Ricciardo gaat 'Duitse' tatoeage uitzoeken voor teambaas Renault
NÜRBURG (ANP) - Daniel Ricciardo heeft zijn eerste podiumplaats in dienst van Renault binnen en dus mag de Australische coureur een tatoeage gaan uitzoeken voor zijn teambaas Cyril Abiteboul. "Ik kies het design, hij de plek waar het komt te staan", zei Ricciardo met een brede grijns. "Het gaat iets worden dat met mij te maken heeft en ook met Duitsland, de vlag of een Duitse traditie ofzo. Want ja, dat is de plek waar dit is gebeurd."
Ricciardo had een weddenschap afgesloten met Abiteboul. Als hij het podium zou halen, dan zou de bijna 43-jarige Fransman zijn eerste tatoeage laten zetten. Op de Nürburgring was het zo ver. Achter Lewis Hamilton en Max Verstappen reed de 31-jarige Ricciardo naar de derde plaats.
"Poeh, wat was dat lang geleden. Dit voelt als mijn eerste podium", zei Ricciardo, die bijna 2,5 jaar geleden in dienst van Red Bull voor het laatst op het podium stond. Hij won toen de Grote Prijs van Monaco. "We hebben hier bij Renault allemaal heel lang op gewacht. Ik ga vanavond in het vliegtuig terug naar huis over die tatoeage nadenken."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft de marathon van Londen op zijn naam geschreven in een wereldrecord. De Keniaanse atleet kwam solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee een halve minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
17 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tigst Assefa heeft de marathon van Londen op haar naam geschreven in een wereldrecord in een race met alleen vrouwelijke deelnemers. De Ethiopische topatlete finishte in 2.15.41 en scherpte daarmee haar eigen record, dat ze vorig jaar eveneens in Londen liep, met negen seconden aan.
21 minuten geledenJEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
20 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
22 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
1 dag geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geleden