Rien Tholenaar: ‘Hier zijn we geen slaaf meer van ons eigen huis’
OUD-VOSSEMEER - De meeste bewoners van de Marehoek hebben inmiddels hun intrek in hun nieuwe woning genomen. Sommigen zijn nog druk bezig om het interieur helemaal naar hun zin te maken, maar blijdschap en tevredenheid overheerst bij allemaal. Levi en Jorinde (foto) zijn blij met hun starterswoning, evenals ‘buurman’ Rien Tholenaar (65) die een levensloopbestendige woning kocht.
“We merkten op den duur, eigenlijk vanaf het moment dat de kinderen uit huis waren, dat onze woning gewoon te groot was. Je hebt natuurlijk ook veel te maken met onderhoud. Een grote tuin is heerlijk, maar het moet wel allemaal bijhouden worden. Evenals de schoonmaak en ga zo maar door. Onze voormalige woning hebben we 25 jaar geleden nieuw laten bouwen en na de periode krijg je natuurlijk te maken met het feit dat grote zaken als badkamer, centrale verwarming en keuken aan vervanging toe zijn. Dat zijn aardige kostenposten waar je wel over na moet denken. Het heeft ons over de streep getrokken om een huis te kopen in dit plan. We waren vrij snel op de hoogte en konden het perceel kopen waarop nog een garage gebouwd kon worden. Heel prettig is ook dat de woningen zo duurzaam zijn. Er zit een warmtepomp in en we hebben het maximaal aantal zonnepanelen op het dak waardoor wij met ons tweetjes zowat energieneutraal zijn. Het is top geïsoleerd. Verder zijn we hier geen slaaf van ons eigen huis en de tuin. Onder andere door de kunststof kozijnen, de tuin en ga zo naar door. Het is prima te behappen en dat is een prettig idee. Evenals het feit dat we badkamer en de slaapkamer beneden zijn, mochten we ooit slecht ter been worden.”
Tholenaar is ook te spreken over de buitenruimte. “Het zit er mooi en sfeervol uit. Inmiddels zijn er leuke elementen in het hofje aangebracht en wordt het steeds meer een leuke en gezellige straat. We vinden namelijk ook de sociale cohesie van belang. Er wonen nog geen kinderen in de straat, maar die zullen er mettertijd vast wel komen. Dat zorgt ook weer voor een andere dimensie in de wijk en geeft wat leven in de straat. Daar houden we wel van. We denken en hopen hier nog heel veel jaren met plezier te wonen.”
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Kunnen we tijdens Woaidaehen met blote benen over straat of moeten we een jas over onze outfits aan? Volgens meteoroloog Vera Buis van Weeronline is extra dikke kleding niet overbodig. Het wordt met 3 tot 4 graden frisjes en er kunnen winterse buien over het land trekken.
7 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 7 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 15 in de Derde Klasse en speelronde 13 in de Vierde en Vijfde Klasse.
9 uur geledenTHOLEN - De politie heeft dinsdag vijftien mensen aangehouden die via sociale media hebben geprobeerd anderen aan te sporen terroristische misdrijven te plegen. Onder hen is een 19-jarige jongeman uit Tholen, bevestigt het Openbaar Ministerie. Hij wordt ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid.
1 dag geledenZEELAND - Het CDA draagt Johan Aalberts voor als nieuwe gedeputeerde van Zeeland. Dat maken de Statenfractie en het provinciale bestuur van de partij bekend. Aanleiding is het vertrek van gedeputeerde Jo-Annes de Bat naar kabinet-Jetten. Hij legt zijn functie per 23 februari neer. Dat is de beoogde datum waarop het nieuwe kabinet wordt beëdigd.
1 dag geledenTHOLEN - Glaspoort start met de aanleg van glasvezel op de bedrijventerreinen in de gemeente Tholen. In totaal worden meer dan 540 aansluitingen gerealiseerd. De werkzaamheden beginnen in het eerste kwartaal.
1 dag geledenTHOLEN - Hoe toegankelijk zijn de stembureaus op Tholen? Dat wil raadslid Aron Beurkens (SGP) graag weten van de burgemeester en wethouders. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen heeft hij hierover schriftelijke vragen gesteld.
2 dagen geledenANNA JACOBAPOLDER - Een nummer uit de Top 2000 hoor je bijna dagelijks op de radio, maar live in een kerk? Dat is niet iets wat je vaak hoort of ziet. "Het is geen alledaagse kerkmuziek, maar wel muziek met een verhaal. Met deze dienst proberen we de kerk voor iedereen toegankelijk te maken", zo vertelt Wim van Nieuwenhuijzen, voorzitter van de Protestantse Kerk in Anna Jacobapolder, die gastheer is voor het concert. Toch is er tijdens de dienst ook ruimte voor gebed, het blijft immers een kerkdienst.
2 dagen geleden