Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Revaliderende Witsel zeker van plek in Belgische EK-selectie

Revaliderende Witsel zeker van plek in Belgische EK-selectie

BRUSSEL (ANP) - Hoewel de Belgische middenvelder Axel Witsel herstellende is van een zware achillespeesblessure, gaat hij toch mee naar het EK. Bondscoach Roberto Martinez zei op de VRT dat de 110-voudig international zeker is van een plek in de selectie.

"Witsel selecteren is een risico, maar er is de tijd en de ruimte om dat risico te nemen", zei Martinez. Vanwege de coronapandemie mogen de bondscoaches van de deelnemende landen 26 in plaats van 23 spelers selecteren. Het biedt Martinez naar eigen zeggen de mogelijkheid om Witsel mee te nemen, ook al is het onzeker wanneer de 32-jarige middenvelder van Borussia Dortmund topfit is. Witsel scheurde begin dit jaar de achillespees in zijn linkerbeen.

"Witsel werkt hard en we volgen zijn progressie dagelijks. Axel is een speler die niet wordt geselecteerd door de bondscoach, maar die zichzelf selecteert, door wat hij de nationale ploeg bijbrengt en zijn ervaring. Er is geen andere Witsel", aldus de Spaanse bondscoach van de 'Rode Duivels', die de wereldranglijst aanvoeren. "We zullen zien hoe ver Witsel raakt. Als hij helemaal fit is, zal hij spelen op het EK en anders zorgen we ervoor dat hij in topvorm aan het seizoen met Dortmund kan beginnen." Martinez maakt maandag zijn volledige selectie bekend.

Meer uit Voetbal

Barcelona speelt CL-duel met Eintracht Frankfurt in Camp Nou

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.

47 minuten geleden
Bondscoach Menzo richt zich na teleurstelling op play-offs

GUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.

2 uur geleden
WK-droom Suriname niet uitgekomen; fans houden hoop

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.

5 uur geleden
Voetballers Curaçao naar WK na gelijkspel tegen Jamaica

KINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
Spanje voor dertiende keer op rij naar WK voetbal

SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.

12 uur geleden
Schotland dankzij late treffers ten koste van Denemarken naar WK

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.

12 uur geleden
Oostenrijk na moeizaam gelijkspel naar WK voetbal

WENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.

12 uur geleden