Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Riviercruiseschip onderweg naar Thoolse haven

Riviercruiseschip onderweg naar Thoolse haven

THOLEN - Een bijzonder tafereel morgen in Tholen. Dan maakt Rivertech Nautisch Management uit Arnhem namens AmaWaterways een proefvaart in de vluchthaven van Tholen en zal daar aanmeren aan de vluchtsteiger van Rijkswaterstaat. De proefvaart maakt onderdeel uit van het al langer lopende onderzoek naar mogelijkheden om Tholen als bestemming op te nemen in het bestaande pakket aan riviercruisereizen.

Tholen heeft potentie om aanlegplaats te worden voor riviercruises. Vanwege de gunstige ligging op de vaarroute Rotterdam-Antwerpen/Gent die in vele vaarprogramma’s voorkomt, de groeiende markt en het gebrek aan aanmeerplaatsen ligt er een kans voor Tholen om riviercruises aan te trekken en hiermee een impuls te geven aan de lokale economie en toeristische sector. Om deze kansen verder te verkennen, werkt gemeente Tholen samen met Peter Henkes, deskundige op het gebied van riviercruises. Twee rederijen hebben interesse getoond, te weten Rivertech /Ama Waterways en Boat Bike Tours.

Mogelijke aanmeerlocaties

De gemeente, twee rederijen en Rijkswaterstaat onderzoeken momenteel twee opties in de haven van Tholen als aanmeerlocatie, namelijk de vluchtsteiger van Rijkswaterstaat en de overzijde van de haven, aan de kant van de oesterputten. Daar zou dan een geheel nieuwe steiger moeten worden aangelegd. De rederijen zullen tijdens de proefvaart een presentatie geven over de plannen.

Positieve reacties

Enkele jaren geleden werd vanuit de gemeente een informatiebijeenkomst gehouden voor inwoners en betrokken organisaties om hun mening te peilen over de mogelijke komst van riviercruises. De meningen waren toen overwegend positief. De gemeente wacht de proefvaart af en zal bij een eventueel vervolg opnieuw de omwonenden betrekken. Wanneer alle plannen doorgaan zouden er niet eerder dan 2023 aankomsten plaatsvinden.

Meer uit Tholen

Prinses Beatrix Spierfonds zoekt extra collectanten in Tholen

THOLEN - Van 6 tot en met 12 september is de landelijke collecteweek van het Prinses Beatrix Spierfonds. In deze week zetten mensen in heel Nederland zich in voor de strijd tegen spierziekten. Ook in Tholen zoekt het Spierfonds extra hulp. Wil jij een paar uurtjes iets betekenen voor een ander? Meld je dan aan als collectant. 

8 uur geleden
Tholen komt met vaste regeling voor jubileumsubsidies vrijwilligersorganisaties

THOLEN - De gemeente Tholen voert nieuw beleid in voor bijdragen aan jubilea van vrijwilligersorganisaties. Het college van burgemeester en wethouders wil daarmee voor meer duidelijkheid en een vaste werkwijze zorgen.

13 uur geleden
Auto aangetroffen in sloot bij Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Donderdagochtend zijn de hulpdiensten opgeroepen voor een melding van een voertuig te water langs de Stavenisseweg (N286). Ter plaatse troffen zij een auto aan die op de kop in een droge sloot lag.

1 dag geleden
Kunst Kieke brengt kunst naar huizen en ateliers in Stalland en Scherpenisse

SINT-ANNALAND - Tijdens het Hemelvaartweekend vindt opnieuw de tweejaarlijkse Kunst Kieke-route plaats. De locaties zitten dit keer in Sint-Annaland en Scherpenisse. Bezoekers kunnen een route volgen langs ateliers en woonkamers die speciaal voor de gelegenheid zijn ingericht als expositieruimtes.

1 dag geleden
Sijbers sluit twee ruimtes in bedrijfsloods Klaverveld na vondst amfetaminelab

OUD-VOSSEMEER - Burgemeester Sijbers heeft besloten om twee ruimtes in de loods aan het Klaverveld waar begin april een werkend drugslab werd aangetroffen, voor anderhalf jaar te sluiten. De politie stuitte toen tijdens een inval op een amfetaminelab. De sluiting gaat in op 18 mei 2026.

2 dagen geleden
Provincie verleent subsidie aan De Meestoof voor ‘langverwachte’ buitenlift

SINT-ANNALAND - Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland krijgt van de Provincie Zeeland een subsidie voor verbeteringen aan de toegankelijkheid van het gebouw. Met het geld wil het streekmuseum de bouw van een buitenlift naar de bovenverdieping realiseren.

2 dagen geleden
WHS viert 95-jarig bestaan met internationale talenten, wedstrijden en feestavond

SINT-ANNALAND - Voetbalvereniging Wij Houden Stand (WHS) in Sint-Annaland viert haar 95-jarig bestaan met een feestelijk jubileumweekend op 14, 15 en 16 mei. Op het programma staan onder meer een internationaal jeugdtoernooi, walking football en een feestavond.

2 dagen geleden