Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijstprijzen stijgen tot recordhoogte door droogte in Thailand

Rijstprijzen stijgen tot recordhoogte door droogte in Thailand

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen voor rijst zijn in bijna vijftien jaar tijd niet zo hoog geweest als nu, meldt de Thaise vereniging van rijstexporteurs woensdag. In Thailand valt veel minder regen dan normaal rond deze tijd van het jaar, waardoor rijstboeren minder kunnen produceren.

Het land is de op een na grootste exporteur van rijst ter wereld. Een van de Thaise witte gebroken rijstsoorten kost nu 648 dollar per ton, ruim 590 euro. Dat is het hoogste bedrag sinds oktober 2008. Twee weken geleden lag de prijs nog op 572 dollar.

Vorige week vroeg de regering van Thailand boeren minder rijst aan te planten en andere gewassen te verbouwen die minder water nodig hebben. De regering hoopt zo dat zij minder water geven aan hun gewassen en meer overblijft voor huishoudens.

Vorige week vrijdag bereikte de rijstindex van de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) al het hoogste punt in meer dan tien jaar. Dat kwam omdat India, de grootste rijstexporteur, minder rijst exporteerde. De Indiase regering heeft een paar weken geleden de export van veel rijstsoorten verboden om prijsstijgingen in eigen land te voorkomen. De internationale prijsstijgingen leiden bij de FAO tot "grote zorgen over de voedselzekerheid" voor een groot deel van de wereldbevolking, vooral voor de armste mensen.

Meer uit Financieel

Rederij Maersk keert terug naar het Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.

1 uur geleden
India: onderhandelingen handelsdeal met EU deze maand afgerond

NEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.

1 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen naar Spanje in 2025

MADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
4,7 miljoen accounts offline door Australisch socialemediaverbod

SYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australiƫ geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.

1 uur geleden
NVM vreest geen prijsexplosie als verkoopgolf huurwoningen stopt

UTRECHT (ANP) - De prijzen voor woningen stijgen niet ineens veel sterker als de verkoopgolf van huurwoningen stopt, verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Het afgelopen jaar deden veel beleggers voormalige huurwoningen in de verkoop, wat voor een extra groot aanbod van koopwoningen zorgde en de stijging van de prijzen dempte. Maar Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van NVM Wonen, ziet ook dat het aanbod van andere woningen op de koopmarkt toeneemt.

1 uur geleden
Filipijnen blokkeren chatbot Grok om uitkleedfunctie

MANILA (ANP/AFP/RTR) - Ook de Filipijnen blokkeren de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI. Grok is al dagen in opspraak, omdat er seksueel getinte en naaktafbeeldingen van mensen mee gemaakt kunnen worden, ook van minderjarigen. De Filipijnen vinden dat dit de veiligheid van kinderen in gevaar brengt.

3 uur geleden
ASML verstevigt positie als waardevolste bedrijf in Europa

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van ASML is donderdag gestegen naar een nieuw recordniveau. De Nederlandse chipmachinefabrikant verstevigt daarmee zijn positie als waardevolste bedrijf van Europa.

3 uur geleden