Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rob Nieuwpoort en Corné Lauwerijssen: ‘Het is uniek dat wij zo’n werkplaats na hebben kunnen bootsen’

Rob Nieuwpoort en Corné Lauwerijssen: ‘Het is uniek dat wij zo’n werkplaats na hebben kunnen bootsen’

De werkplaats van Rob en Corné valt op. Het is namelijk geen normale werkplaats, maar een werkplaats gebouwd vanuit twee vrachtwagens. De locatie wordt “field repair” genoemd. Het gaat om troepen die niet zelf meevochten. Ze hadden wel een geweer, maar deze werd niet gebruikt. Ze waren gepositioneerd achter de vechtende troepen. 

Het gaat om twee bijzondere wagens die altijd gezamenlijk op pad gingen. Na de oorlog zijn de wagens jaren gescheiden gebleven. Eindelijk zijn de wagens weer samen op één locatie. Corné vertelt: “Wij doen dit zo’n vier keer per jaar en dan zoeken we ook wel uitbeeldingen op zoals hier. Als je het typeplaatje leest, staat er ook ‘engineer motorised shop’. Dus is bedoeld voor de genie. Deze monteurs hielden zich vooral bezig met allerlei materiaal en materieel voor de bouw en aanleg van wegen en bruggen.” Bij de vraag hoe mensen reageren op de werkplaats, vertelt Corné trots: “Heel erg positief. Er staan unieke voertuigen die enorm zeldzaam zijn. Dit is één van de weinige die op de weg zijn.” “Deze hobby is belangrijk om te laten zien dat het is gebeurd, en ook zeker niet voor niks is geweest.” Rob maakte altijd modelbouwauto’s. Hij vond een model met uitklaphut zo bijzonder, dat hij deze wel graag in het echt wou hebben. Uiteindelijk heeft hij hem toch kunnen kopen en gaat hij graag naar dit soort evenementen: “Het is uniek dat wij zo’n werkplaats na kunnen bootsen. Want dat is na de oorlog eigenlijk nooit meer gebeurd dat deze op één veld bij elkaar staan.” 

Meer uit Tholen

Cultuurplein Tholen stopt: ‘Nieuwe wind bij gemeente laat minder ruimte voor ons’

THOLEN - Het Cultuurplein Tholen (CPT) heeft haar werkzaamheden per 1 januari 2026 stopgezet. Volgens het bestuur biedt de nieuwe koers van de gemeente minder ruimte voor de rol die de vereniging in de afgelopen elf jaar heeft vervuld.

7 uur geleden
Klaassen vertelt: ‘Wij bieden volledige mondzorg onder één dak’ [COLUMN]

[Advertorial] - Op onze locatie aan de Voltastraat bieden wij inmiddels een breed scala aan mondzorg onder één dak. U kunt bij ons terecht voor reguliere controles bij de tandarts, kleine gebitsreparaties zoals het aanbrengen van vullingen, en esthetische correcties met schildjes. Ook voor kronen en bruggen bent u bij ons in goede handen. Kortom: tandheelkundige zorg van A tot Z.

8 uur geleden
Carnaval Grôôt Pesôôt 2026: Dit is de route en hoe laat de optocht begint

OUD-VOSSEMEER - Nog een paar dagen en dan gaat carnaval in Grôôt Pesôôt weer beginnen. Ook dit jaar trekt er weer een feestelijke optocht door het dorp. De lampionoptocht vindt donderdagavond plaats.

11 uur geleden
Kou slaat toe met Woaidaehen, mogelijk ook natte sneeuw: ‘Af en toe schijnt de zon’

OUD-VOSSEMEER - Kunnen we tijdens Woaidaehen met blote benen over straat of moeten we een jas over onze outfits aan? Volgens meteoroloog Vera Buis van Weeronline is extra dikke kleding niet overbodig. Het wordt met 3 tot 4 graden frisjes en er kunnen winterse buien over het land trekken.

1 dag geleden
Eindelijk wint Tholense Boys weer eens, Flupland en SPS boeken klinkende zege [SPEELRONDE 13 & 15]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 7 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 15 in de Derde Klasse en speelronde 13 in de Vierde en Vijfde Klasse.

1 dag geleden
Tholenaar (19) verdacht van verspreiden IS-propaganda en aanzetten tot terrorisme

THOLEN - De politie heeft dinsdag vijftien mensen aangehouden die via sociale media hebben geprobeerd anderen aan te sporen terroristische misdrijven te plegen. Onder hen is een 19-jarige jongeman uit Tholen, bevestigt het Openbaar Ministerie. Hij wordt ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid.

2 dagen geleden
Zeeuwse gedeputeerde Jo-Annes de Bat naar kabinet, opvolger al in beeld

ZEELAND - Het CDA draagt Johan Aalberts voor als nieuwe gedeputeerde van Zeeland. Dat maken de Statenfractie en het provinciale bestuur van de partij bekend. Aanleiding is het vertrek van gedeputeerde Jo-Annes de Bat naar kabinet-Jetten. Hij legt zijn functie per 23 februari neer. Dat is de beoogde datum waarop het nieuwe kabinet wordt beëdigd.

2 dagen geleden