Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode cijfers op Europese beurzen na rentebesluit Fed

Rode cijfers op Europese beurzen na rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen donderdag over een breed front omlaag, na het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve een dag eerder. De centrale bank hield de rente in de Verenigde Staten onveranderd, maar een grote meerderheid van de beleidsmakers van de Fed is echter wel voorstander van nog een renteverhoging later dit jaar om de inflatie te bestrijden. Daardoor laaide de rentevrees weer op.

De AEX-index in Amsterdam sloot 0,9 procent lager op 731,72 punten. De MidKap verloor 1,5 procent tot 842,20 punten. Op de beurzen in Frankfurt en Parijs waren minnen tot 1,6 procent te zien. De FTSE in Londen hield de schade beperkt tot een verlies van 0,7 procent. De Britse centrale bank heeft het belangrijkste rentetarief in het Verenigd Koninkrijk ongewijzigd gelaten, na een meevallend inflatiecijfer dat woensdag naar buiten kwam.

In de AEX stond betalingsverwerker Adyen bij de grootste dalers met een min van ruim 5 procent. Het bedrijf kondigde aan zijn betaaldiensten te gaan leveren aan True Alliance. Dat winkelbedrijf verkoopt en distribueert mode-, sport- en outdoorartikelen in Australiƫ en Nieuw-Zeeland. Ook techinvesteerder Prosus, staalconcern ArcelorMittal en medisch-technologiebedrijf Philips waren in de staartgroep te vinden met dalingen tot 5,2 procent. Chipbedrijf ASMI ging aan kop in de hoofdindex op het Damrak met een koerswinst van 1,1 procent.

Opvallende daler

In de MidKap was apothekentoeleverancier Fagron de sterkste stijger met een plus van 2,2 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was hekkensluiter bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een verlies van 4,5 procent. De aanbieder van postkluisjes InPost, speciaalchemieconcern Corbion, metalenspecialist AMG en laadpalenproducent Alfen gingen tot 4,1 procent onderuit.

In Londen was de Britse websuper Ocado een opvallende daler met een verlies van 20 procent, na een verlaging van het beleggingsadvies door de Franse zakenbank Exane BNP Paribas. Sportwinkelbedrijf JD Sports kwam met beter dan verwachte resultaten en dat werd beloond door beleggers in Londen met een stijging van 9 procent.

De euro was 1,0668 dollar waard, tegen 1,0716 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie won 0,4 procent tot 89,96 dollar. Brentolie werd iets duurder op 93,61 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden

DEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.

31 minuten geleden
Speelgoed goedkoper, mogelijk door productie China en heffingen

DEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.

1 uur geleden
Kleine koersuitslagen op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.

8 uur geleden
Regering VS wil nog meer belangen in grondstoffenbedrijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.

10 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

12 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

12 uur geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

15 uur geleden