Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rioolwaterzuiveringsinstallaties dagelijks getest op coronavirus

Rioolwaterzuiveringsinstallaties dagelijks getest op coronavirus

THOLEN - Minister Hugo de Jonge (VWS) heeft het RIVM gevraagd om alle 352 rioolwaterzuiveringsinstallaties in Nederland dagelijks te monitoren op de aanwezigheid van het coronavirus. Het is de bedoeling dat deze cijfers worden opgenomen in het al bestaande coronadashboard, zodat de verspreiding en eventuele oplevingen van het virus beter en in een vroeger stadium kunnen worden vastgesteld.

Het RIVM heeft de afgelopen maanden op een 29 locaties onderzoek gedaan naar het virus in rioolwater. Daaruit blijkt dat het virus al zichtbaar is in uitwerpselen voordat mensen symptomen van het virus ervaren. Dat betekent dat het virus van zowel mensen die symptomen hebben, als mensen die geen symptomen hebben of die nog niet hebben ontwikkeld, kan worden opgespoord in het rioolwater.

Het RIVM is gevraagd om zo snel mogelijk en voor 1 september alle rioolwaterzuiveringsinstallaties te monitoren. In de tussentijd worden de tests die het RIVM nu al uitvoert, toegevoegd aan het dasboard per 2 juli. Daarmee zijn eventuele oplevingen in grote lijnen te herkennen. Zodra alle rioolwaterzuiveringsinstallaties zijn toegevoegd is dit beeld gedetailleerder.

Meer uit Tholen

Politie zoekt eigenaren van ruim honderd sieraden na arrestatie nepagenten

WEST-BRABANT/ZEELAND - De Rotterdamse recherche heeft bij twaalf verdachten meer dan honderd sieraden in beslag genomen. De groep deed zich voor als agenten en beroofde zo tientallen mensen van geld en waardevolle spullen. De slachtoffers zitten verspreid over het hele land, mogelijk ook in West-Brabant en Zeeland. De politie zoekt nu de rechtmatige eigenaren van de gevonden sieraden.

11 uur geleden
Brandweer haalt bestuurder uit bestelbus na ongeluk Scherpenisse

SCHERPENISSE - De brandweer heeft donderdagavond een automobilist bevrijd uit een bestelbus die bij Scherpenisse van een dijk was gereden en gekanteld tot stilstand was gekomen. De man is meegenomen naar het politiebureau.

16 uur geleden
Gemeente wist van onderhoudsopgave Thoolse brug, maar niet van uitvoering

THOLEN - Het college van burgemeester en wethouders was op de hoogte van de onderhoudsopgave aan de Thoolse brug, maar wist vooraf niet hoe de werkzaamheden precies zouden worden uitgevoerd. Dat schrijft het college in de beantwoording van schriftelijke vragen van raadslid Arjan Deurloo. Pas toen Rijkswaterstaat duidelijkheid gaf over de planning, is de gemeenteraad geïnformeerd.

1 dag geleden
Alzheimer Café van Thoolse werkgroep gaat binnenkort weer van start

THOLEN - Alzheimer Werkgroep Tholen houdt maandag 26 januari weer het eerste Alzheimer Café van een serie van vijf bijeenkomsten. Tijdens het Alzheimer Café spreekt meestal een deskundige over een onderwerp rondom dementie. Eén keer per jaar is er een bijeenkomst waarin de deelnemers met elkaar in gesprek gaan.

1 dag geleden
Leon de Witte verruilt Tholense Boys aan het einde van dit seizoen voor WHS

SINT-ANNALAND - Leon de Witte ruilt de geel-zwarten in voor het groen-wit. De huidige hoofdtrainer van Tholense Boys gaat aan het einde van het seizoen aan de slag bij WHS. Daar heeft hij een contract voor twee jaar getekend.

1 dag geleden
Jongeren zien niks in helmplicht op e-bikes: ‘Dan gaat m’n haar nog slechter zitten’

THOLEN - Het kabinet wil vanaf 2027 een helmplicht voor minderjarigen op e-bikes en fatbikes. Hoe denken jongeren hierover? De gemeente Tholen begrijpt het voornemen, maar de jeugd zit hier niet op te wachten.

2 dagen geleden
Drie jubilarissen in het zonnetje bij Fluplandse vrouwenvereniging

SINT PHILIPSLAND - Afgelopen woensdagavond vond de algemene ledenvergadering van Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland plaats in de Wimpel. Hier werden ook drie jubilarissen in het zonnetje gezet.

2 dagen geleden