Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: Mediahuis geïnteresseerd in overname Britse krant

Reuters: Mediahuis geïnteresseerd in overname Britse krant

LONDEN (ANP/RTR) - Uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft interesse om de Britse krant The Daily Telegraph over te nemen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het Belgische concern zou zich voegen bij een reeks andere partijen die naar verluidt de krant eveneens willen inlijven.

Het gaat niet alleen om The Daily Telegraph, maar ook om zusterkrant The Sunday Telegraph en het tijdschrift The Spectator. Ze kwamen eerder deze maand in de etalage te staan. De titels zouden tussen de 480 miljoen en 600 miljoen pond kunnen opbrengen, omgerekend tot bijna 690 miljoen euro.

Dat de titels worden verkocht komt omdat Lloyds Banking Group er eerder dit jaar de controle heeft overgenomen. Dat gebeurde te midden van een langlopend geschil met de voormalige eigenaren, de familie Barclay, over meer dan 1 miljard pond aan schulden. Lloyds wil nu graag van de titels af.

Woordvoerders van Mediahuis en de Britse krant wilden geen commentaar geven. Voor Mediahuis zou de overname verdere internationale groei kunnen betekenen. Het concern is al actief in België, Nederland, Luxemburg, Ierland en Duitsland. Mediahuis-topman Gert Ysebaert zei in 2019 ook al eens tegen zakenkrant Financial Times dat zijn bedrijf wel geïnteresseerd was om de Britse Telegraph-titels te kopen als ze ooit te koop zouden komen te staan.

Meer uit Financieel

Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

19 minuten geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

57 minuten geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

1 uur geleden
Chipmaker Intel hard omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.

2 uur geleden
Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

3 uur geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

3 uur geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

3 uur geleden