Rijk der Vitamienen mag zorghotel starten
OUD-VOSSEMEER - Het Rijk der Vitaminen aan de Hollaereweg in Oud-Vossemeer mag een zorghotel opzetten. Het gaat dan om maximaal tien kamers die geschikt zijn voor mensen met een beperking of ziekte. “Op die manier willen we ook deze mensen kunnen laten genieten van een weekendje of weekje weg”, aldus wethouder Frank Hommel.
“Je moet het zien als een hotel, maar dan met zorgfaciliteiten en activiteiten”, licht de wethouder toe. “Het gaat om tien kamers die geschikt zijn voor mensen met een beperking of ziekte. Zij kunnen niet altijd terecht in een reguliere accommodatie. Daarom werken wij hier graag aan mee.”
Het Rijk der Vitaminen vroeg al eerder aan de gemeente Tholen om feesten en partijen in de schuur te mogen verzorgen, maar daar verleent het gemeentebestuur geen toestemming voor. Over de realisatie van camperplaatsen op de desbetreffende locatie is nog geen duidelijkheid. “We willen eerst beleidsregels hieromtrent vaststellen. Daarna komen we op dit verzoek terug”, besluit Hommel.
Meer uit Tholen
THOLEN - De temperatuur in De Bilt is woensdag naar 15,1 graden gestegen. Daarmee is officieel sprake van de eerste lentedag van het jaar, meldt Weeronline. Die valt vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld is de eerste lentedag pas in maart.
5 minuten geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland heeft dinsdag ingestemd met de nieuwe dienstregeling die EBS vanaf december 2026 in Zeeland gaat rijden. Volgens de regeling gaan er op Tholen meer bussen rijden voor scholieren.
2 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Bij een ernstig verkeersongeval op de Rijksweg in Sint Philipsland zijn dinsdagmiddag drie mensen gewond geraakt. Een auto werd na vermoedelijk een bijzondere verrichting geraakt door een bedrijfsbusje en kwam tot stilstand tegen een knotwilg. De brandweer moest de inzittenden uit de auto bevrijden. Eén van de slachtoffers werd met een traumahelikopter naar het ziekenhuis gebracht.
19 uur geledenOUD-VOSSEMEER - De nieuwe randweg bij Oud-Vossemeer zal de omliggende woningen naar verwachting niet belasten met geluidsoverlast. Dat blijkt uit onderzoek dat de Provincie Zeeland heeft laten uitvoeren. De weg, die ten zuiden van het dorp wordt aangelegd om het doorgaande en vrachtverkeer uit de kern te halen, blijft binnen de wettelijke geluidsgrenzen.
21 uur geledenTHOLEN - Drie scholen in de gemeente Tholen doen binnenkort mee aan de Textiel Race. Samen met acht basisscholen in de Bevelanden gaan de leerlingen van groep 7 en 8 zoveel mogelijk oud textiel hergebruiken en inzamelen. De school die de meeste punten verzamelt, wint een prijs.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De landelijke griepepidemie zet door en zorgt op meerdere plekken in Nederland voor extra druk op de zorg. Dat meldde de NOS deze week op basis van cijfers van het RIVM. Ook bij het Bravis Ziekenhuis is sprake van een seizoensgebonden toename van patiënten met griep- en luchtweginfecties, al blijft de situatie daar volgens het ziekenhuis beheersbaar.
1 dag geledenPOORTVLIET - Poortvliet heeft als eerste in de gemeente Tholen een mobiliteitshub. Reizigers stappen al sinds 15 februari op bij deze nieuwe opstapplaats, maar wethouder Corniel van Leeuwen wilde tot na de voorjaarsvakantie wachten met de officiële opening. Met de hub wordt een stap gezet naar het vernieuwde vervoersysteem in Zeeland.
1 dag geleden