
RIVM geeft 'stookalert' af voor het noorden
BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu heeft zaterdag een zogenoemd stookalert afgegeven. Het gezondheidsinstituut raadt mensen in de provincies Friesland, Drenthe, Noord-Holland, Overijssel, Flevoland en Gelderland af hout te stoken. Zo kunnen ze gezondheidsklachten bij mensen in de omgeving voorkomen.
Volgens de verwachtingen van het KNMI zijn de weersomstandigheden in de genoemde provincies ongunstig waardoor de rook blijft hangen. De rook is ongezond, omdat bij de verbranding van hout schadelijke stoffen vrijkomen, zoals fijnstof, koolwaterstoffen, benzeen en koolmonoxide.
Het RIVM begon op 1 november met het stookalert.
Naar verwachting blijven de weersomstandigheden tot zondagochtend ongunstig. Daarna lijkt geleidelijk een noordwestelijke stroming op gang te komen, de windsnelheid neemt dan toe waardoor de rook zich meer verspreidt. Hierdoor verbetert de luchtkwaliteit.
Meer uit Binnenland
HOOFDDORP (ANP) - Een van de verdachten van de ontvoering van een 49-jarige vrouw uit Hoofddorp zit nog vast. De vrouw werd vorige week woensdag onderweg naar haar werk ontvoerd en meldde zondag dat ze weer thuis was. De politie hield in totaal zeven mensen aan. Zes van hen zijn weer vrijgelaten, maar blijven verdachten in het onderzoek, meldt een woordvoerder.
13 minuten geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel hebben in de nacht van dinsdag op woensdag 2073 mensen overnacht. Dat is opnieuw boven de limiet, voor de zestiende keer dit najaar. Daarom moet het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weer een dwangsom van 50.000 euro betalen. De teller staat nu op 800.000 euro.
13 minuten geledenUITHOORN/HOUTEN (ANP) - De meeste personen die zijn opgepakt bij protesten tegen asielzoekerscentra in Houten en Uithoorn zitten nog vast. In beide plaatsen moest de mobiele eenheid dinsdagavond in actie komen.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders hervat zijn campagne. "Er komen nu verkiezingen aan, het is campagnetijd en ik voel een grote verantwoordelijkheid voor Nederland en alle PVV-kiezers", schrijft hij op X. Tot de verkiezingen gaat Wilders onder meer naar Vandaag Inside, het Jeugdjournaal en het NOS Slotdebat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kiezers kunnen voor de aankomende Tweede Kamerverkiezingen weer gebruikmaken van stemhulpen die zich richten op specifieke thema's. Ze bieden onder meer inzicht in politieke standpunten over mensenrechten, technologie en de positie van bepaalde groepen.
4 uur geledenUITHOORN (ANP) - De gemeente Uithoorn betreurt het dat een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in de Noord-Hollandse gemeente is uitgemond in ongeregeldheden. "We laten ons niet meeslepen door de luidste of felste stemmen", zegt burgemeester Pieter Heiliegers. "Een grote meerderheid van de inwoners van Uithoorn is betrokken en denkt mee. Dat is de basis om verder te bouwen."
10 uur geledenUITHOORN (ANP) - Enkele honderden betogers tegen de komst van een azc zijn dinsdagavond een woonwijk in Uithoorn ingetrokken. De ME achtervolgde de demonstranten door de wijk met politiehonden, zag een ANP-verslaggever. De politie houdt mensen aan.
12 uur geleden