Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roche mengt zich met miljardenovername op markt afslankmiddelen

Roche mengt zich met miljardenovername op markt afslankmiddelen

BASEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Farmacieconcern Roche neemt het Amerikaanse Carmot Therapeutics over, een ontwikkelaar van middelen tegen obesitas. Het Zwitserse concern legt daar 2,7 miljard dollar voor neer, omgerekend bijna 2,5 miljard euro. Met die overname mengt Roche zich op de snel groeiende markt voor afslankmiddelen.

De medicijnen van Carmot bevinden zich nu nog in een vroeg ontwikkelingsstadium. Maar Roche spreekt van middelen "met het allerbeste potentieel voor de behandeling van obesitas bij mensen met en zonder diabetes". Het belangrijkste middel van Carmot is een injectie met de naam CT-388. Deze richt zich op de behandeling van mensen met diabetes type 2.

Het middel is vergelijkbaar met het middel Mounjaro van de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly. Die onderneming kreeg onlangs goedkeuring van de Europese autoriteiten om het diabetesmedicijn op de markt te brengen. Daarvoor gaven de Amerikaanse en Britse autoriteiten al hun goedkeuring; dat middel wordt onder de naam Zepbound op de markt gebracht.

Concurrentiestrijd

Met de overname van Carmot kan Roche op termijn de concurrentiestrijd aangaan met Eli Lilly, maar ook met het Deense Novo Nordisk. Beide bedrijven zijn druk met het opvoeren van hun productie om te kunnen voldoen aan de grote vraag. De verwachting is dat de markt voor deze medicijnen binnen zeven jaar de grens van 100 miljard dollar zal overschrijden.

Novo Nordisk is door diabetesmedicijnen Wegovy en Ozempic in korte tijd uitgegroeid tot het waardevolste bedrijf van Europa. Sinds beroemdheden als Kim Kardashian en Elon Musk de medicijnen aanprijzen, worden ze ook veel gebruikt als afslankmiddel.

Meer uit Gezond

Al meer dan 1000 besmettingen met westnijlvirus in Europa

SOLNA (ANP/DPA) - In Europa zijn dit seizoen meer dan 1000 besmettingen met het westnijlvirus vastgesteld. Het virus is inmiddels opgedoken in vijftien landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).

4 dagen geleden
RIVM meldt negen besmettingen met westnijlvirus in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Zeker negen mensen hebben dit jaar in Nederland het westnijlvirus opgelopen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Eerder werd al bekend dat één besmet persoon in de provincie Utrecht is overleden.

6 dagen geleden
Trimbos: verband zorgen maatschappij en psychische aandoeningen

UTRECHT (ANP) - Mensen die zich veel zorgen maken over maatschappelijke problemen, zoals internationale spanningen, woningnood of klimaat, hebben vaker een psychische aandoening dan mensen met minder zorgen. Dat blijkt uit het NEMESIS-onderzoek van het Trimbos-instituut onder 4688 mensen.

6 dagen geleden
Ambulance op zonne-energie werkt goed, meldt universiteit

EINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.

1 week geleden
Toch zorg voor asielkinderen door verlengen contract met GGD GHOR

DEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.

2 weken geleden
WHO bevestigt einde ebola-uitbraak in Oeganda

GENÈVE (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Oeganda is definitief voorbij, bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De regering daar had zelf eind juli al verklaard dat het land helemaal ebolavrij was.

2 weken geleden
Zeker achttien mensen met oogschade na zonsverduistering

UTRECHT (ANP) - Na de gedeeltelijke zonsverduistering van 12 augustus zijn er zeker achttien patiënten geregistreerd met schade aan het netvlies door het kijken in de zon. Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) gaat het om vijf kinderen en dertien volwassenen.

2 weken geleden