Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM: vervolgonderzoek naar giftige zeedijk Perkpolder

RIVM: vervolgonderzoek naar giftige zeedijk Perkpolder

BILTHOVEN (ANP) - Het RIVM gaat vervolgonderzoek doen naar een zeedijk bij Perkpolder in Zeeuws-Vlaanderen waar vervuilde grond in verwerkt is. Aanleiding is volgens het instituut de bezorgdheid van bewoners over hun gezondheid.

Bij het maken van de dijk is zogeheten thermisch gereinigde grond (TGG) gebruikt als ophoogmateriaal. Uit eerder onderzoek kwam naar voren dat hier te hoge concentraties schadelijke stoffen en verschillende zware metalen zaten. In 2018 concludeerde het RIVM dat er verontreinigingen in het materiaal van de dijk zitten. Ze zouden echter geen risico’s vormen voor de gezondheid omdat mensen na aanleg van de dijk niet meer in contact komen met de TGG.

Het RIVM zegt nu de mogelijke effecten op gezondheid en ecologie in beeld te gaan brengen. Het gaat om verschillende scenario’s voor de toekomstige aanpak van de dijk. Dat gebeurt volgens het instituut in opdracht van Rijkswaterstaat.

Volgens omwonenden, verenigd in de Stichting Schone Polder, is er maar een oplossing en dat is dat de dijk volledig gesaneerd wordt, vertelden ze dinsdagavond in het tv-programma De Hofbar. Ze wijzen erop dat in Bunschoten-Spakenburg een dijk met dezelfde vervuilde gerecyclede grond wel is afgegraven. Die sanering kostte toen ruim 32 miljoen euro.

Meer uit Binnenland

Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

33 minuten geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

34 minuten geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

59 minuten geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

1 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

2 uur geleden
Incident binnen muren gevangenis Vught, veel politie ingezet

VUGHT (ANP) - Binnen de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag een incident gaande. Daarom zijn veel agenten ingezet rond het gebouw. Het is nog niet duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is ook niet bekend of het incident is gebeurd in de zwaar beveiligde EBI of bij de reguliere gevangenis.

2 uur geleden
Rechtszaak tegen hulpverleners Lesbos gaat in januari verder

ATHENE (ANP/REUTERS) - De Griekse rechtszaak tegen onder anderen de Nederlander Pieter Wittenberg gaat in januari verder. Dit laat de organisatie Human Power weten, die informatie deelt over de rechtsgang van Wittenberg en andere hulpverleners die worden verdacht van spionage, mensensmokkel en lidmaatschap van een criminele organisatie.

3 uur geleden