Rijk der Vitamienen mag zorghotel starten
OUD-VOSSEMEER - Het Rijk der Vitaminen aan de Hollaereweg in Oud-Vossemeer mag een zorghotel opzetten. Het gaat dan om maximaal tien kamers die geschikt zijn voor mensen met een beperking of ziekte. “Op die manier willen we ook deze mensen kunnen laten genieten van een weekendje of weekje weg”, aldus wethouder Frank Hommel.
“Je moet het zien als een hotel, maar dan met zorgfaciliteiten en activiteiten”, licht de wethouder toe. “Het gaat om tien kamers die geschikt zijn voor mensen met een beperking of ziekte. Zij kunnen niet altijd terecht in een reguliere accommodatie. Daarom werken wij hier graag aan mee.”
Het Rijk der Vitaminen vroeg al eerder aan de gemeente Tholen om feesten en partijen in de schuur te mogen verzorgen, maar daar verleent het gemeentebestuur geen toestemming voor. Over de realisatie van camperplaatsen op de desbetreffende locatie is nog geen duidelijkheid. “We willen eerst beleidsregels hieromtrent vaststellen. Daarna komen we op dit verzoek terug”, besluit Hommel.
Meer uit Tholen
THOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.
4 uur geledenTHOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.
21 uur geledenTHOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.
23 uur geledenTHOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.
1 dag geledenTHOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.
1 dag geledenTHOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.
2 dagen geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen maakte woensdagavond zijn opwachting in de finaleweek van De Slimste Mens. De oud-Tholenaar werd in meerdere afleveringen de slimste van de dag en keerde daarom terug. Maar al snel bleek dat hij het nu een stuk lastiger had.
2 dagen geleden