Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM: vervolgonderzoek naar giftige zeedijk Perkpolder

RIVM: vervolgonderzoek naar giftige zeedijk Perkpolder

BILTHOVEN (ANP) - Het RIVM gaat vervolgonderzoek doen naar een zeedijk bij Perkpolder in Zeeuws-Vlaanderen waar vervuilde grond in verwerkt is. Aanleiding is volgens het instituut de bezorgdheid van bewoners over hun gezondheid.

Bij het maken van de dijk is zogeheten thermisch gereinigde grond (TGG) gebruikt als ophoogmateriaal. Uit eerder onderzoek kwam naar voren dat hier te hoge concentraties schadelijke stoffen en verschillende zware metalen zaten. In 2018 concludeerde het RIVM dat er verontreinigingen in het materiaal van de dijk zitten. Ze zouden echter geen risico’s vormen voor de gezondheid omdat mensen na aanleg van de dijk niet meer in contact komen met de TGG.

Het RIVM zegt nu de mogelijke effecten op gezondheid en ecologie in beeld te gaan brengen. Het gaat om verschillende scenario’s voor de toekomstige aanpak van de dijk. Dat gebeurt volgens het instituut in opdracht van Rijkswaterstaat.

Volgens omwonenden, verenigd in de Stichting Schone Polder, is er maar een oplossing en dat is dat de dijk volledig gesaneerd wordt, vertelden ze dinsdagavond in het tv-programma De Hofbar. Ze wijzen erop dat in Bunschoten-Spakenburg een dijk met dezelfde vervuilde gerecyclede grond wel is afgegraven. Die sanering kostte toen ruim 32 miljoen euro.

Meer uit Binnenland

Code geel in westen, midden en noorden van het land om mist

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft maandagochtend code geel afgekondigd voor provincies in het westen, midden en noorden van het land. De waarschuwing geldt voor plaatselijk dichte mist waar het verkeer last van kan hebben.

1 uur geleden
79 verdachten van oplichting en fraude herkenbaar getoond

DEN HAAG (ANP) - De politie publiceert vanaf maandag herkenbare beelden van 79 verdachten van oplichting en fraude. Dit gebeurt als onderdeel van een actie tegen nepagenten en bankhelpdeskfraude. Twee weken geleden is gestart met het tonen van honderd verdachten. Hun beeltenissen waren toen nog onherkenbaar. De verdachten kregen twee weken de tijd om zich te melden, anders zouden zij herkenbaar getoond worden. In eenentwintig gevallen weet de politie nu om wie het gaat.

2 uur geleden
Politie ontvangt zo'n tien tips over neerschieten Iraniër

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.

18 uur geleden
Honderden demonstreren in centrum Amsterdam tegen oorlog in Iran

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.

18 uur geleden
Ajaxbus kort stilgezet door groep met fakkels op snelweg A4

HOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.

20 uur geleden
Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

21 uur geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

22 uur geleden