Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rien Tholenaar: ‘Hier zijn we geen slaaf meer van ons eigen huis’

Rien Tholenaar: ‘Hier zijn we geen slaaf meer van ons eigen huis’

OUD-VOSSEMEER - De meeste bewoners van de Marehoek hebben inmiddels hun intrek in hun nieuwe woning genomen. Sommigen zijn nog druk bezig om het interieur helemaal naar hun zin te maken, maar blijdschap en tevredenheid overheerst bij allemaal. Levi en Jorinde (foto) zijn blij met hun starterswoning, evenals ‘buurman’ Rien Tholenaar (65) die een levensloopbestendige woning kocht.

“We merkten op den duur, eigenlijk vanaf het moment dat de kinderen uit huis waren, dat onze woning gewoon te groot was. Je hebt natuurlijk ook veel te maken met onderhoud. Een grote tuin is heerlijk, maar het moet wel allemaal bijhouden worden. Evenals de schoonmaak en ga zo maar door. Onze voormalige woning hebben we 25 jaar geleden nieuw laten bouwen en na de periode krijg je natuurlijk te maken met het feit dat grote zaken als badkamer, centrale verwarming en keuken aan vervanging toe zijn. Dat zijn aardige kostenposten waar je wel over na moet denken. Het heeft ons over de streep getrokken om een huis te kopen in dit plan. We waren vrij snel op de hoogte en konden het perceel kopen waarop nog een garage gebouwd kon worden. Heel prettig is ook dat de woningen zo duurzaam zijn. Er zit een warmtepomp in en we hebben het maximaal aantal zonnepanelen op het dak waardoor wij met ons tweetjes zowat energieneutraal zijn. Het is top geïsoleerd. Verder zijn we hier geen slaaf van ons eigen huis en de tuin. Onder andere door de kunststof kozijnen, de tuin en ga zo naar door. Het is prima te behappen en dat is een prettig idee. Evenals het feit dat we badkamer en de slaapkamer beneden zijn, mochten we ooit slecht ter been worden.” 

Tholenaar is ook te spreken over de buitenruimte. “Het zit er mooi en sfeervol uit. Inmiddels zijn er leuke elementen in het hofje aangebracht en wordt het steeds meer een leuke en gezellige straat. We vinden namelijk ook de sociale cohesie van belang. Er wonen nog geen kinderen in de straat, maar die zullen er mettertijd vast wel komen. Dat zorgt ook weer voor een andere dimensie in de wijk en geeft wat leven in de straat. Daar houden we wel van. We denken en hopen hier nog heel veel jaren met plezier te wonen.” 

Meer uit Tholen

Tweede prijs Textiel Race voor Groen van Prinstererschool in Scherpenisse

SCHERPENISSE - Vier weken lang gingen elf basisscholen in de Bevelanden en Tholen de strijd aan tegen gebruikt textiel. Op deze manier hebben ze 15.316 kilo gebruikt textiel terug in de kringloop gebracht, waardoor het opnieuw gebruikt of gerecycled kan worden. De winnaar is Basisschool De Eendracht uit Hansweert. In de gemeente Tholen won de Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse de tweede prijs.

7 uur geleden
Ahmad Resh wint publieksprijs met zijn graphic novel Bartje en maakt tv-debuut

SCHERPENISSE - Schrijver en scenarist Ahmad Resh uit Scherpenisse heeft onlangs de Storyworld Publieksprijs gewonnen. Zijn graphic novel Bartje kreeg van het publiek de meeste stemmen. Binnenkort maakt Resh ook zijn televisiedebuut.

10 uur geleden
Treinreizen met korting als alternatief tijdens volledige afsluiting Vlaketunnel

ZEELAND - Automobilisten die normaal door de Vlaketunnel rijden, kunnen tijdens de afsluiting in april met flinke korting de trein nemen. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de tunnel, waardoor deze van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 05.00 uur in beide richtingen dichtgaat voor al het verkeer.

13 uur geleden
Koninklijke onderscheidingen voor Anco Fase, Petrina Geluk en Aad Prins

THOLEN - Anco Fase, Petrina Geluk-den Engelsman en Aad Prins hebben woensdagavond tijdens hun afscheid als raadsleden een Koninklijke onderscheiding ontvangen. Ze zijn alle drie benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

17 uur geleden
KNVB trekt boete voor Tholense Boys tóch in na gestaakte derby met WHS

THOLEN - De KNVB heeft de opgelegde boete van 227 euro aan Tholense Boys ingetrokken, zo laat de club weten in een verklaring. De boete volgde op ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS, die begin maart gestaakt werd nadat een speler van WHS een supporter van Tholense Boys sloeg. Volgens WHS zou de supporter hem racistisch hebben bejegend. 

1 dag geleden
Voorverkoop abonnementen van start bij De Spetter, volgende week volgt Haestinge

THOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Zwembad De Spetter in Tholen is vandaag begonnen met de voorverkoop van abonnementen voor het nieuwe zwemseizoen. Volgende week gaat ook de voorverkoop van start bij Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk. Beide gemeentelijke zwembaden openen op 5 mei hun deuren.

1 dag geleden
Buurt had geen vermoeden van drugslab Klaverveld: ‘Nooit iets opvallends gezien’ [UPDATE]

OUD-VOSSEMEER - Een politiehelikopter die cirkelde boven het industrieterrein, tientallen agenten en brandweerlieden die metingen kwamen verrichten. Het Klaverveld leek woensdagmiddag eerder op een scène uit de serie Breaking Bad dan op de normaal zo rustige straat. Bij een inval in een loods heeft de politie een in werking zijnde productielocatie voor synthetische drugs aangetroffen. Tijdens de inval zijn vier verdachten aangehouden. Het team Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) heeft uitgebreid onderzoek gedaan in de loods.

1 dag geleden