Reuters: Trump komt met heffingen Mexico en Canada vanaf 1 maart
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal naar verwachting invoerheffingen voor producten uit Canada en Mexico aankondigen die vanaf 1 maart ingaan. Dit melden drie ingewijden tegenover persbureau Reuters. Daarbij zeggen ze dat er nog geen definitief besluit is genomen totdat Trump de maatregel zelf bekendmaakt.
Eerder dreigde Trump invoerheffingen van 25 procent voor de buurlanden en belangrijke handelspartners van de Verenigde Staten op te leggen vanaf 1 februari, dus vanaf zaterdag. De bronnen hebben geen percentage genoemd.
Bij de aankondiging zal volgens hen een procedure komen waarmee landen vrijstellingen kunnen aanvragen voor bepaalde producten.
Uitzonderingen
Los van de bronnen heeft een regeringsfunctionaris gezegd dat Trump vrijdag zijn tariefplannen aan het herzien was. Dat zou mogelijk ruimte laten voor uitzonderingen, maar eventuele uitzonderingen zouden schaars zijn, aldus de functionaris.
Een aankondiging van importtarieven kan de financiële markten en de relatie tussen de VS en Canada en Mexico onder druk zetten. De latere invoerdatum suggereert wel dat de regering van Trump een zorgvuldigere aanpak wil hanteren en uitzonderingen mogelijk wil maken. Het geeft Mexico en Canada ook meer tijd om te onderhandelen over maatregelen om te voldoen aan de doelen die Trump heeft gesteld voor de dreigende invoerheffingen. Hij wil daarmee de buurlanden onder druk zetten om de stroom van illegale immigranten en fentanyl over de Amerikaanse grenzen tegen te gaan.
Zware tijden
De Canadese premier Justin Trudeau zei eerder vrijdag dat Canada direct en krachtig zal terugslaan als de VS invoerheffingen opleggen aan het land. Ook zei hij dat Canada de komende weken mogelijk voor zware tijden komt te staan. "Ik begrijp dat Canadezen mogelijk bezorgd en ongerust zijn, maar ik wil dat ze weten dat de federale regering, en eigenlijk alle bestuurslagen, achter hen staan."
De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft gezegd dat ze importtarieven voor haar land "met een koel hoofd" zal afwachten. De dreigende tarieven zouden volgens haar het Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag "opzij zetten". De Mexicaanse minister van Economie Marcelo Ebrard heeft de tarieven "een strategische fout" genoemd. Hij stelde daarbij dat auto's, koelkasten, computers, televisies, bier en fruit uit Mexico voor Amerikanen duurder zouden worden door de invoerheffingen.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.
7 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.
8 uur geleden