Resultaten Ahold Delhaize en AkzoNobel centraal op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak gaat de aandacht woensdag vooral uit naar de resultaten van de AEX-bedrijven Ahold Delhaize en AkzoNobel. Het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern Ahold Delhaize profiteerde het afgelopen jaar flink van de coronacrisis en de groei van het thuiswinkelen. Verfconcern AkzoNobel heeft in het coronajaar 2020 scherp op de kosten gelet en wist de prestaties te verbeteren. Ook tankopslagbedrijf Vopak en laadpalenfabrikant Alfen openden de boeken.
Beleggers kijken daarnaast uit naar de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve, die later op de dag naar buiten worden gebracht. De Amsterdamse aandelenbeurs lijkt op basis van de openingsindicatoren vrijwel vlak te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese markten zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen, na de recente sterke koersstijgingen.
De coronacrisis heeft bij Ahold Delhaize gezorgd voor een versnelde groei van de verkopen die het online doet. De verkopen bij webwinkel bol.com namen vorig jaar met ruim de helft toe. Het moederbedrijf van supermarktketen Albert Heijn deed het sowieso goed tijdens de coronacrisis. In Nederland, België en de Verenigde Staten steeg de omzet bij zijn winkels fors. Door lockdowns gingen mensen minder vaak naar de horeca en kochten ze meer in de supermarkt.
Nestlé
AkzoNobel zag de omzet afgelopen kwartaal dalen, maar boekte meer winst dankzij kostenbesparingen. De verffabrikant gaat dit jaar voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Daarmee wil het bedrijf de aandeelhouders belonen. Akzo heeft aanzienlijk wat geld in kas. Eerder dit jaar wilde de onderneming nog zijn Finse branchegenoot Tikkurila overnemen, maar die koos voor een bod van het Amerikaanse PPG.
In Zürich gaat de aandacht uit naar Nestlé. Het Zwitserse voedingsconcern verkoopt Pure Life en een aantal andere Noord-Amerikaanse watermerken aan de private investeringsbedrijven One Rock Capital en Metropoulos voor 4,3 miljard dollar. De duurdere watermerken Perrier, S.Pellegrino en Acqua Panna maken geen deel uit van de deal. In Londen verwerken beleggers de resultaten van Rio Tinto. De Brits-Australische mijnbouwgroep boekte afgelopen jaar meer winst dan verwacht en verhoogde zijn dividend.
De euro was 1,2078 dollar waard, tegenover 1,2107 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 60,13 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 63,50 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
8 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
9 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
14 uur geleden