Revaliderende Witsel zeker van plek in Belgische EK-selectie
BRUSSEL (ANP) - Hoewel de Belgische middenvelder Axel Witsel herstellende is van een zware achillespeesblessure, gaat hij toch mee naar het EK. Bondscoach Roberto Martinez zei op de VRT dat de 110-voudig international zeker is van een plek in de selectie.
"Witsel selecteren is een risico, maar er is de tijd en de ruimte om dat risico te nemen", zei Martinez. Vanwege de coronapandemie mogen de bondscoaches van de deelnemende landen 26 in plaats van 23 spelers selecteren. Het biedt Martinez naar eigen zeggen de mogelijkheid om Witsel mee te nemen, ook al is het onzeker wanneer de 32-jarige middenvelder van Borussia Dortmund topfit is. Witsel scheurde begin dit jaar de achillespees in zijn linkerbeen.
"Witsel werkt hard en we volgen zijn progressie dagelijks. Axel is een speler die niet wordt geselecteerd door de bondscoach, maar die zichzelf selecteert, door wat hij de nationale ploeg bijbrengt en zijn ervaring. Er is geen andere Witsel", aldus de Spaanse bondscoach van de 'Rode Duivels', die de wereldranglijst aanvoeren. "We zullen zien hoe ver Witsel raakt. Als hij helemaal fit is, zal hij spelen op het EK en anders zorgen we ervoor dat hij in topvorm aan het seizoen met Dortmund kan beginnen." Martinez maakt maandag zijn volledige selectie bekend.
Meer uit Voetbal
COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
2 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
45 minuten geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
1 uur geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
2 uur geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
2 uur geleden