Roan Sloos, van automonteur naar eigen beveiligingsbedrijf
THOLEN - Deze week in de Thoolse Switch het bijzondere verhaal van Roan Sloos. Hij ging naar een agrarische school, werd daarna automonteur en heeft nu zijn eigen beveiligingsbedrijf.
DOOR JACOLINE DE BOER
Roan Sloos werd 39 jaar geleden geboren in Voorburg. Op 11-jarige leeftijd verhuisde hij naar Oud-Vossemeer waar hij nog vier maanden in groep acht verbleef voordat hij naar de middelbare school ging. Roan was als kind al gek op auto's en mocht altijd mee met zijn vader die automonteur was. Roan zijn grote droom vroeger was dan ook om automonteur te worden.
Twijfels
Echter toen hij naar de middelbare school ging begon Roan te twijfelen. Hij zegt daarover:" Ik kon niet stilzitten en had mijn twijfels om toch automonteur te worden". Hij ging daarom naar de Lagere Agrarische school in Steenbergen, het LAS. Daar behaalde hij vier jaar later zijn diploma met hoge cijfers. Toen Roan zestien was begon hij op zaterdagen en na school te werken bij het bedrijf waar ook zijn vader werkzaam was. Alsnog wilde hij graag automonteur worden. Ook werkte hij af en toe bij een garage in zijn woonplaats. Niet veel later kwam daar ook nog een baantje op de kartbaan bij in Sint-Maartensdijk. Zijn vervolgopleiding werd zo een makkelijke keuze, mbo-motorvoertuigen. Normaal gesproken is het een vierjarige opleiding die ingekort kan worden naar twee jaar maar Roan deed er maar een jaar over. Hij ging 1 dag in de week naar school en werkte vier dagen erbij. Tijdens zijn opleiding stopte hij met het werk bij de kartbaan en ging de bodemsanering in. Hij wilde graag wat extra geld verdienen omdat hij niet volledig bij de garage kon werken.
Manager
Toen Roan 18 was kreeg hij een fulltime contract bij Kwik-Fit aangeboden.Slecht drie maanden later was hij al manager en werkte hij op verschillende locaties. Roan vertelt hierover: "Ik had vanaf de bezem tot bovenaan alles gedaan". Toen Roan 21 was ging hij opzoek naar een nieuwe uitdaging. Die was er al heel snel, hij werd monteur bij een autoschadebedrijf. Ook in dat werk bleek Roan erg goed te zijn want slechts vijf jaar later werd hij werkplaatschef. Ondertussen was Roan ook al sinds 2005 actief in het festivalleven. Hij was medeorganisator van heel wat bekende feesten. Het festivalleven trok Roan heel erg aan en in 2009 besloot hij te stoppen als werkplaatschef en zijn carrière over een hele andere boeg te gooien. Hij richtte zijn eigen beveiligingsbedrijf op: RS Beveiliging. Roan kreeg steeds meer werk en kreeg ook veel aanvragen voor hondenbewaking. Roan zegt: "Tot nu toe huurde ik altijd mensen in maar ik kreeg de kans zelf een hond te certificeren". Ringo, een prachtige Duitse Herder was Roan zijn eerste bewakingshond. Toen Roan en Ringo in april 2013 alle papieren samen hadden behaald kregen ze klus na klus. Al snel kwam er een tweede hond bij om Ringo ook wat rust te gunnen. Helaas mocht deze niet oud worden. Ringo werd ouder en moest echt met pensioen.
Diversiteit
Al snel vond Roan Kees, een Mechelse Herder waar Roan nu iedere avond mee op pad gaat sinds Ringo met pensioen is. Roan zit samen met Kees door heel Nederland. De minder leuke kant van het vak is toch wel dat hij veel van huis is. Verjaardagen, etentjes en feestjes, hij moet het vaak missen doordat hij altijd werkt wanneer anderen vrij zijn. "Maar" zegt Roan, "er zitten ook zeker hele leuke kanten aan vast. Ik ben altijd bezig met mijn hond, mijn maatje. Er zit heel veel diversiteit in mijn werk. Ik zie steeds andere mensen en ik werk op verschillende locaties. Iedere locatie vergt een andere vorm van beveiliging. Of je nu op een feest staat of in een winkelcentrum, dat is echt een groot verschil. Het is nooit saai".
Meer uit Tholen
THOLEN - Een vrouw is maandagmiddag met haar auto in een sloot beland op industrieterrein Welgelegen in Tholen. In eerste instantie werden de hulpdiensten naar de verkeerde straat gestuurd. Het is niet bekend of de bestuurster bij het ongeval gewond is geraakt.
1 uur geledenTHOLEN - Een metaalverwerkend bedrijf wil bij de Slabbecoornweg in Tholen tijdelijke woonunits bouwen voor internationale medewerkers. Vorige maand had Han van 't Hof (ABT) hierover schriftelijke vragen gesteld aan het college. Het college meldt dat de aanvraag nog nader onderzoek vergt voordat deze aan de gemeenteraad wordt voorgelegd.
17 uur geledenSCHERPENISSE - Evides Waterbedrijf zet een belangrijke stap naar de toekomstbestendige drinkwaterlevering voor de Inwoners, bedrijven en toeristen op het eiland Tholen. De start van de bouw van een nieuw pompstation in Scherpenisse is gevierd met het boren van de eerste fundatiepaal.
21 uur geledenTHOLEN - Een groene leefomgeving draagt bij aan een fijn leefklimaat en is goed voor het milieu. Mede om deze redenen heeft de gemeente Tholen samen met Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) en de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) opnieuw een succesvolle actie georganiseerd waarbij Tholenaren konden intekenen op een boom. Dolblij zijn de gelukkigen met hun toegewezen boom, maar hoe plant je nu zo'n boom?
1 dag geledenTHOLEN - Sinds 1 januari is de wereld van het overnachten in Nederland opgeschud. De btw op logies ging van 9 naar 21 procent. Deze maatregel moet jaarlijks 1,1 miljard euro opleveren voor de schatkist. De Koninklijke Horeca Nederland (KHN) rekende uit dat een weekendje weg in eigen land gemiddeld 11 procent duurder wordt. Bij de vakantieparken en B&B's op Tholen wordt de eerste balans langzaam zichtbaar.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Thijs van der Beek van Creek Sails & Service
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - De Zeeuwse wielercompetitie DFS Criterium Cup is dit jaar uitgebreid met een apart klassement voor dames. Naast de heren kunnen nu ook vrouwelijke wielrenners strijden om de leiderstrui. Bij de Ronde van Oud-Vossemeer in maart worden de eerste punten verdeeld.
3 dagen geleden