RIVM: Landelijk 132 patiënten overleden, 20 nieuwe besmettingen in Zeeland
THOLEN - In de afgelopen 24 uur zijn er in Nederland weer 1104 mensen positief getest op het coronavirus. Dat brengt het totaal aantal patiënten op 10.866. Er zijn opnieuw 132 patiënten overleden aan COVID-19.
Sinds de laatste update van het RIVM zijn er 1104 Nederlanders positief getest op COVID-19. Dat brengt het totaal in Nederland op 10.866. In datzelfde tijdsbestek zijn er 132 mensen overleden aan het virus. Dat zijn er meer dan gisteren. Toen overleden er 93 patiënten. In totaal zijn er 771 mensen in Nederland overleden aan het coronavirus. Het totaal aantal gemelde patiënten dat opgenomen is (geweest) in het ziekenhuizen in het land is 3.483. Dat zijn er 529 meer dan gisteren.
Zeeland
Sinds gisteren zijn in Zeeland twintig mensen positief getest op het coronavirus (COVID- 19). Het betreft inwoners uit Arnemuiden, Axel, Goes (2), Graauw, Hulst (2), Middelburg, Oost-Souburg, St. Maartensdijk (2), St. Philipsland (3), Terneuzen, Tholen (3), Vlissingen (2). Daarmee komt het totaal aantal positief geteste mensen op 152. In totaal zijn er acht personen uit Zeeland overleden aan de ziekte.
Het werkelijke aantal besmettingen met het nieuwe coronavirus ligt hoger dan het aantal dat hier genoemd wordt. Dit komt doordat niet iedereen met een mogelijke besmetting getest wordt, maar vooral patiënten die zo ziek zijn dat ze in het ziekenhuis opgenomen worden en zorgverleners. Het testbeleid is aangepast om vooral kwetsbare mensen beter te kunnen vinden en op tijd te kunnen behandelen.
Meer uit Tholen
THOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Op 5 mei openen de gemeentelijke zwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk weer hun deuren. Om de zwembaden klaar te maken voor het nieuwe seizoen is er op zaterdag 11 april een klusdag.
4 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis Ziekenhuis ondervindt ook hinder van het data-incident bij ChipSoft. Woensdagochtend werd bekend dat meerdere Brabantse ziekenhuizen hiermee te kampen hebben. Uit voorzorg heeft Bravis diverse systemen offline gehaald, zoals MijnBravis en de HiX Patiënt App. "De zorgverlening kan gewoon doorgang vinden. Voor zover bekend zijn er geen persoonsgegevens buitgemaakt", laat het ziekenhuis weten.
10 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens. Hij neemt het op tegen Bibi Roos en Maaike Schoon. Aan het eind van de week weten we of hij de winnaar van dit seizoen is.
12 uur geledenTHOLEN - De spreiding van de HUB-borden binnen de gemeente Tholen roept vragen op bij de VVD. De fractie vindt dat de borden niet altijd op logische plekken zijn geplaatst. Volgens hen is dat een gemiste kans. "Zeker in deze tijd van hoge brandstofprijzen, waardoor alternatieve vervoersmogelijkheden relevanter zijn dan ooit."
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De broers Wout en Aart van Oostrum zitten met de handen in het haar. 38.000 kilo witte zoete aardappelen en geen afnemers in zicht. De Bonita's waren geteeld voor de chipsindustrie, maar die wil ze niet. Zonder nieuwe bestemming dreigen de aardappelen te worden vernietigd. Daarom doen Wout en Aart mee aan de Nationale Aardappelweek, een landelijke actie van voedselcollectief No Waste Army om samen met een groeiend aantal partners 500 miljoen kilo aardappelen te redden van verspilling.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Naasten kunnen in het Bravis ziekenhuis tijdens een opname actief meedoen in de zorg, als patiënten én naasten dat willen. Op verschillende verpleegafdelingen loopt sinds deze maand de proef Samen zorgen, waarin partners, familieleden of andere naasten ondersteunen bij dagelijkse handelingen zoals eten en drinken, bewegen of aanwezig zijn bij gesprekken met zorgverleners.
2 dagen geledenTHOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.
2 dagen geleden