RIVM deelt mee waaraan omwonenden Tata worden blootgesteld
BILTHOVEN (ANP) - Aan welke stoffen worden mensen die rond de fabriek van Tata Steel in IJmuiden wonen blootgesteld? Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft dat onderzocht in IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Wijk aan Zee. Het instituut maakt de uitkomsten van de metingen donderdag openbaar.
Aanleiding voor het onderzoek zijn 'grafietregens' in de regio. In 2018 was er een paar keer zo veel uitstoot, dat het stof neerdwarrelde in de omgeving.
De inwoners van de IJmond klagen al langer over de staalfabriek. Uit een eerder RIVM-onderzoek bleek dat de omwonenden van de fabriek relatief veel last hebben van klachten als misselijkheid, last van de ogen, pijn op de borst, hoofdpijn, duizeligheid en benauwdheid. Chronische hartaandoeningen, longkanker en diabetes komen er ook vaker voor dan in de rest van het land. Maar dat onderzoek liet nog in het midden waardoor die klachten werden veroorzaakt en of er een link met Tata is.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
3 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
7 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
9 uur geleden