'River Plate zet uit nood speler op doel in Copa Libertadores'
BUENOS AIRES (ANP) - River Plate speelt het eerstkomende duel in de Copa Libertadores noodgewongen met een speler op doel. De Argentijnse topclub heeft meer dan twintig coronabesmettingen in de selectie en de Zuid-Amerikaanse voetbalbond CONMEBOL heeft geen toestemming gegeven om keepers uit het hoogste jeugdteam door te schuiven, melden lokale media. De vier keepers die in de selectie voor het toernooi waren opgenomen, Franco Armani, German Lux, Enrique Bologna en Franco Petroli, hebben allemaal corona.
Volgens CONMEBOL had River Plate dit probleem kunnen voorkomen. Vanwege corona mochten de clubs liefst 50 spelers inschrijven, maar River Plate hield het bij 32 namen.
Coach Marcelo Gallardo heeft voor het duel van woensdag tegen de Colombiaanse club Independiente Santa Fe slechts tien fitte spelers tot zijn beschikking. Een van de verdedigers, Jonatan Maidana, Milton Casco of Tomas Lecanda, zal naar verwachting gaan keepen.
River Plate staat momenteel tweede in groep D. Santa Fe is laatste. Met nog twee speelronden op het programma hebben alle vier de clubs nog kans om door te gaan naar de knock-outfase.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
53 minuten geledenKRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
11 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
13 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
14 uur geleden