Riviercruiseschip onderweg naar Thoolse haven
THOLEN - Een bijzonder tafereel morgen in Tholen. Dan maakt Rivertech Nautisch Management uit Arnhem namens AmaWaterways een proefvaart in de vluchthaven van Tholen en zal daar aanmeren aan de vluchtsteiger van Rijkswaterstaat. De proefvaart maakt onderdeel uit van het al langer lopende onderzoek naar mogelijkheden om Tholen als bestemming op te nemen in het bestaande pakket aan riviercruisereizen.
Tholen heeft potentie om aanlegplaats te worden voor riviercruises. Vanwege de gunstige ligging op de vaarroute Rotterdam-Antwerpen/Gent die in vele vaarprogramma’s voorkomt, de groeiende markt en het gebrek aan aanmeerplaatsen ligt er een kans voor Tholen om riviercruises aan te trekken en hiermee een impuls te geven aan de lokale economie en toeristische sector. Om deze kansen verder te verkennen, werkt gemeente Tholen samen met Peter Henkes, deskundige op het gebied van riviercruises. Twee rederijen hebben interesse getoond, te weten Rivertech /Ama Waterways en Boat Bike Tours.
Mogelijke aanmeerlocaties
De gemeente, twee rederijen en Rijkswaterstaat onderzoeken momenteel twee opties in de haven van Tholen als aanmeerlocatie, namelijk de vluchtsteiger van Rijkswaterstaat en de overzijde van de haven, aan de kant van de oesterputten. Daar zou dan een geheel nieuwe steiger moeten worden aangelegd. De rederijen zullen tijdens de proefvaart een presentatie geven over de plannen.
Positieve reacties
Enkele jaren geleden werd vanuit de gemeente een informatiebijeenkomst gehouden voor inwoners en betrokken organisaties om hun mening te peilen over de mogelijke komst van riviercruises. De meningen waren toen overwegend positief. De gemeente wacht de proefvaart af en zal bij een eventueel vervolg opnieuw de omwonenden betrekken. Wanneer alle plannen doorgaan zouden er niet eerder dan 2023 aankomsten plaatsvinden.
Meer uit Tholen
STAVENISSE - Een paard is zondagochtend door de brandweer uit een sloot bij Stavenisse geholpen. Het dier was om onbekende reden in de sloot langs de weg terechtgekomen. Met behulp van een hulpverleningsvoertuig van de Stallandse brandweer kregen de brandweerlieden het paard weer op het droge.
1 uur geledenPOORTVLIET - Het dorp stond vrijdagavond 30 januari in het teken van licht en gezelligheid tijdens de jaarlijkse lichtjesoptocht, georganiseerd door Activiteitencomité Poortvliet.
2 uur geledenPOORTVLIET/THOLEN - Arjan Deurloo heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders over de aanleg van de mobiliteitshubs in Tholen en Poortvliet. Volgens de raadslid lopen de werkzaamheden achter op schema en zijn er knelpunten rond onder meer toegankelijkheid en verkeersveiligheid.
21 uur geledenTHOLEN/WOENSDRECHT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Leslie Vermonden, kinderdagverblijf Het Toverbloempje.
1 dag geledenTHOLEN - De VVD wil van de gemeente Tholen weten of er ruimte is voor extra investeringen, nu accountantsbureau BDO de meerjarenbegroting van de gemeente hoog heeft beoordeeld. Volgens BDO behoort Tholen tot de financieel gezondste middelgrote gemeenten van Nederland en kreeg de gemeente voor 2024 het hoogste rapportcijfer.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenTHOLEN - Vijf culturele en erfgoedprojecten in de gemeente Tholen ontvangen in 2026 subsidie uit de Regioarrangementen. De Zeeuwse gemeenten en de Provincie Zeeland ondersteunen hiermee initiatieven die bijdragen aan een levendig cultureel aanbod en maatschappelijke meerwaarde. De vijf subsidies zijn in januari 2026 toegekend en gelden voor activiteiten die plaatsvinden in de gemeente Tholen.
3 dagen geleden