Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode cijfers op Europese beurzen na rentebesluit Fed

Rode cijfers op Europese beurzen na rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen donderdag over een breed front omlaag, na het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve een dag eerder. De centrale bank hield de rente in de Verenigde Staten onveranderd, maar een grote meerderheid van de beleidsmakers van de Fed is echter wel voorstander van nog een renteverhoging later dit jaar om de inflatie te bestrijden. Daardoor laaide de rentevrees weer op.

De AEX-index in Amsterdam sloot 0,9 procent lager op 731,72 punten. De MidKap verloor 1,5 procent tot 842,20 punten. Op de beurzen in Frankfurt en Parijs waren minnen tot 1,6 procent te zien. De FTSE in Londen hield de schade beperkt tot een verlies van 0,7 procent. De Britse centrale bank heeft het belangrijkste rentetarief in het Verenigd Koninkrijk ongewijzigd gelaten, na een meevallend inflatiecijfer dat woensdag naar buiten kwam.

In de AEX stond betalingsverwerker Adyen bij de grootste dalers met een min van ruim 5 procent. Het bedrijf kondigde aan zijn betaaldiensten te gaan leveren aan True Alliance. Dat winkelbedrijf verkoopt en distribueert mode-, sport- en outdoorartikelen in Australië en Nieuw-Zeeland. Ook techinvesteerder Prosus, staalconcern ArcelorMittal en medisch-technologiebedrijf Philips waren in de staartgroep te vinden met dalingen tot 5,2 procent. Chipbedrijf ASMI ging aan kop in de hoofdindex op het Damrak met een koerswinst van 1,1 procent.

Opvallende daler

In de MidKap was apothekentoeleverancier Fagron de sterkste stijger met een plus van 2,2 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was hekkensluiter bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een verlies van 4,5 procent. De aanbieder van postkluisjes InPost, speciaalchemieconcern Corbion, metalenspecialist AMG en laadpalenproducent Alfen gingen tot 4,1 procent onderuit.

In Londen was de Britse websuper Ocado een opvallende daler met een verlies van 20 procent, na een verlaging van het beleggingsadvies door de Franse zakenbank Exane BNP Paribas. Sportwinkelbedrijf JD Sports kwam met beter dan verwachte resultaten en dat werd beloond door beleggers in Londen met een stijging van 9 procent.

De euro was 1,0668 dollar waard, tegen 1,0716 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie won 0,4 procent tot 89,96 dollar. Brentolie werd iets duurder op 93,61 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Techaandelen stuwen Amerikaanse beurzen opnieuw omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.

4 uur geleden
Beleggers duiken massaal op Alphabet-obligaties om AI-plannen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.

7 uur geleden
Spoorstaking in Spanje vroegtijdig beëindigd

MADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.

7 uur geleden
President Franse centrale bank treedt ruim voor einde termijn af

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.

9 uur geleden
Overnamebod zet InPost in de schijnwerpers op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.

9 uur geleden
Geen tekort aan babyvoeding in winkels na terugroepactie

ZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.

11 uur geleden
Schiphol voorziet drukte bij bagagehallen dinsdag om actie douane

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.

11 uur geleden