Rode cijfers op Europese beurzen na rentebesluit Fed
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen donderdag over een breed front omlaag, na het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve een dag eerder. De centrale bank hield de rente in de Verenigde Staten onveranderd, maar een grote meerderheid van de beleidsmakers van de Fed is echter wel voorstander van nog een renteverhoging later dit jaar om de inflatie te bestrijden. Daardoor laaide de rentevrees weer op.
De AEX-index in Amsterdam sloot 0,9 procent lager op 731,72 punten. De MidKap verloor 1,5 procent tot 842,20 punten. Op de beurzen in Frankfurt en Parijs waren minnen tot 1,6 procent te zien. De FTSE in Londen hield de schade beperkt tot een verlies van 0,7 procent. De Britse centrale bank heeft het belangrijkste rentetarief in het Verenigd Koninkrijk ongewijzigd gelaten, na een meevallend inflatiecijfer dat woensdag naar buiten kwam.
In de AEX stond betalingsverwerker Adyen bij de grootste dalers met een min van ruim 5 procent. Het bedrijf kondigde aan zijn betaaldiensten te gaan leveren aan True Alliance. Dat winkelbedrijf verkoopt en distribueert mode-, sport- en outdoorartikelen in Australië en Nieuw-Zeeland. Ook techinvesteerder Prosus, staalconcern ArcelorMittal en medisch-technologiebedrijf Philips waren in de staartgroep te vinden met dalingen tot 5,2 procent. Chipbedrijf ASMI ging aan kop in de hoofdindex op het Damrak met een koerswinst van 1,1 procent.
Opvallende daler
In de MidKap was apothekentoeleverancier Fagron de sterkste stijger met een plus van 2,2 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was hekkensluiter bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een verlies van 4,5 procent. De aanbieder van postkluisjes InPost, speciaalchemieconcern Corbion, metalenspecialist AMG en laadpalenproducent Alfen gingen tot 4,1 procent onderuit.
In Londen was de Britse websuper Ocado een opvallende daler met een verlies van 20 procent, na een verlaging van het beleggingsadvies door de Franse zakenbank Exane BNP Paribas. Sportwinkelbedrijf JD Sports kwam met beter dan verwachte resultaten en dat werd beloond door beleggers in Londen met een stijging van 9 procent.
De euro was 1,0668 dollar waard, tegen 1,0716 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie won 0,4 procent tot 89,96 dollar. Brentolie werd iets duurder op 93,61 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
4 minuten geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
4 uur geleden