Rinus Uijl bijzonder blij met koninklijke onderscheiding
POORTVLIET - Op 24 april werden vier Tholenaren verrast met een lintje. Door de huidige maatregelen was het helaas niet mogelijk om het lintje al uitgereikt te krijgen, de uitreiking houden alle heren dan ook tegoed. Rinus Uijl was blij verrast toen hij op 24 april een telefoontje kreeg. Burgemeester Ger van de Velde belde hem persoonlijk op om hem te feliciteren.
DOOR JACOLINE DE BOER
Het is niet iets alledaags dat je een telefoontje krijgt van de burgemeester. Rinus was dan ook even stil toen de burgemeester hem belde om te feliciteren met het felbegeerde lintje. Er kwam zelfs een brief van de Commissaris van de Koning. Al moet Rinus nog even wachten tot de uitreiking, hij heeft al wel een mooie foto gehad van het exemplaar. Jammer vindt Rinus het wel. “Ik zou het graag laten zien maar ik hoop dat dat zo spoedig mogelijk mag gebeuren”, vertelt Rinus.
Lid in de Orde van Oranje-Nassau
Rinus mag zich vanaf nu lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen en daar is hij maar wat trots op. Alle jarenlang zet hij zich met volle passie in voor verschillende organisaties en de kerk. Op het eiland is hij vooral bekend als de man van Veilig verkeer Nederland, al kennen veel mensen hem vast ook door tal van andere vrijwilligersfuncties. Rinus is inmiddels 70 maar op het oog merk je daar niks van. Buiten dat hij een vlotte babbel heeft, is hij altijd bezig. In zijn moestuintje, een rondje fietsen, het telen van bloemzaden of het uitoefenen van één van zijn vrijwilligerstaken, hij doet het allemaal met veel liefde. Volgens Rinus zijn vrouw is hij nooit thuis en al totaal geen binnenzitter.
Eerste baan
Rinus werd 70 jaar geleden geboren in Oud-Vossemeer waar hij ook opgroeide. Zijn vader was boerenknecht en zo kwam Rinus aan zijn eerste baan. Nadat hij twee jaar op de middelbare school had gezeten was hij het beu. Zijn vader was op dat moment werkzaam als paardenknecht en Rinus mocht wel eens mee. Het was de tijd dat de tractors op de markt kwamen en dat was nu net iets waar Rinus zijn vader niks mee kon. Rinus daarentegen wel en zo gebeurde het dat Rinus de baan van zijn vader over kon nemen. Na 13 jaar stopte Rinus daar en ging aan de slag in de Haven van Rotterdam, boten laden en lossen. In 2009 ging het bedrijf failliet en Rinus had het geluk zo bij een ander bedrijf te kunnen starten waar hij eerder gedetacheerd was. 3 jaar later kon hij met prepensioen. In plaats van het rustiger aan te doen nam hij nog meer vrijwilligerstaken op zich.
Vrijwilligerstaken
Rinus is al vrijwilliger bij Veilig Verkeer Nederland sinds 1978. In 1993 werd hij er ook nog eens vicevoorzitter. Hij is onder andere verantwoordelijk voor het keuren van fietsen van scholieren maar ook staat hij in de zomer vaak op braderieën met de welbekende caravan. Sinds 2000 is hij ook lid van de Landbouwvereniging in Poortvliet en sinds 2009 tevens bestuurslid. In 2014 besloot hij zich ook aan te sluiten bij het Leger des Heils. Hij verricht daar allerlei hand- en spandiensten en is er chauffeur op de vrachtwagen. Alsof dat nog niet genoeg is werd hij 4 jaar geleden ook vrijwilliger bij Noom. De organisatie zamelt kleding in voor Roemenië en Rinus helpt er met het sorteren van de kleding. Rinus en zijn vrouw zijn ook al jaren lid van de Hersteld Hervormde Kerk in Poortvliet en Rinus onderhoudt samen met anderen de tuin bij de Pastorie. Ook heeft hij in 2014 een groot gedeelte van de buitenmuren van het verenigingsgebouw gemetseld waar zijn vrouw beheerster van is. Ook een deel van afwerking van het gebouw nam Rinus voor zijn rekening. En alsof dat al niet voor een volle week zorgt is Rinus ook vaak te vinden bij zijn zoon die een bouwbedrijf bedrijft. Ook voor hem verricht hij allerlei hand-en spandiensten.
Uit de naam van de Koning
Het lintje verdient hij dan ook zeker. “Ik vind het bijzonder mooi dat ik hiervoor in aanmerking mocht komen. Het is een bijzondere waardering voor het vrijwilligerswerk wat ik in de afgelopen jaren heb gedaan. Ik vind het moeilijk om uit te leggen wat het met mij doet. We hebben zoveel cadeaus gekregen en bloemen. Ook vind ik het erg bijzonder dat ik dit lintje mocht ontvangen uit de naam van de Koning”, aldus Rinus.[l]
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.
7 uur geledenTHOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.
12 uur geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.
1 dag geledenTHOLEN - Peter Hoek (SGP) trok bij de Thoolse gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen, gevolgd door Liesje van der Zande (FvD). In de top tien van populairste kandidaten staan drie partijen met elk twee vertegenwoordigers. Deze raadsleden kwamen het hoogst uit de bus bij de kiezers.
1 dag geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 21 maart allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 19 in de Derde Klasse en speelronde 17 in de Vierde en Vijfde Klasse.
1 dag geledenTHOLEN - Het Thoolse college ziet voorlopig geen reden om in te grijpen bij het groen rondom wooncomplex Buitenhof. Bewoners van het complex hadden eerder dit jaar hun zorgen geuit over het onderhoud van de elzen en wilgen voor hun ramen. Zij vinden dat er te weinig gesnoeid wordt, maar het college kijkt hier anders tegenaan.
2 dagen geledenTHOLEN - De voorjaarskermis staat deze week weer opgesteld in Tholen. Vier dagen lang kan jong en oud genieten van verschillende attracties langs de haven aan de Contre Escarpe.
2 dagen geleden