Rijk der Vitamienen mag zorghotel starten
OUD-VOSSEMEER - Het Rijk der Vitaminen aan de Hollaereweg in Oud-Vossemeer mag een zorghotel opzetten. Het gaat dan om maximaal tien kamers die geschikt zijn voor mensen met een beperking of ziekte. “Op die manier willen we ook deze mensen kunnen laten genieten van een weekendje of weekje weg”, aldus wethouder Frank Hommel.
“Je moet het zien als een hotel, maar dan met zorgfaciliteiten en activiteiten”, licht de wethouder toe. “Het gaat om tien kamers die geschikt zijn voor mensen met een beperking of ziekte. Zij kunnen niet altijd terecht in een reguliere accommodatie. Daarom werken wij hier graag aan mee.”
Het Rijk der Vitaminen vroeg al eerder aan de gemeente Tholen om feesten en partijen in de schuur te mogen verzorgen, maar daar verleent het gemeentebestuur geen toestemming voor. Over de realisatie van camperplaatsen op de desbetreffende locatie is nog geen duidelijkheid. “We willen eerst beleidsregels hieromtrent vaststellen. Daarna komen we op dit verzoek terug”, besluit Hommel.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het team Jij op Tholen organiseert in de meivakantie weer activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is een meidenmiddag, apenkooien, uitje naar een trampolinepark en bubbelvoetbal. Kosten wisselen per activiteit. Vooraf aanmelden is verplicht. Aanmelden kan vanaf maandag 30 maart 12.00 uur via de website van Jij op Tholen.
1 uur geledenTHOLEN - De instroom in de WW van Zeeuwse jongeren is vorig jaar opnieuw toegenomen. Dat blijkt uit de Regioschets Basiscijfers Jeugd Zeeland. Tegelijkertijd biedt de aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt genoeg kansen voor jongeren in de regio. Mbo-scholing kan daarin een belangrijke rol spelen.
5 uur geledenTHOLEN - Dit weekend is het weer zover: de zomertijd gaat in. Twee keer per jaar verzetten we de tijd. Het zorgt regelmatig voor verwarring, want wanneer gaat de klok nu vooruit en wanneer gaat de klok achteruit? Het goede nieuws is dat er gelukkig handige ezelsbruggetjes voor zijn. Het slechte nieuws is dat we dit weekend een uurtje minder kunnen slapen. Althans, dat wordt vaak gezegd als de klok een uur vooruit gaat.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Smerdiek krijgt er een bijzondere wandelroute bij. Op dinsdag 31 maart om 14.30 uur wordt op de Markt bij de waterpomp het Hazenpad officieel geopend. De opening wordt verricht door auteur Jeroen Windmeijer. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.
2 dagen geledenTHOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.
2 dagen geleden