Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Riviercruiseschip onderweg naar Thoolse haven

Riviercruiseschip onderweg naar Thoolse haven

THOLEN - Een bijzonder tafereel morgen in Tholen. Dan maakt Rivertech Nautisch Management uit Arnhem namens AmaWaterways een proefvaart in de vluchthaven van Tholen en zal daar aanmeren aan de vluchtsteiger van Rijkswaterstaat. De proefvaart maakt onderdeel uit van het al langer lopende onderzoek naar mogelijkheden om Tholen als bestemming op te nemen in het bestaande pakket aan riviercruisereizen.

Tholen heeft potentie om aanlegplaats te worden voor riviercruises. Vanwege de gunstige ligging op de vaarroute Rotterdam-Antwerpen/Gent die in vele vaarprogramma’s voorkomt, de groeiende markt en het gebrek aan aanmeerplaatsen ligt er een kans voor Tholen om riviercruises aan te trekken en hiermee een impuls te geven aan de lokale economie en toeristische sector. Om deze kansen verder te verkennen, werkt gemeente Tholen samen met Peter Henkes, deskundige op het gebied van riviercruises. Twee rederijen hebben interesse getoond, te weten Rivertech /Ama Waterways en Boat Bike Tours.

Mogelijke aanmeerlocaties

De gemeente, twee rederijen en Rijkswaterstaat onderzoeken momenteel twee opties in de haven van Tholen als aanmeerlocatie, namelijk de vluchtsteiger van Rijkswaterstaat en de overzijde van de haven, aan de kant van de oesterputten. Daar zou dan een geheel nieuwe steiger moeten worden aangelegd. De rederijen zullen tijdens de proefvaart een presentatie geven over de plannen.

Positieve reacties

Enkele jaren geleden werd vanuit de gemeente een informatiebijeenkomst gehouden voor inwoners en betrokken organisaties om hun mening te peilen over de mogelijke komst van riviercruises. De meningen waren toen overwegend positief. De gemeente wacht de proefvaart af en zal bij een eventueel vervolg opnieuw de omwonenden betrekken. Wanneer alle plannen doorgaan zouden er niet eerder dan 2023 aankomsten plaatsvinden.

Meer uit Tholen

Man (44) uit Tholen aangehouden voor plegen inbraak in Bergen op Zoom

BERGEN OP ZOOM- De politie heeft gisteren een 44-jarige man uit Tholen aangehouden. De man wordt verdacht van het plegen van een woninginbraak aan de Schaepmanlaan in Bergen op Zoom. De inbraak vond plaats op 14 augustus van dit jaar.

14 uur geleden
Thoolse bedrijven presenteren zich opnieuw op Contacta

THOLEN - Deelname aan een beurs is een kostbaar en arbeidsintensief traject. Door samen te werken op een plein kunnen zaken in gezamenlijkheid worden geregeld. Dat ontzorgt de deelnemers. Dit is de basis van het Tholen Plein wat voor de vierde keer op rij wordt georganiseerd tijdens Contacta in de Zeelandhallen van Goes.

17 uur geleden
Informatieavond over toekomst sport, onderwijs en ontmoeting in Tholen

THOLEN - De gemeente houdt op dinsdag 3 november een informatieavond over het Masterplan Tholen. Inwoners kunnen de plannen zien voor de Meulvliet, het Calvijn College en Tholense Boys en vragen stellen. Iedereen is welkom.

22 uur geleden
Laatste carmeeting van het seizoen is een Halloween-editie op de Oesterdam

THOLEN - Car Tuning Zeeland houdt komende zaterdag 31 oktober de laatste meeting van het seizoen. Het is een Halloween-editie op de Oesterdam. Bezoekers zijn welkom van 19.00 tot 23.00 uur. De toegang is gratis.

1 dag geleden
Tweedehands boekenmarkt in Scherpenisse: opbrengst gaat naar soosavond

SCHERPENISSE - De Stichting Ontspanning Gehandicapten houdt zaterdag 31 oktober een tweedehands boekenmarkt in clubgebouw 'Ons Huis' aan de Langeweg 34. De opbrengst gaat naar de soosavond voor mensen met een verstandelijke beperking.

1 dag geleden
Thoolse fotowedstrijd weer van start: stuur jouw mooiste kiekje in

THOLEN - De gemeente Tholen en Stichting Tholen Beter Bekend organiseren opnieuw een fotowedstrijd. Inwoners en bezoekers kunnen tot en met 16 november maximaal twee foto's insturen. De winnaars sieren de omslag van de nieuwe gemeentegids

1 dag geleden
Lampionnenoptocht trekt zaterdag met aangepaste route door Tholen

THOLEN - Stichting Tholen Sterk organiseert zaterdag 31 oktober de jaarlijkse lampionnen- en lichtjesoptocht in Tholen. Naar verwachting lopen ruim duizend deelnemers mee. De route wijkt dit jaar af wegens wegwerkzaamheden.

2 dagen geleden