Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rien Tholenaar: ‘Hier zijn we geen slaaf meer van ons eigen huis’

Rien Tholenaar: ‘Hier zijn we geen slaaf meer van ons eigen huis’

OUD-VOSSEMEER - De meeste bewoners van de Marehoek hebben inmiddels hun intrek in hun nieuwe woning genomen. Sommigen zijn nog druk bezig om het interieur helemaal naar hun zin te maken, maar blijdschap en tevredenheid overheerst bij allemaal. Levi en Jorinde (foto) zijn blij met hun starterswoning, evenals ‘buurman’ Rien Tholenaar (65) die een levensloopbestendige woning kocht.

“We merkten op den duur, eigenlijk vanaf het moment dat de kinderen uit huis waren, dat onze woning gewoon te groot was. Je hebt natuurlijk ook veel te maken met onderhoud. Een grote tuin is heerlijk, maar het moet wel allemaal bijhouden worden. Evenals de schoonmaak en ga zo maar door. Onze voormalige woning hebben we 25 jaar geleden nieuw laten bouwen en na de periode krijg je natuurlijk te maken met het feit dat grote zaken als badkamer, centrale verwarming en keuken aan vervanging toe zijn. Dat zijn aardige kostenposten waar je wel over na moet denken. Het heeft ons over de streep getrokken om een huis te kopen in dit plan. We waren vrij snel op de hoogte en konden het perceel kopen waarop nog een garage gebouwd kon worden. Heel prettig is ook dat de woningen zo duurzaam zijn. Er zit een warmtepomp in en we hebben het maximaal aantal zonnepanelen op het dak waardoor wij met ons tweetjes zowat energieneutraal zijn. Het is top geïsoleerd. Verder zijn we hier geen slaaf van ons eigen huis en de tuin. Onder andere door de kunststof kozijnen, de tuin en ga zo naar door. Het is prima te behappen en dat is een prettig idee. Evenals het feit dat we badkamer en de slaapkamer beneden zijn, mochten we ooit slecht ter been worden.” 

Tholenaar is ook te spreken over de buitenruimte. “Het zit er mooi en sfeervol uit. Inmiddels zijn er leuke elementen in het hofje aangebracht en wordt het steeds meer een leuke en gezellige straat. We vinden namelijk ook de sociale cohesie van belang. Er wonen nog geen kinderen in de straat, maar die zullen er mettertijd vast wel komen. Dat zorgt ook weer voor een andere dimensie in de wijk en geeft wat leven in de straat. Daar houden we wel van. We denken en hopen hier nog heel veel jaren met plezier te wonen.” 

Meer uit Tholen

Oude Zeedijk in Sint-Annaland enkele dagen dicht voor asfaltreparaties

SCHERPENISSE/SINT-ANNALAND - De Provincie Zeeland start woensdag met asfaltwerkzaamheden op twee plekken. Fietsers en automobilisten moeten rekening houden met afsluitingen op de Oude Zeedijk in Sint-Annaland en op het fietspad bij de Poortvlietsedijk in Scherpenisse. De werkzaamheden duren een paar dagen en kunnen zorgen voor hinder in het verkeer.

5 uur geleden
WHS sleept punt uit het vuur, Stavenisse verrast bijna koploper [SPEELRONDE 20 & 23]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 3 mei allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 23 van de derde klasse en speelronde 20 van de vierde en vijfde klasse.

8 uur geleden
Parallelweg Postweg dicht voor nieuwe laag asfalt, carpoolplaats niet bereikbaar

THOLEN - De Provincie Zeeland voert vanaf vandaag tot en met donderdag werkzaamheden uit aan de parallelweg van de Postweg (N286) in Tholen. De weg is in beide richtingen volledig afgesloten. Tankstation Deehoeve is tijdens de werkzaamheden bereikbaar, maar de carpoolplaats en de landbouwweg niet. Fietsers en het landbouwverkeer worden omgeleid via de Eeweg.

12 uur geleden
Burgemeester Sijbers: ‘Elke oorlog eist levens met verdriet dat blijft’

THOLEN - In het wandelpark bij de Vossemeersepoort is zondagavond de Dodenherdenking gehouden. Tijdens de plechtigheid stonden inwoners, jongeren, veteranen en internationale gasten in stilte stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld. Burgemeester Marleen Sijbers hield een toespraak.

1 dag geleden
Vanmiddag eerste duik van het jaar bij zwembaden De Spetter en Haestinge

SINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - De buitenzwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk gaan vanmiddag eindelijk open. Bezoekers kunnen vanaf 13.00 uur terecht voor een frisse duik op Bevrijdingsdag.

1 dag geleden
Monument onthuld bij Grote Nol voor drie gesneuvelde Engelse militairen

SINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.

2 dagen geleden
Concordia Tholen viert 140-jarig jubileum verder met bijzondere muziekmarathon

THOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.

3 dagen geleden