Rijstprijzen stijgen tot recordhoogte door droogte in Thailand
BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen voor rijst zijn in bijna vijftien jaar tijd niet zo hoog geweest als nu, meldt de Thaise vereniging van rijstexporteurs woensdag. In Thailand valt veel minder regen dan normaal rond deze tijd van het jaar, waardoor rijstboeren minder kunnen produceren.
Het land is de op een na grootste exporteur van rijst ter wereld. Een van de Thaise witte gebroken rijstsoorten kost nu 648 dollar per ton, ruim 590 euro. Dat is het hoogste bedrag sinds oktober 2008. Twee weken geleden lag de prijs nog op 572 dollar.
Vorige week vroeg de regering van Thailand boeren minder rijst aan te planten en andere gewassen te verbouwen die minder water nodig hebben. De regering hoopt zo dat zij minder water geven aan hun gewassen en meer overblijft voor huishoudens.
Vorige week vrijdag bereikte de rijstindex van de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) al het hoogste punt in meer dan tien jaar. Dat kwam omdat India, de grootste rijstexporteur, minder rijst exporteerde. De Indiase regering heeft een paar weken geleden de export van veel rijstsoorten verboden om prijsstijgingen in eigen land te voorkomen. De internationale prijsstijgingen leiden bij de FAO tot "grote zorgen over de voedselzekerheid" voor een groot deel van de wereldbevolking, vooral voor de armste mensen.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan. Ondertussen zoeken de bewindvoerders naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Branden veroorzaakt door Iraanse aanvallen hebben "uitgebreide schade" aangericht aan de belangrijkste gasinstallatie van het staatsenergiebedrijf van Qatar. Dat heeft QatarEnergy woensdagavond laten weten. Dit gebeurde nadat de Iraanse regering had aangekondigd een aanval op hun eigen energie-infrastructuur te zullen vergelden met een soortgelijke tegenaanval.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.
6 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.
8 uur geleden