
RKC Waalwijk boekt tegen VVV-Venlo derde zege
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft tegen VVV-Venlo de derde zege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Fred Grim won met 3-2 door een laat doelpunt van Lennerd Daneels.
VVV begon met Delano van Crooy in het doel, omdat Thorsten Kirschbaum in quarantaine zit. Van Crooy keepte voor het laatste bij de 13-0-nederlaag tegen Ajax. Finn Stokkers bracht RKC in de eerste helft op voorsprong na een goede dieptepass van Anas Tahiri.
De bezoekers kregen een strafschop na hands van Paul Quasten, die een schot van Tobias Pachonik tegen zijn arm kreeg. Georgios Giakoumakis faalde niet vanaf elf meter oog in oog met landgenoot Kostas Lamprou.
Tien man VVV
In de tweede helft kopte Vito van Crooy de bezoekers naar 2-1. VVV moest de voorsprong nog meer dan een half uur met tien man zien vast te houden nadat Roy Gelmi zijn tweede gele kaart kreeg in duel met Stokkers. Dat lukte niet. Ahmed Touba maakte en kwartier voor tijd de gelijkmaker. Zijn van richting veranderd schot liet doelman Van Crooy kansloos.
RKC probeerde door te drukken. Van Crooy redde nog knap op een kopbal van Stokkers, maar had geen antwoord op het schot van Daneels in de 87e minuut.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
16 uur geleden