Rockwool Roermond dringt CO2 uitstoot met meer dan de helft terug
ROERMOND (ANP) - Steenwolfabriek Rockwool in Roermond wil de CO2-uitstoot met meer dan de helft terugdringen. De maker van isolatiemateriaal gaat daartoe twee productielijnen in het smeltproces elektrificeren.
Daarmee wordt de CO2-uitstoot op deze lijnen met 80 procent verminderd, liet Rockwool woensdag weten. En dat leidt volgens een woordvoerder van het bedrijf tot de afname van meer dan de helft van de totale uitstoot van CO2 door de fabriek. In 2022 stootte Rockwool volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) bijna 135.000 ton CO2 uit.
De elektrificatie moet tussen 2025 en 2027 rond zijn. De technische werkzaamheden hiervoor zijn al gaande, aldus het bedrijf. De fabriek besloot enkele jaren geleden de netaansluitingscapaciteit uit te breiden. Rockwool heeft zich ten doel gesteld om in 2050 nul uitstoot te hebben.
Nummer één
Dat geldt naast de uitstoot van CO2 ook voor ammoniak-emissies, aldus de woordvoerder. "Daar werken we aan", zei hij. "De vermindering van CO2 is al een grote stap in die richting. De andere emissies komen ook nog aan de beurt." Hoe en op welke termijn kon hij nog niet zeggen.
Rockwool staat op nummer één in de top tien van grootste ammoniak-uitstoters in Nederland. In 2019 bedroeg die uitstoot volgens een bericht twee jaar geleden aan de Tweede Kamer door minister Christianne van der Wal voor Natuur en Stikstof bijna 260.000 kilo.
Bij Rockwool werken zo'n 1200 medewerkers. Het bedrijf is één van de grotere werkgevers van Midden-Limburg. De producten uit Roermond worden voornamelijk toegepast in de bouw in de Benelux.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
58 minuten geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
4 uur geleden