Rijkswaterstaat koopt alvast strooizout voor de winter
UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat is gestart met de inkoop van strooizout voor de wintermaanden. De eerste schepen met zout uit Duitsland zijn deze week aangekomen bij de centrale opslagloods van Rijkswaterstaat in Utrecht. De dienst vult de voorraad aan met in totaal 135 miljoen kilo zout.
Volgens Rijkswaterstaat is het voordelig om nu alvast zout in te kopen. Bovendien hebben leveranciers dan meer tijd om zout te brengen. Rijkswaterstaat heeft vier centrale zoutloodsen in Nederland. Vanuit die loodsen wordt de voorraad verdeeld over 56 steunpunten in het hele land. De dienst heeft aan het begin van de winterperiode ongeveer 250 miljoen kilo strooizout op voorraad.
Vorige winter is in totaal ook 135 miljoen kilo strooizout verbruikt. Dat was meer dan in de jaren daarvoor door de hevige sneeuwbuien in februari van dit jaar. Toen reden de strooiwagens 72 uur achter elkaar door om wegen begaanbaar te maken. De winter van 2020-2021 staat op de derde plek van winters waarin het meest is gestrooid.
Meer uit Binnenland
KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
13 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
16 uur geleden