Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RIVM: '1224 nieuwe coronabesmettingen in Nederland, 115 mensen overleden'

RIVM: '1224 nieuwe coronabesmettingen in Nederland, 115 mensen overleden'

REIMERSWAAL/KAPELLE - In de afgelopen 24 uur zijn er in Nederland weer 1224 mensen positief getest op het coronavirus. Dat brengt het totaal aantal bevestigde besmettingen op 17.851. Ook zijn er weer 115 mensen overleden aan COVID-19.

Sinds de laatste update van het RIVM zijn er 1224 Nederlanders positief getest op het coronavirus. Dat brengt het totaal aantal bevestigde besmettingen in Nederland op 17.851. De werkelijke aantallen zijn waarschijnlijk hoger, omdat niet iedereen met symptomen getest wordt in Nederland.  Van de 17.851 mensen hebben er 6875 in het ziekenhuis gelegen. Dat zijn er 253 meer dan een dag eerder.

Het RIVM meldt dat er de afgelopen 24 uur 115 mensen zijn overleden aan het virus. Onder deze personen zijn er drie patiënten in de leeftijdsgroep 25 tot 50 jaar. Bij deze mensen was er wel al sprake van onderliggend lijden. In Nederland zijn er nu 1766 personen overleden aan COVID-19. 

Verspreidingskracht neemt af

De eerste effecten van de maatregelen lijken zichtbaar te worden. Het aantal in het ziekenhuis opgenomen patiënten en het aantal gemelde overledenen in Nederland neemt minder snel toe dan je zonder maatregelen zou verwachten. Woensdagochtend vertelde Jaap van Dissel van het RIVM aan de Tweede Kamer al dat de verspreidingskracht van het coronavirus in Nederland af aan het nemen is. Dat is al sinds 16 maart aan het gang en die trend zet zich door. Dat is goed nieuws, maar vasthouden aan de maatregelen blijft cruciaal om die trend door te kunnen zetten.

Meer uit Reimerswaal

Wandel mee tijdens de Mega Wandel Marathon

KAPELLE - Op zaterdag 17 mei organiseert Stichting het Gehandicapte Kind voor de vierde keer de Mega Wandel Marathon. Het wandelfeest vindt plaats in en rondom Arnhem waarbij deelnemers uit het hele land meelopen. Zo worden ook Zeeuwen opgeroepen om mee te wandelen voor kinderen met een handicap.

18 uur geleden
Zondag 4 mei 2025 Dodenherdenking Hansweert

HANSWEERT - Tijdens de Nationale Herdenking op zondag 4 mei 2025 herdenken we allen - burgers en militairen - die in het Koninkrijk der Nederlanden of waar ook ter wereld zijn omgekomen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, in oorlogssituaties en bij vredesmissies. 

22 uur geleden
Pokeren in Wemeldinge is eerste stap naar Las Vegas

WEMELDINGE - Het lijkt een wereld van verschil: een gezellig kaartavondje in een dorpssportzaal en het bruisende pokercircuit van Las Vegas. Toch begint het voor sommige spelers precies daar - in Wemeldinge - waar op 11 mei opnieuw een voorronde wordt gehouden van het Open Nederlands Kampioenschap Poker (ONK Poker).

1 dag geleden
Ruilmiddag voor speelgoed in Kruiningen

KRUININGEN - Op woensdag 21 mei vindt in Kruiningen een speelgoedruil plaats. Tussen 13.00 en 16.00 uur kunnen bezoekers in Ons Dorpshuis aan de Berghoekstraat 3 speelgoed inleveren en ruilen. 

1 dag geleden
Reimerswaal zoekt animo voor filmavond

REIMERSWAAL - De gemeente Reimerswaal wil peilen hoeveel belangstelling er is voor de documentaire: 'In dienst van de vrede'. Deze film is speciaal gemaakt voor veteranen, hun families en andere geïnteresseerden.

1 dag geleden
Band op spanning: kleine moeite, groot verschil

GOES - Een kleine moeite met grote gevolgen: dat blijkt uit de actie "Band op Spanning Reimerswaal", die afgelopen januari door de gemeente werd georganiseerd. Op twee zaterdagen konden inwoners gratis hun autobanden laten controleren en oppompen. Het doel? Meer bewustwording over het belang van de juiste bandenspanning - voor zowel het milieu als de portemonnee.

1 dag geleden
Wijk-GGD’er van start in Kapelle

KAPELLE - Vanaf 1 mei is de gemeente Kapelle een nieuwe kracht rijker: de wijk-GGD'er. Deze professional richt zich op het ondersteunen van mensen met verward of onbegrepen gedrag en speelt een belangrijke rol bij het vroegtijdig signaleren van problemen in de wijk.

2 dagen geleden