Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rockwool Roermond dringt CO2 uitstoot met meer dan de helft terug

Rockwool Roermond dringt CO2 uitstoot met meer dan de helft terug

ROERMOND (ANP) - Steenwolfabriek Rockwool in Roermond wil de CO2-uitstoot met meer dan de helft terugdringen. De maker van isolatiemateriaal gaat daartoe twee productielijnen in het smeltproces elektrificeren.

Daarmee wordt de CO2-uitstoot op deze lijnen met 80 procent verminderd, liet Rockwool woensdag weten. En dat leidt volgens een woordvoerder van het bedrijf tot de afname van meer dan de helft van de totale uitstoot van CO2 door de fabriek. In 2022 stootte Rockwool volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) bijna 135.000 ton CO2 uit.

De elektrificatie moet tussen 2025 en 2027 rond zijn. De technische werkzaamheden hiervoor zijn al gaande, aldus het bedrijf. De fabriek besloot enkele jaren geleden de netaansluitingscapaciteit uit te breiden. Rockwool heeft zich ten doel gesteld om in 2050 nul uitstoot te hebben.

Nummer één

Dat geldt naast de uitstoot van CO2 ook voor ammoniak-emissies, aldus de woordvoerder. "Daar werken we aan", zei hij. "De vermindering van CO2 is al een grote stap in die richting. De andere emissies komen ook nog aan de beurt." Hoe en op welke termijn kon hij nog niet zeggen.

Rockwool staat op nummer één in de top tien van grootste ammoniak-uitstoters in Nederland. In 2019 bedroeg die uitstoot volgens een bericht twee jaar geleden aan de Tweede Kamer door minister Christianne van der Wal voor Natuur en Stikstof bijna 260.000 kilo.

Bij Rockwool werken zo'n 1200 medewerkers. Het bedrijf is één van de grotere werkgevers van Midden-Limburg. De producten uit Roermond worden voornamelijk toegepast in de bouw in de Benelux.

Meer uit Financieel

Wall Street stijgt naar recordhoogte door hoop op Iran-akkoord

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index op Wall Street is donderdag met een nieuw slotrecord geëindigd. Amerikaanse beleggers trokken zich op aan berichten dat de VS en Iran dicht bij een deal zijn. Verder waren techbedrijven duidelijk weer in trek.

1 uur geleden
Washington noemt Duitse streamingplannen schending handelsdeal

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft kritiek geuit op een Duits wetsvoorstel dat streamingdiensten verplicht om te investeren in de Duitse filmsector. Hij noemde de maatregelen discriminerend en een schending van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de VS.

1 uur geleden
Anthropic wil snel AI-modellen van niveau Mythos breed uitbrengen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic is van plan snel nieuwe AI-modellen breed beschikbaar te maken met mogelijkheden die vergelijkbaar zijn met die van zijn model Mythos. Deze zijn ergens in de komende weken al te verwachten. Het gaat om een opmerkelijke aankondiging. Mythos behelst technologie waarvan het Amerikaanse bedrijf eerder zei dat die te gevaarlijk was om aan het grote publiek beschikbaar te stellen.

2 uur geleden
Europese Commissie akkoord met grote zuivelsamensmelting

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.

3 uur geleden
Ferrari herstelt op beurs dankzij interesse voor elektrisch model

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.

5 uur geleden
IATA: wereldwijd minder vliegpassagiers door oorlog Midden-Oosten

GENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.

6 uur geleden
Klanten bij de Bijenkorf geven dik 8 procent minder uit

AMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.

7 uur geleden