'River Plate zet uit nood speler op doel in Copa Libertadores'
BUENOS AIRES (ANP) - River Plate speelt het eerstkomende duel in de Copa Libertadores noodgewongen met een speler op doel. De Argentijnse topclub heeft meer dan twintig coronabesmettingen in de selectie en de Zuid-Amerikaanse voetbalbond CONMEBOL heeft geen toestemming gegeven om keepers uit het hoogste jeugdteam door te schuiven, melden lokale media. De vier keepers die in de selectie voor het toernooi waren opgenomen, Franco Armani, German Lux, Enrique Bologna en Franco Petroli, hebben allemaal corona.
Volgens CONMEBOL had River Plate dit probleem kunnen voorkomen. Vanwege corona mochten de clubs liefst 50 spelers inschrijven, maar River Plate hield het bij 32 namen.
Coach Marcelo Gallardo heeft voor het duel van woensdag tegen de Colombiaanse club Independiente Santa Fe slechts tien fitte spelers tot zijn beschikking. Een van de verdedigers, Jonatan Maidana, Milton Casco of Tomas Lecanda, zal naar verwachting gaan keepen.
River Plate staat momenteel tweede in groep D. Santa Fe is laatste. Met nog twee speelronden op het programma hebben alle vier de clubs nog kans om door te gaan naar de knock-outfase.
Meer uit Voetbal
GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
31 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
4 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
11 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
12 uur geleden