Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijkste man Frankrijk haalt fel uit naar multimiljonairsbelasting

Rijkste man Frankrijk haalt fel uit naar multimiljonairsbelasting

PARIJS (ANP/RTR) - Bernard Arnault, topman van luxeconcern LVMH en rijkste man van Frankrijk, heeft fel uitgehaald naar een voorgesteld belastingplan in Frankrijk. In een interview met de Britse krant noemt hij het plan "een openlijke poging om de Franse economie te vernietigen".

Het plan behelst een belasting van 2 procent op vermogens boven de 100 miljoen euro. Arnault zei dat de bedenker van het belastingplan, de econoom Gabriel Zucman, "een extreemlinkse activist" is. Hij zou bovendien zijn "pseudo-academische competentie" gebruiken voor het afbreken van het economische systeem, dat volgens Arnault het enige systeem is "dat werkt voor het welzijn van iedereen".

De socialistische partij in Frankrijk voert de druk op premier Sébastien Lecornu op om het plan op te nemen in de begroting voor volgend jaar. Anders dreigt opnieuw een vertrouwensstemming, slechts enkele weken nadat premier François Bayrou werd weggestuurd.

Bloomberg Billionaires Index

Zucman is hoogleraar aan de Franse onderwijs- en onderzoeksinstelling École normale supérieure en de Universiteit van Californië. Hij wees de beschuldigingen van Arnault van de hand in een bericht op X. "Ik ben nooit activist geweest voor enige beweging of partij", zei hij, eraan toevoegend dat zijn werk gebaseerd is op onderzoek en niet op ideologie.

LVMH is 's werelds grootste luxeconcern met merken als Louis Vuitton, Christian Dior en Moët & Chandon. Arnault staat op de achtste plaats van de Bloomberg Billionaires Index met een vermogen van 169 miljard dollar, omgerekend bijna 144 miljard euro.

Meer uit Financieel

Waakhond VS wil eisen voor fabrikanten nicotinezakjes versoepelen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse voedsel- en warentoezichthouder FDA gaat de eisen die worden gesteld aan fabrikanten van nicotinezakjes versoepelen. Dat meldt Reuters op basis van vergadernotulen van de waakhond die het persbureau heeft ingezien. Het gaat om een pilot.

2 uur geleden
Brussels Airport schrapt zondag 44 vluchten na cyberaanval

ZAVENTEM (ANP/BELGA) - Brussels Airport schrapt zondag 44 vertrekkende vluchten na een cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen. Om lange wachtrijen en lastminute-annuleringen te voorkomen, verwachtte de luchthaven eerder nog de helft van alle 257 vertrekkende vluchten te moeten schrappen.

6 uur geleden
Witte Huis: raad van bestuur TikTok VS bijna helemaal Amerikaans

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse tak van TikTok krijgt volgens de deal waar de VS en China aan werken een bijna helemaal Amerikaanse raad van bestuur, zegt het Witte Huis. Maar een van de zeven bestuurders zou door het Chinese moederbedrijf ByteDance worden benoemd. Over het belangrijke algoritme van het internetbedrijf zouden de VS ook zeggenschap krijgen.

18 uur geleden
Brussels Airport schrapt ook zondag helft vluchten na cyberaanval

ZAVENTEM (ANP/BELGA) - De cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen blijft Brussels Airport ook zondag nog hinderen. De helft van de vluchten tot maandagochtend zijn geschrapt.

20 uur geleden
Bronnen: EU overweegt handelsmaatregelen import Russische olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie overweegt handelsmaatregelen op te leggen om de overgebleven import van Russische olie aan te pakken. Die zouden vooral leveringen via de Droezjba-pijpleiding treffen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Via die pijpleiding krijgen Hongarije en Slowakije olie uit Rusland.

22 uur geleden
Erdogan komt naar Witte Huis voor grote handelsdeals, meldt Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan bezoekt donderdag de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis om handelsovereenkomsten te sluiten. Dit meldde Trump op Truth Social. De besprekingen gaan volgens hem onder meer over grote aankoopdeals voor Boeing-toestellen en F-16- en F-35-gevechtsvliegtuigen.

1 dag geleden
Getroffen bedrijf: alleen impact inchecken en boarden luchthavens

CHARLOTTE (ANP/RTR/AFP) - Alleen de systemen voor het inchecken en boarden op bepaalde Europese luchthavens hebben last van de cyberaanval van vrijdag. Andere diensten zijn niet geraakt, meldt het bedrijf dat is getroffen door de aanval, Collins Aerospace.

1 dag geleden