Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Uithoorn na onrust: we laten ons niet meeslepen

Burgemeester Uithoorn na onrust: we laten ons niet meeslepen

UITHOORN (ANP) - De gemeente Uithoorn betreurt het dat een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in de Noord-Hollandse gemeente is uitgemond in ongeregeldheden. "We laten ons niet meeslepen door de luidste of felste stemmen", zegt burgemeester Pieter Heiliegers. "Een grote meerderheid van de inwoners van Uithoorn is betrokken en denkt mee. Dat is de basis om verder te bouwen."

Honderden mensen demonstreerden dinsdagavond voor het gemeentehuis tegen de geplande opvang van maximaal 250 vluchtelingen aan de Wiegerbruinlaan in Uithoorn. Op een gegeven moment sloeg de sfeer om en werd onder meer vuurwerk naar de politie gegooid. Daarna trok een groep betogers een woonwijk in. Er zijn meerdere mensen aangehouden, onder meer voor opruiing en openlijke geweldpleging.

"Bedreiging, geweld of verstoring van het democratisch proces zijn grenzen die we niet accepteren", aldus burgemeester Heiliegers. "Daarom is er in overleg met politie en Openbaar Ministerie opschaling voorbereid en helaas ook ingezet."

Meer uit Binnenland

Anti-azc-betogers in woonwijk Uithoorn, ME achtervolgt hen

UITHOORN (ANP) - Enkele honderden betogers tegen de komst van een azc zijn dinsdagavond een woonwijk in Uithoorn ingetrokken. De ME achtervolgde de demonstranten door de wijk met politiehonden, zag een ANP-verslaggever. De politie houdt mensen aan.

6 uur geleden
Paar honderd mensen bij protest tegen azc in Uithoorn

UITHOORN (ANP) - Bij een protest tegen asielzoekers in Uithoorn zijn enkele honderden mensen bijeen. De betogers staan op een plein bij het gemeentehuis, waar dinsdagavond een commissievergadering van de gemeenteraad was over de asielopvang. Waar het protest aanvankelijk rustig begon, is de sfeer inmiddels omgeslagen, zo ziet een ANP-verslaggever.

7 uur geleden
ME grijpt in bij demonstratie tegen opvang asielzoekers in Houten

HOUTEN (ANP) - De ME heeft ingegrepen bij een protest tegen een asielzoekerscentrum in Houten. Op dat moment waren er nog zo'n honderd actievoerders bij het gemeentehuis, eerder op de avond ging het om zeker driehonderd demonstranten. Een deel van hen stak zwaar vuurwerk af, zag een ANP-verslaggever. Meerdere keren werd ook vuurwerk naar de politie gegooid.

7 uur geleden
Yeşilgöz wijst Rusland aan na drone-incident in Polen

DEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz wijst Rusland aan als de verantwoordelijke voor de drones die Nederlandse militairen in Polen hinderden. "De Russische dreiging is reëel", schrijft de VVD-leider dinsdag op X. "Poetin zoekt de grenzen op, zelfs bij onze eigen Nederlandse militairen." Volgens het ministerie van Defensie is het echter nog onbekend wie er achter de drones zit.

11 uur geleden
Toestemming voor vangen en zenderen wolven op Utrechtse Heuvelrug

UTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht heeft toestemming gegeven om wolven op de Utrechtse Heuvelrug te vangen en verdoven, zodat ze voorzien kunnen worden van een zender. De Zoogdiervereniging wil de roedel volgen voor "wetenschappelijk onderzoek en onderwijs". De provincie heeft de voorwaarden hiervoor opgenomen in een zogeheten maatwerkvoorschrift, dat deze week is gepubliceerd en tot 1 april 2027 loopt.

13 uur geleden
Commissie: Defensie handelde jarenlang niet volgens de normen

DEN HAAG (ANP) - Defensie handelde jarenlang niet volgens de geldende normen. Dat concludeert de onafhankelijke commissie die onderzoek heeft gedaan naar het mortierongeval in Mali in 2016 waarbij de militairen Henry Hoving (29) en Kevin Roggeveld (24) om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte.

14 uur geleden
Nederlandse film The North staat op shortlist voor Europese Oscar

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse wandelfilm The North staat op de shortlist voor de European Film Awards, oftewel de Europese Oscars. Dat heeft distributeur Gusto Entertainment dinsdag bekendgemaakt. De film maakt deel uit van een lijst van 67 Europese films die het afgelopen jaar zijn gemaakt en kans maken op prijzen bij de uitreiking, die eind januari in Berlijn plaatsvindt.

14 uur geleden