Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rockwool Roermond dringt CO2 uitstoot met meer dan de helft terug

Rockwool Roermond dringt CO2 uitstoot met meer dan de helft terug

ROERMOND (ANP) - Steenwolfabriek Rockwool in Roermond wil de CO2-uitstoot met meer dan de helft terugdringen. De maker van isolatiemateriaal gaat daartoe twee productielijnen in het smeltproces elektrificeren.

Daarmee wordt de CO2-uitstoot op deze lijnen met 80 procent verminderd, liet Rockwool woensdag weten. En dat leidt volgens een woordvoerder van het bedrijf tot de afname van meer dan de helft van de totale uitstoot van CO2 door de fabriek. In 2022 stootte Rockwool volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) bijna 135.000 ton CO2 uit.

De elektrificatie moet tussen 2025 en 2027 rond zijn. De technische werkzaamheden hiervoor zijn al gaande, aldus het bedrijf. De fabriek besloot enkele jaren geleden de netaansluitingscapaciteit uit te breiden. Rockwool heeft zich ten doel gesteld om in 2050 nul uitstoot te hebben.

Nummer één

Dat geldt naast de uitstoot van CO2 ook voor ammoniak-emissies, aldus de woordvoerder. "Daar werken we aan", zei hij. "De vermindering van CO2 is al een grote stap in die richting. De andere emissies komen ook nog aan de beurt." Hoe en op welke termijn kon hij nog niet zeggen.

Rockwool staat op nummer één in de top tien van grootste ammoniak-uitstoters in Nederland. In 2019 bedroeg die uitstoot volgens een bericht twee jaar geleden aan de Tweede Kamer door minister Christianne van der Wal voor Natuur en Stikstof bijna 260.000 kilo.

Bij Rockwool werken zo'n 1200 medewerkers. Het bedrijf is één van de grotere werkgevers van Midden-Limburg. De producten uit Roermond worden voornamelijk toegepast in de bouw in de Benelux.

Meer uit Financieel

Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

3 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

6 uur geleden
Tekort slachtvee drijft rundvleesprijzen in VS tot recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.

8 uur geleden
Chocolade blijft voorlopig duur ondanks gedaalde cacaoprijzen

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.

10 uur geleden
Schiphol druk met terugbezorgen van koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.

11 uur geleden
Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

12 uur geleden
Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

22 uur geleden