Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rob Nieuwpoort en Corné Lauwerijssen: ‘Het is uniek dat wij zo’n werkplaats na hebben kunnen bootsen’

Rob Nieuwpoort en Corné Lauwerijssen: ‘Het is uniek dat wij zo’n werkplaats na hebben kunnen bootsen’

De werkplaats van Rob en Corné valt op. Het is namelijk geen normale werkplaats, maar een werkplaats gebouwd vanuit twee vrachtwagens. De locatie wordt “field repair” genoemd. Het gaat om troepen die niet zelf meevochten. Ze hadden wel een geweer, maar deze werd niet gebruikt. Ze waren gepositioneerd achter de vechtende troepen. 

Het gaat om twee bijzondere wagens die altijd gezamenlijk op pad gingen. Na de oorlog zijn de wagens jaren gescheiden gebleven. Eindelijk zijn de wagens weer samen op één locatie. Corné vertelt: “Wij doen dit zo’n vier keer per jaar en dan zoeken we ook wel uitbeeldingen op zoals hier. Als je het typeplaatje leest, staat er ook ‘engineer motorised shop’. Dus is bedoeld voor de genie. Deze monteurs hielden zich vooral bezig met allerlei materiaal en materieel voor de bouw en aanleg van wegen en bruggen.” Bij de vraag hoe mensen reageren op de werkplaats, vertelt Corné trots: “Heel erg positief. Er staan unieke voertuigen die enorm zeldzaam zijn. Dit is één van de weinige die op de weg zijn.” “Deze hobby is belangrijk om te laten zien dat het is gebeurd, en ook zeker niet voor niks is geweest.” Rob maakte altijd modelbouwauto’s. Hij vond een model met uitklaphut zo bijzonder, dat hij deze wel graag in het echt wou hebben. Uiteindelijk heeft hij hem toch kunnen kopen en gaat hij graag naar dit soort evenementen: “Het is uniek dat wij zo’n werkplaats na kunnen bootsen. Want dat is na de oorlog eigenlijk nooit meer gebeurd dat deze op één veld bij elkaar staan.” 

Meer uit Tholen

Sijbers sluit twee ruimtes in bedrijfsloods Klaverveld na vondst amfetaminelab

OUD-VOSSEMEER - Burgemeester Sijbers heeft besloten om twee ruimtes in de loods aan het Klaverveld waar begin april een werkend drugslab werd aangetroffen, voor anderhalf jaar te sluiten. De politie stuitte toen tijdens een inval op een amfetaminelab. De sluiting gaat in op 18 mei 2026.

10 uur geleden
Provincie verleent subsidie aan De Meestoof voor ‘langverwachte’ buitenlift

SINT-ANNALAND - Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland krijgt van de Provincie Zeeland een subsidie voor verbeteringen aan de toegankelijkheid van het gebouw. Met het geld wil het streekmuseum de bouw van een buitenlift naar de bovenverdieping realiseren.

11 uur geleden
WHS viert 95-jarig bestaan met internationale talenten, wedstrijden en feestavond

SINT-ANNALAND - Voetbalvereniging Wij Houden Stand (WHS) in Sint-Annaland viert haar 95-jarig bestaan met een feestelijk jubileumweekend op 14, 15 en 16 mei. Op het programma staan onder meer een internationaal jeugdtoernooi, walking football en een feestavond.

16 uur geleden
Gespreksochtend over Etty Hillesum bij Vrijzinnige Geloofsgemeenschap Tholen

THOLEN - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap Tholen organiseert op woensdag 13 mei om 10.00 uur een gespreksochtend rond het werk van de Joodse schrijfster Etty Hillesum. De bijeenkomst maakt deel uit van een serie gesprekken over spiritualiteit, levensvragen en inspirerende teksten.

1 dag geleden
Lintje voor omroepbaas Laban Hage (70): ‘Een waardering voor iedereen om me heen’

STAVENISSE - Wie kent hem niet als de drijvende kracht achter Omroep Tholen. Maar Laban Hage (70) uit Stavenisse is veel meer dan alleen radiomaker. Hij heeft ook een groot voetbalhart en zette zich jarenlang op verschillende manieren in voor het verenigingsleven. Voor al zijn verdiensten werd hij tijdens de jaarlijkse lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

1 dag geleden
Zwaaien naar de chauffeurs en bijrijders van de Truckersrit Tholen [FOTOALBUM]

THOLEN - Afgelopen zaterdag trok de jaarlijkse Truckersrit opnieuw veel bekijks op Tholen. Onder een stralende zon reed een stoet van ongeveer negentig trucks over het eiland, terwijl langs de route enthousiast werd gezwaaid door jong en oud. Zowel in de cabines als langs de kant van de weg waren vooral veel blije gezichten te zien.

2 dagen geleden
Zonnige eerste Roosevelt Fair: ‘Het dorp was hier echt aan toe’ [FOTOALBUM]

OUD-VOSSEMEER - Nadat enkele jaren geleden zowel de jaarlijkse rommelmarkt als de braderie wegvielen, dachten de creatievelingen van Hervormde Kerk Oud-Vossemeer maar één ding: dit kan zo niet langer. Het dorp herleefde zaterdagmiddag onder een stralende zon dan ook oude tijden tijdens de eerste editie van de Roosevelt Fair.

2 dagen geleden