'River Plate zet uit nood speler op doel in Copa Libertadores'
BUENOS AIRES (ANP) - River Plate speelt het eerstkomende duel in de Copa Libertadores noodgewongen met een speler op doel. De Argentijnse topclub heeft meer dan twintig coronabesmettingen in de selectie en de Zuid-Amerikaanse voetbalbond CONMEBOL heeft geen toestemming gegeven om keepers uit het hoogste jeugdteam door te schuiven, melden lokale media. De vier keepers die in de selectie voor het toernooi waren opgenomen, Franco Armani, German Lux, Enrique Bologna en Franco Petroli, hebben allemaal corona.
Volgens CONMEBOL had River Plate dit probleem kunnen voorkomen. Vanwege corona mochten de clubs liefst 50 spelers inschrijven, maar River Plate hield het bij 32 namen.
Coach Marcelo Gallardo heeft voor het duel van woensdag tegen de Colombiaanse club Independiente Santa Fe slechts tien fitte spelers tot zijn beschikking. Een van de verdedigers, Jonatan Maidana, Milton Casco of Tomas Lecanda, zal naar verwachting gaan keepen.
River Plate staat momenteel tweede in groep D. Santa Fe is laatste. Met nog twee speelronden op het programma hebben alle vier de clubs nog kans om door te gaan naar de knock-outfase.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.
2 uur geledenLENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
14 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
14 uur geleden