Reuters: Mediahuis geïnteresseerd in overname Britse krant
LONDEN (ANP/RTR) - Uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft interesse om de Britse krant The Daily Telegraph over te nemen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het Belgische concern zou zich voegen bij een reeks andere partijen die naar verluidt de krant eveneens willen inlijven.
Het gaat niet alleen om The Daily Telegraph, maar ook om zusterkrant The Sunday Telegraph en het tijdschrift The Spectator. Ze kwamen eerder deze maand in de etalage te staan. De titels zouden tussen de 480 miljoen en 600 miljoen pond kunnen opbrengen, omgerekend tot bijna 690 miljoen euro.
Dat de titels worden verkocht komt omdat Lloyds Banking Group er eerder dit jaar de controle heeft overgenomen. Dat gebeurde te midden van een langlopend geschil met de voormalige eigenaren, de familie Barclay, over meer dan 1 miljard pond aan schulden. Lloyds wil nu graag van de titels af.
Woordvoerders van Mediahuis en de Britse krant wilden geen commentaar geven. Voor Mediahuis zou de overname verdere internationale groei kunnen betekenen. Het concern is al actief in België, Nederland, Luxemburg, Ierland en Duitsland. Mediahuis-topman Gert Ysebaert zei in 2019 ook al eens tegen zakenkrant Financial Times dat zijn bedrijf wel geïnteresseerd was om de Britse Telegraph-titels te kopen als ze ooit te koop zouden komen te staan.
Meer uit Financieel
GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Werknemers tussen de 25 en 45 jaar zitten vaker en langer ziek thuis, merkt de Arbo Unie. Tussen 2020, het eerste jaar van de coronapandemie in Nederland, en 2025 is het aantal meldingen van burn-outgerelateerde klachten onder deze groep volgens de arbodienstverlener verdubbeld. De gemiddelde duur van hun psychisch verzuim, bijvoorbeeld door een burn-out, is opgelopen tot richting een half jaar.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam zegt net als Advocates for the Future (AftF) te streven naar een klimaatneutrale haven. De juridische non-profitorganisatie heeft dinsdag geëist dat de haven zo snel mogelijk de fossiele activiteiten afbouwt. "We verschillen echter van mening over de manier waarop dit doel moet worden bereikt", laat het havenbedrijf weten in een reactie.
2 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.
4 uur geleden