Rijkswaterstaat: weinig water in de Maas, maar nog voldoende
LELYSTAD (ANP) - De waterstand in de Maas daalt op dit moment langzaam en de daling zet door, maar er is in de Maas nog geen sprake van een dreigend watertekort. De aanvoer van water in de rivier is nog voldoende om aan de watervraag te voldoen, aldus Rijkswaterstaat. Waterschap Aa en Maas denkt dat de rivier de hele komende week nog voldoende water zal behouden.
De situatie van de Maas is anders dan die van de grote rivieren Rijn en Waal, omdat de Maas een regenrivier is die gevuld wordt met water vanuit Frankrijk en België. De Maas voert bij St. Pieter nu tussen de 40 en 50 kubieke meter water per seconde af. Dat is veel minder dan gewoonlijk in de zomermaanden, maar een dreigend watertekort ontstaat pas als de rivier minder dan 25 kuub per seconde afvoert. Dat zou half augustus het geval kunnen zijn, voorzien de waterbeheerders.
De binnenvaart heeft toch veel hinder van de lage waterstand in de Maas, omdat overal zuinig geschut wordt. De waterstand in de Maas wordt geregeld met stuwen en sluizen. Omdat het veel water kost om schepen door sluizen te laten varen, gebeurt dat nog maar een paar keer per dag. De grote sluis tussen Maas en Waal in het Maas-Waalkanaal bij Nijmegen is dicht vanwege de lage waterstand, zodat de binnenvaart vanaf de sluizen bij Grave tientallen kilometers moet omvaren. De wachttijd bij Grave loopt op tot meer dan 8 uur.
De Maas vloeit op een aantal plaatsen ook ver uit naast de vaargeul. Op die plaatsen, zoals in de Maasvallei bij Grevenbricht, staat nauwelijks meer water.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Op het Stratumseind in de binnenstad van Eindhoven is een man met meerdere steekwonden aangetroffen. Dat meldt de politie op X. De politie vond de man na een melding van een vechtpartij aan de Kanaaldijk-Zuid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).
3 uur geledenRUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
12 uur geleden