Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM deelt mee waaraan omwonenden Tata worden blootgesteld

RIVM deelt mee waaraan omwonenden Tata worden blootgesteld

BILTHOVEN (ANP) - Aan welke stoffen worden mensen die rond de fabriek van Tata Steel in IJmuiden wonen blootgesteld? Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft dat onderzocht in IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Wijk aan Zee. Het instituut maakt de uitkomsten van de metingen donderdag openbaar.

Aanleiding voor het onderzoek zijn 'grafietregens' in de regio. In 2018 was er een paar keer zo veel uitstoot, dat het stof neerdwarrelde in de omgeving.

De inwoners van de IJmond klagen al langer over de staalfabriek. Uit een eerder RIVM-onderzoek bleek dat de omwonenden van de fabriek relatief veel last hebben van klachten als misselijkheid, last van de ogen, pijn op de borst, hoofdpijn, duizeligheid en benauwdheid. Chronische hartaandoeningen, longkanker en diabetes komen er ook vaker voor dan in de rest van het land. Maar dat onderzoek liet nog in het midden waardoor die klachten werden veroorzaakt en of er een link met Tata is.

Meer uit Binnenland

Ontnemingszaak Klaas Otto uitgesteld

BREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.

1 uur geleden
Geen andere rechters voor ontnemingszaak Klaas Otto

BREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.

1 uur geleden
Iraniërs vragen in Den Haag aandacht voor situatie in hun land

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.

2 uur geleden
Nabestaanden willen geen uitstel van hoger beroep Lucky

DEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.

2 uur geleden
Ook zaterdag repatriëringsvlucht uit Oman

DEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.

2 uur geleden
Verdediging van Klaas Otto wraakt rechtbank in ontnemingszaak

BREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.

4 uur geleden
Hof spreekt FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren vrij van opruiing

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie in hoger beroep vrijgesproken van opruiing. Eerder legde de rechtbank de politicus een werkstraf op van tweehonderd uur, zoals door het Openbaar Ministerie was geëist.

4 uur geleden