Reuters: Duitse regering verwacht 0,4 procent krimp dit jaar
BERLIJN (ANP) - De Duitse regering verwacht dat de economie van Duitsland dit jaar met 0,4 procent zal krimpen, onder druk van de hoge inflatie, gestegen rente en afzwakkende wereldhandel. Dat zeggen bronnen in Berlijn tegen persbureau Reuters. Minister van Economische Zaken Robert Habeck komt naar verwachting volgende week woensdag met nieuwe ramingen voor de grootste economie van Europa.
In april rekende Berlijn nog op een groei met 0,4 procent in 2023, maar de Duitse economie ondervindt forse tegenwind van de hoge inflatie die de koopkracht van huishoudens ondermijnt. Ook zorgt de gestegen rente voor hogere kosten voor bijvoorbeeld leningen. Daarnaast staat de export, de groeimotor van Duitsland, onder druk door een afkoelende buitenlandse vraag naar goederen van Duitse makelij.
Voor volgend jaar zou de regering dan wel op een plus van 1,3 procent rekenen en voor 2025 zou de groei moeten uitkomen op 1,5 procent.
Uitdagende tijden
In het eerste kwartaal van dit jaar stagneerde de economie van de belangrijkste handelspartner van Nederland, na twee kwartalen met krimp daarvoor.
Ook de economie van Oostenrijk zal dit jaar krimpen als gevolg van de inflatie en renteverhogingen van de Europese Centrale Bank (ECB), aldus het Oostenrijkse onderzoeksinstituut Wifo. De krimp zou moeten uitkomen op 0,8 procent. Volgend jaar zou dan een groei met 1,2 procent te zien zijn, aldus Wifo. De Oostenrijkse minister van Financiën Magnus Brunner verklaarde tegenover persbureau Bloomberg in een reactie dat het uitdagende economische tijden zijn.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Mkb-ondernemers in Nederland zijn terughoudend met het doen van investeringen. Dat komt naar voren uit onderzoek naar meer dan 7000 jaarrekeningen van bedrijven door SRA, de grootste vereniging van accountantskantoren werkzaam voor het mkb.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol was in de nacht van zaterdag op zondag sprake van lange rijen voor de incheckbalies van Transavia. Tientallen mensen hebben daardoor hun vlucht gemist, bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - De Iraakse premier Ali al-Zaidi brengt maandag een bezoek aan Washington om de banden met de Verenigde Staten aan te halen. Naar verwachting gaan de landen ook olie- en gasdeals tekenen als onderdeel van een breder streven naar samenwerking op het gebied van economie, handel en investeringen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Topman Oliver Blume van autoconcern Volkswagen stelt dat de autofabrikant fabriekssluitingen kan voorkomen bij de uitvoering van de geplande kostenbesparingen. "Er zijn slimmere oplossingen dan het sluiten van fabrieken", heeft Blume zondag gezegd in een interview met de Duitse krant Bild am Sonntag.
8 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De HDFC Bank, een van de grootste banken van India, heeft duizenden banen geschrapt. Uit het dit weekend verschenen jaarverslag van de bank kwam naar buiten dat het personeelsbestand in het boekjaar tot en met maart met ruim 3300 is gekrompen. Vooral administratief en ondersteunend personeel moest vertrekken. Hun totaal nam met meer dan 8000 af. Op andere plekken binnen het concern werden ook weer mensen aangenomen.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Europese vrachtwagenindustrie wordt in haar voortbestaan bedreigd. Daarvoor waarschuwt Karin Rådström, topvrouw van truckbouwer Daimler, zondag in een interview met het Duitse persbureau dpa. "Als de CO2-regelgeving niet wordt aangepast, zet Europa het concurrentievermogen van zijn vrachtwagenindustrie op het spel."
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
1 dag geleden