Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Resultaten chipbedrijf ASMI centraal op Beursplein 5

Resultaten chipbedrijf ASMI centraal op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs wordt dinsdag vooral uitgekeken naar de resultaten van ASMI. Beleggers zijn met name benieuwd naar de vooruitzichten van de chiptoeleverancier. De laatste tijd is er meer vraag naar chips door de opkomst van toepassingen op het gebied kunstmatige intelligentie (AI).

Ook zou ASMI kunnen profiteren van extra inkopen vanuit China. Bedrijven in dat land zouden voorzorgsmaatregelen nemen en grotere voorraden aanleggen in de aanloop naar nieuwe exportbeperkingen voor westerse bedrijven. ASMI maakt de kwartaalcijfers na de slotbel bekend.

De AEX-index lijkt licht lager te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine minnen openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag overwegend winsten zien. De beurs in Hongkong won 0,1 procent en de hoofdindex in Shanghai klom 1 procent.

Unilever

De Nikkei in Tokio sloot vrijwel onveranderd. In Japan nam de inflatie in januari af tot 2,2 procent, van 2,6 procent in december. Exclusief de prijzen van verse voeding kwam de inflatie uit op 2 procent en voldeed daarmee aan de doelstelling van de Bank of Japan. Het inflatiecijfer steunt de verwachting dat de Japanse centrale bank later dit jaar de rente zal verhogen en een einde zal maken aan de negatieve rente in het land.

Op het Damrak zal Unilever mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. De Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley schroefde de aanbeveling voor het levensmiddelenconcern terug naar verkopen.

Claim bij Philips

Ook Philips staat in de belangstelling. Het Zwitserse Electro Medical Systems (EMS) eist volgens De Telegraaf ruim 300 miljoen euro van het zorgtechnologieconcern. De twee gingen in 2016 een samenwerking aan voor de marketing van technologie voor tandverzorging, maar Philips zou afspraken uit het contract niet zijn nagekomen. Philips wijst de beschuldigingen van de hand.

Heijmans kondigde aan dat de combinatie Heijmans-GMB een opdracht heeft gekregen van Vitens voor de renovatie en bouw van drinkwaterproductielocaties. Het aandeel van Heijmans in de totale contractwaarde bedraagt circa 80 tot 90 miljoen euro.

Euro- en oliekoers

Fugro liet weten de Italiaanse kustlijn in kaart te gaan brengen in opdracht van de Italiaanse overheid. De bodemonderzoeker maakte geen financiële details bekend.

De euro was 1,0846 dollar waard, tegen 1,0850 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 77,75 dollar. Brentolie steeg ook 0,2 procent in prijs, tot 82,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

1 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

2 uur geleden
Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

3 uur geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

4 uur geleden
Gasunie: Nederlandse gasvoorraden worden voorzichtig aangevuld

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp meer dan 10 eurocent omhoog

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.

5 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea klimmen na hoop op heropening Hormuz

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.

6 uur geleden