Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: Trump komt met heffingen Mexico en Canada vanaf 1 maart

Reuters: Trump komt met heffingen Mexico en Canada vanaf 1 maart

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal naar verwachting invoerheffingen voor producten uit Canada en Mexico aankondigen die vanaf 1 maart ingaan. Dit melden drie ingewijden tegenover persbureau Reuters. Daarbij zeggen ze dat er nog geen definitief besluit is genomen totdat Trump de maatregel zelf bekendmaakt.

Eerder dreigde Trump invoerheffingen van 25 procent voor de buurlanden en belangrijke handelspartners van de Verenigde Staten op te leggen vanaf 1 februari, dus vanaf zaterdag. De bronnen hebben geen percentage genoemd.

Bij de aankondiging zal volgens hen een procedure komen waarmee landen vrijstellingen kunnen aanvragen voor bepaalde producten.

Uitzonderingen

Los van de bronnen heeft een regeringsfunctionaris gezegd dat Trump vrijdag zijn tariefplannen aan het herzien was. Dat zou mogelijk ruimte laten voor uitzonderingen, maar eventuele uitzonderingen zouden schaars zijn, aldus de functionaris.

Een aankondiging van importtarieven kan de financiële markten en de relatie tussen de VS en Canada en Mexico onder druk zetten. De latere invoerdatum suggereert wel dat de regering van Trump een zorgvuldigere aanpak wil hanteren en uitzonderingen mogelijk wil maken. Het geeft Mexico en Canada ook meer tijd om te onderhandelen over maatregelen om te voldoen aan de doelen die Trump heeft gesteld voor de dreigende invoerheffingen. Hij wil daarmee de buurlanden onder druk zetten om de stroom van illegale immigranten en fentanyl over de Amerikaanse grenzen tegen te gaan.

Zware tijden

De Canadese premier Justin Trudeau zei eerder vrijdag dat Canada direct en krachtig zal terugslaan als de VS invoerheffingen opleggen aan het land. Ook zei hij dat Canada de komende weken mogelijk voor zware tijden komt te staan. "Ik begrijp dat Canadezen mogelijk bezorgd en ongerust zijn, maar ik wil dat ze weten dat de federale regering, en eigenlijk alle bestuurslagen, achter hen staan."

De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft gezegd dat ze importtarieven voor haar land "met een koel hoofd" zal afwachten. De dreigende tarieven zouden volgens haar het Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag "opzij zetten". De Mexicaanse minister van Economie Marcelo Ebrard heeft de tarieven "een strategische fout" genoemd. Hij stelde daarbij dat auto's, koelkasten, computers, televisies, bier en fruit uit Mexico voor Amerikanen duurder zouden worden door de invoerheffingen.

Meer uit Financieel

Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

3 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

3 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

6 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

7 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

10 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

19 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

21 uur geleden