Resultaten chipbedrijf ASMI centraal op Beursplein 5
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs wordt dinsdag vooral uitgekeken naar de resultaten van ASMI. Beleggers zijn met name benieuwd naar de vooruitzichten van de chiptoeleverancier. De laatste tijd is er meer vraag naar chips door de opkomst van toepassingen op het gebied kunstmatige intelligentie (AI).
Ook zou ASMI kunnen profiteren van extra inkopen vanuit China. Bedrijven in dat land zouden voorzorgsmaatregelen nemen en grotere voorraden aanleggen in de aanloop naar nieuwe exportbeperkingen voor westerse bedrijven. ASMI maakt de kwartaalcijfers na de slotbel bekend.
De AEX-index lijkt licht lager te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine minnen openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag overwegend winsten zien. De beurs in Hongkong won 0,1 procent en de hoofdindex in Shanghai klom 1 procent.
Unilever
De Nikkei in Tokio sloot vrijwel onveranderd. In Japan nam de inflatie in januari af tot 2,2 procent, van 2,6 procent in december. Exclusief de prijzen van verse voeding kwam de inflatie uit op 2 procent en voldeed daarmee aan de doelstelling van de Bank of Japan. Het inflatiecijfer steunt de verwachting dat de Japanse centrale bank later dit jaar de rente zal verhogen en een einde zal maken aan de negatieve rente in het land.
Op het Damrak zal Unilever mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. De Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley schroefde de aanbeveling voor het levensmiddelenconcern terug naar verkopen.
Claim bij Philips
Ook Philips staat in de belangstelling. Het Zwitserse Electro Medical Systems (EMS) eist volgens De Telegraaf ruim 300 miljoen euro van het zorgtechnologieconcern. De twee gingen in 2016 een samenwerking aan voor de marketing van technologie voor tandverzorging, maar Philips zou afspraken uit het contract niet zijn nagekomen. Philips wijst de beschuldigingen van de hand.
Heijmans kondigde aan dat de combinatie Heijmans-GMB een opdracht heeft gekregen van Vitens voor de renovatie en bouw van drinkwaterproductielocaties. Het aandeel van Heijmans in de totale contractwaarde bedraagt circa 80 tot 90 miljoen euro.
Euro- en oliekoers
Fugro liet weten de Italiaanse kustlijn in kaart te gaan brengen in opdracht van de Italiaanse overheid. De bodemonderzoeker maakte geen financiële details bekend.
De euro was 1,0846 dollar waard, tegen 1,0850 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 77,75 dollar. Brentolie steeg ook 0,2 procent in prijs, tot 82,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
43 minuten geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
5 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
6 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
21 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden