Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: ArcelorMittal mengt zich mogelijk in strijd om US Steel

Reuters: ArcelorMittal mengt zich mogelijk in strijd om US Steel

NEW YORK (ANP) - Het aan de Amsterdamse beurs genoteerde staalconcern ArcelorMittal mengt zich mogelijk in de overnamestrijd rond US Steel. Persbureau Reuters meldt op basis van ingewijden dat 's werelds op een na grootste staalproducent overweegt een bod uit te brengen op zijn Amerikaanse branchegenoot. Met het plan zijn naar verluidt miljarden dollars gemoeid.

Volgens de bronnen bespreekt het in tal van landen actieve ArcelorMittal, dat wordt geleid door topman Aditya Mittal, het mogelijke bod momenteel nog met deskundigen van zakenbanken. Als er daadwerkelijk een bod volgt zou dit de al aan de gang zijnde overnamestrijd rond US Steel kunnen doen escaleren.

US Steel verklaarde eerder deze week alle strategische opties te bekijken voor de toekomst van het bedrijf. Volgens topman David Burritt was dat besluit genomen nadat de onderneming meerdere ongevraagde voorstellen had ontvangen die varieerden van de overname van bepaalde onderdelen tot een overname van het gehele concern.

Branchegenoot Cleveland-Cliffs liet al weten een bod te hebben gedaan van ongeveer 7,3 miljard dollar. Dat bod zou door US Steel zijn afgewezen. Rivaal Esmark stelde op zijn beurt wel 7,8 miljard dollar over te hebben voor US Steel. Door deze berichten is de beurskoers van US Steel op Wall Street deze week met tientallen procenten gestegen. ArcelorMittal en US Steel weigerden commentaar te geven op vragen van Reuters.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

8 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

10 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

11 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

13 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

14 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

15 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

16 uur geleden