
RIVM waarschuwt voor zomersmog in Zuid-Nederland: 'Slechte luchtkwaliteit'
WEST-BRABANT/ZEELAND - Het RIVM waarschuwt Zuid- en Midden-Nederland voor een verhoogd risico op smog door ozon van donderdag 7 tot zaterdag 9 september. Dit kan leiden tot een slechte luchtkwaliteit. Mensen die gevoelig zijn voor smog worden geadviseerd om voorzorgsmaatregelen te nemen.
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) benadrukt dat dit advies vooral geldt in de namiddag en vroege avond, wanneer de lucht het meest verontreinigd is. Met name op vrijdag en zaterdag wordt een slechte luchtkwaliteit verwacht. Wat betreft de verwachtingen na zaterdag, waarschuwt het RIVM dat de ozonconcentraties op zondag 10 september nog steeds hoog kunnen zijn, maar dat de voorspellingen onzeker zijn. Vanaf maandag 11 september wordt echter geen verdere smog verwacht, aangezien de bewolking zal toenemen en de temperatuur zal dalen.
Astmaklachten
Smog door ozon kan resulteren in een toename van luchtwegklachten, zoals hoesten en kortademigheid, verergering van astmaklachten en een afname van de longfunctie. Bovendien kunnen irritaties aan de ogen, neus en keel voorkomen. Mensen met luchtwegaandoeningen, kinderen en ouderen behoren tot de groepen die bijzonder gevoelig zijn voor smog. Bij aanhoudende klachten wordt aangeraden om contact op te nemen met uw huisarts of de lokale Gemeentelijke Gezondheidsdienst (GGD).
Zomersmog
Smog door ozon ontstaat als gevolg van de ophoping van luchtvervuiling op zonnige dagen, vooral in het voorjaar en de zomer wanneer er weinig wind is, meestal uit de zuidoostelijke richting. Onder invloed van zonlicht worden vervuilende stoffen zoals stikstofoxiden en vluchtige organische stoffen omgezet in ozon. Dit fenomeen staat bekend als zomersmog, aangezien in de andere seizoenen de kracht van de zon te gering is om hoge ozonconcentraties te veroorzaken.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Sint-Annaland bestaat 550 jaar en dat wordt groots gevierd. De festiviteiten, die het hele jaar door plaatsvinden, bereiken hun hoogtepunt tijdens het jubileumweekend op vrijdag 4 en zaterdag 5 juli. Tijdens dit weekend staat het dorp twee dagen lang in het teken van muziek, historie en kinderactiviteiten.
10 uur geledenTHOLEN - Een motorrijder is woensdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een ree, net voor de Thoolse brug. Het slachtoffer is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
15 uur geledenTHOLEN - De brandweer werd dinsdagavond gealarmeerd vanwege wateroverlast in een bovenwoning aan de Kuipersdreef in Tholen. Door een technisch defect was er een lekkage ontstaan die al enige tijd aan de gang was. Op dat moment was niemand thuis.
17 uur geledenSINT-ANNALAND - Een bestelauto is dinsdagavond op de Zoetwaterweg in de polder bij Sint-Annaland achterop een stilstaande vrachtwagen gereden. De bestuurder raakte lichtgewond en is voor controle naar het ziekenhuis gebracht.
21 uur geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando sluit het muzikale seizoen af met een zomeravondconcert. Dat doen de muzikanten met optredens van zowel de slagwerkgroep als het fanfareorkest. Het concert vindt plaats voor de deur van de horecagelegenheden op het Havenplein in Sint-Annaland. De muziekvereniging is te beluisteren op woensdagavond 2 juli.
1 dag geledenTHOLEN - Na vijf uur is de storing in het radiosysteem van de Kustwacht opgelost. Door de uitval kon de Kustwacht niet communiceren met schepen en hulpdiensten op het water. De verbindingen zijn getest en de Kustwacht is weer bereikbaar via de marifoon. Ook het uitzenden van navigatie- en weerberichten functioneert weer naar behoren.
1 dag geledenTHOLEN - Bij een verkeersongeval op de Postweg (N286) bij Tholen zijn maandagmiddag twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar uiteindelijk raakte niemand gewond.
1 dag geleden