Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rijkste man Frankrijk haalt fel uit naar multimiljonairsbelasting

Rijkste man Frankrijk haalt fel uit naar multimiljonairsbelasting

PARIJS (ANP/RTR) - Bernard Arnault, topman van luxeconcern LVMH en rijkste man van Frankrijk, heeft fel uitgehaald naar een voorgesteld belastingplan in Frankrijk. In een interview met de Britse krant noemt hij het plan "een openlijke poging om de Franse economie te vernietigen".

Het plan behelst een belasting van 2 procent op vermogens boven de 100 miljoen euro. Arnault zei dat de bedenker van het belastingplan, de econoom Gabriel Zucman, "een extreemlinkse activist" is. Hij zou bovendien zijn "pseudo-academische competentie" gebruiken voor het afbreken van het economische systeem, dat volgens Arnault het enige systeem is "dat werkt voor het welzijn van iedereen".

De socialistische partij in Frankrijk voert de druk op premier Sébastien Lecornu op om het plan op te nemen in de begroting voor volgend jaar. Anders dreigt opnieuw een vertrouwensstemming, slechts enkele weken nadat premier François Bayrou werd weggestuurd.

Bloomberg Billionaires Index

Zucman is hoogleraar aan de Franse onderwijs- en onderzoeksinstelling École normale supérieure en de Universiteit van Californië. Hij wees de beschuldigingen van Arnault van de hand in een bericht op X. "Ik ben nooit activist geweest voor enige beweging of partij", zei hij, eraan toevoegend dat zijn werk gebaseerd is op onderzoek en niet op ideologie.

LVMH is 's werelds grootste luxeconcern met merken als Louis Vuitton, Christian Dior en Moët & Chandon. Arnault staat op de achtste plaats van de Bloomberg Billionaires Index met een vermogen van 169 miljard dollar, omgerekend bijna 144 miljard euro.

Meer uit Financieel

Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

4 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

15 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

1 dag geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

1 dag geleden