen individuele landen aanvullende steun aankondigen, zei hij vrijdag op een persconferentie.

45 minuten geleden
Ministerraad stemt in met De Jonge als commissaris in Zeeland

DEN HAAG (ANP) - Hugo de Jonge wordt definitief commissaris van de Koning in Zeeland. De ministerraad heeft hiermee ingestemd. De Provinciale Staten van Zeeland droegen de 47-jarige CDA'er begin deze maand na een sollicitatieprocedure voor als commissaris voor de komende zes jaar.

47 minuten geleden
Schoof: Trump gaat alleen naar World Forum en Huis ten Bosch

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen naar het World Forum en Huis ten Bosch gaan tijdens zijn bezoek aan Nederland voor de NAVO-top. Dat zei demissionair premier Dick Schoof op een persconferentie over de NAVO-top van volgende week.

1 uur geleden
Ex-advocaat Taghi wil snelle behandeling eigen strafzaak

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Vito Shukrula wil dat zijn strafzaak zo snel mogelijk wordt behandeld. In een persverklaring schrijven zijn advocaten dat zij het Openbaar Ministerie vrijdag hebben verzocht de zaak direct op een openbare zitting van de rechtbank aan te brengen voor een inhoudelijke behandeling en niet te laten voorafgaan door een inleidende regiezitting. Het OM verdenkt Shukrula van deelname aan de criminele organisatie van zijn voormalige cliënt Ridouan Taghi.

1 uur geleden