Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM: vervolgonderzoek naar giftige zeedijk Perkpolder

RIVM: vervolgonderzoek naar giftige zeedijk Perkpolder

BILTHOVEN (ANP) - Het RIVM gaat vervolgonderzoek doen naar een zeedijk bij Perkpolder in Zeeuws-Vlaanderen waar vervuilde grond in verwerkt is. Aanleiding is volgens het instituut de bezorgdheid van bewoners over hun gezondheid.

Bij het maken van de dijk is zogeheten thermisch gereinigde grond (TGG) gebruikt als ophoogmateriaal. Uit eerder onderzoek kwam naar voren dat hier te hoge concentraties schadelijke stoffen en verschillende zware metalen zaten. In 2018 concludeerde het RIVM dat er verontreinigingen in het materiaal van de dijk zitten. Ze zouden echter geen risico’s vormen voor de gezondheid omdat mensen na aanleg van de dijk niet meer in contact komen met de TGG.

Het RIVM zegt nu de mogelijke effecten op gezondheid en ecologie in beeld te gaan brengen. Het gaat om verschillende scenario’s voor de toekomstige aanpak van de dijk. Dat gebeurt volgens het instituut in opdracht van Rijkswaterstaat.

Volgens omwonenden, verenigd in de Stichting Schone Polder, is er maar een oplossing en dat is dat de dijk volledig gesaneerd wordt, vertelden ze dinsdagavond in het tv-programma De Hofbar. Ze wijzen erop dat in Bunschoten-Spakenburg een dijk met dezelfde vervuilde gerecyclede grond wel is afgegraven. Die sanering kostte toen ruim 32 miljoen euro.

Meer uit Binnenland

Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.

20 minuten geleden
Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

6 uur geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

10 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

1 dag geleden
Politie krijgt extra bevoegdheden voor doorzoeken sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.

1 dag geleden
Afgelopen jaar 640 miljoen euro uitgekeerd in aardbevingsgebied

GRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.

1 dag geleden
Rechtspraak: verbod gezichtsbedekking bij protest te ingrijpend

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.

1 dag geleden