Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ritwinnaar Roglic blij met 'geweldige' ploeggenoot Kuss

Ritwinnaar Roglic blij met 'geweldige' ploeggenoot Kuss

ARRATE (ANP) - Ritwinnaar Primoz Roglic (Jumbo-Visma) roemt zijn Amerikaanse ploeggenoot Sepp Kuss voor zijn sterke optreden tijdens de slotklim van de eerste etappe in de Ronde van Spanje. "Sepp was geweldig vandaag", aldus de Sloveen die met de zege direct de rode leiderstrui in handen heeft. "Het team liet vandaag zien heel sterk te zijn."

De Nederlandse ploeg zat met Roglic, Kuss, Tom Dumoulin en George Bennett goed voorin tijdens de finale. Toen de Amerikaan versnelde, moest onder anderen Dumoulin passen. "Het was een zware etappe waarin iedereen op de laatste klim vol gas ging", vervolgde Roglic. "We waren allemaal aan het afzien."

In de laatste 2 kilometer na de top viel Roglic aan en beloonde het knappe voorwerk van Kuss met de ritzege. "Ik ben blij dat ik uiteindelijk de etappe kon winnen. Of ik de rode trui net als vorig seizoen tot het einde weet vast te houden? Laten we beginnen met dag twee. Het is een gek seizoen met veel races achter elkaar. Ik wil hier gewoon genieten en zoveel mogelijk winnen met de ploeg."

Kuss (26) beleefde tijdens de Vuelta van vorig jaar zijn doorbraak. "Ik reed toen goed en heb daar veel zelfvertrouwen uitgehaald. De Vuelta is mijn favoriete ronde van het jaar." De Amerikaan was tevreden met zijn bijdrage tijdens de openingsrit. "We probeerden als ploeg veel aan te vallen omdat we wisten dat Primoz een goede kans zou maken na de top van de klim. Dat hij het afmaakt is geweldig. Samenwerken en winnen met Primoz is heel fijn."

Meer uit Sport

Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

30 minuten geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

1 uur geleden
Doets vecht zich terug en bereikt tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.

2 uur geleden
KNSB geeft 4 januari olympische schaatsselectie door aan NOC*NSF

UTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.

2 uur geleden
Van Empel vertrekt bij Visma - Lease a Bike en neemt pauze

DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.

4 uur geleden
Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

17 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

20 uur geleden