Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Resultaten ASMI en Thuisbezorgd-moeder centraal op Damrak

Resultaten ASMI en Thuisbezorgd-moeder centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de resultaten van chiptoeleverancier ASMI en Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway. ASMI is het afgelopen jaar opnieuw hard gegroeid. Het was volgens topman Benjamin Loh het zesde achtereenvolgende jaar dat de opbrengsten met meer dan 10 procent toenamen. Vanwege de chiptekorten in de wereld en de grote investeringen van chipproducenten in uitbreiding van de productiecapaciteit stroomden de orders bij ASMI binnen en groeide het orderboek tot een recordniveau.

Just Eat Takeaway zag het nettoverlies vorig jaar flink oplopen tot 5,7 miljard euro vanwege forse afschrijvingen op de waarde van de overgenomen Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub. Over de voorgenomen verkoop van Grubhub meldde het bedrijf weinig nieuws. Het bedrijf, dat in januari al met voorlopige jaarcijfers kwam, bevestigde zich dit jaar te richten op een aangepaste winst voor aftrek van belastingen, rentes en afschrijvingen van 225 miljoen euro. In 2022 bedroeg dat resultaat nog 19 miljoen euro.

Ook Allfunds staat in de belangstelling. Het Spaanse investeringsplatform heeft het overnamebod van beursbedrijf Euronext afgewezen. Vorige week lekte uit dat de eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Brussel en Parijs een verkennend bod van 5,5 miljard euro op Allfunds had uitgebracht. Het aandeel Allfunds, dat sinds het voorjaar van 2021 een notering heeft op het Damrak, schoot daarop bijna 17 procent omhoog. Volgens Allfunds is het ongevraagde bod "onvoldoende". Euronext liet op zijn beurt weten het bod te hebben ingetrokken.

Nieuwe beursmaand

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt licht hoger te beginnen aan de nieuwe beursmaand. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine plussen openen. De Aziatische aandelenmarkten gingen woensdag overwegend vooruit. Een sterker dan verwachte toename van de bedrijvigheid in de Chinese industriesector zorgde voor optimisme over de heropening van de op een na grootste economie ter wereld.

De Hang Seng-index in Hongkong won maar liefst 4 procent onder aanvoering van de Chinese techbedrijven. De Nikkei in Tokio sloot met een bescheiden winst van 0,3 procent, na een aanhoudende krimp van de Japanse industrie in februari.

Prosus

Op het Damrak zal Prosus waarschijnlijk profiteren van de sterke koerswinsten in de Chinese techsector. Zo steeg het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarin de techinvesteer een groot belang heeft, bijna 7 procent in Hongkong.

De euro was 1,0604 dollar waard, tegenover 1,0600 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 77,64 dollar per vat. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 84,07 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CO2-heffing industrie levert voor het eerst geld op

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.

15 minuten geleden
Beleggers in New York schrikken van stijging producentenprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.

1 uur geleden
Massale overstap naar vaste energiecontracten direct na oorlog

DEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.

2 uur geleden
Turkije en Armenië hervatten handelsbetrekkingen na 33 jaar

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.

2 uur geleden
Brussel wil één ticket voor treinreizen in EU met overstap

BRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.

3 uur geleden
Zweden en Polen grijpen opnieuw in met lagere brandstofbelasting

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.

3 uur geleden
ECB waarschuwt banken voor cyberaanvallen met AI-model Mythos

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.

4 uur geleden