Resultaten Ahold Delhaize en AkzoNobel centraal op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak gaat de aandacht woensdag vooral uit naar de resultaten van de AEX-bedrijven Ahold Delhaize en AkzoNobel. Het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern Ahold Delhaize profiteerde het afgelopen jaar flink van de coronacrisis en de groei van het thuiswinkelen. Verfconcern AkzoNobel heeft in het coronajaar 2020 scherp op de kosten gelet en wist de prestaties te verbeteren. Ook tankopslagbedrijf Vopak en laadpalenfabrikant Alfen openden de boeken.
Beleggers kijken daarnaast uit naar de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve, die later op de dag naar buiten worden gebracht. De Amsterdamse aandelenbeurs lijkt op basis van de openingsindicatoren vrijwel vlak te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese markten zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen, na de recente sterke koersstijgingen.
De coronacrisis heeft bij Ahold Delhaize gezorgd voor een versnelde groei van de verkopen die het online doet. De verkopen bij webwinkel bol.com namen vorig jaar met ruim de helft toe. Het moederbedrijf van supermarktketen Albert Heijn deed het sowieso goed tijdens de coronacrisis. In Nederland, België en de Verenigde Staten steeg de omzet bij zijn winkels fors. Door lockdowns gingen mensen minder vaak naar de horeca en kochten ze meer in de supermarkt.
Nestlé
AkzoNobel zag de omzet afgelopen kwartaal dalen, maar boekte meer winst dankzij kostenbesparingen. De verffabrikant gaat dit jaar voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Daarmee wil het bedrijf de aandeelhouders belonen. Akzo heeft aanzienlijk wat geld in kas. Eerder dit jaar wilde de onderneming nog zijn Finse branchegenoot Tikkurila overnemen, maar die koos voor een bod van het Amerikaanse PPG.
In Zürich gaat de aandacht uit naar Nestlé. Het Zwitserse voedingsconcern verkoopt Pure Life en een aantal andere Noord-Amerikaanse watermerken aan de private investeringsbedrijven One Rock Capital en Metropoulos voor 4,3 miljard dollar. De duurdere watermerken Perrier, S.Pellegrino en Acqua Panna maken geen deel uit van de deal. In Londen verwerken beleggers de resultaten van Rio Tinto. De Brits-Australische mijnbouwgroep boekte afgelopen jaar meer winst dan verwacht en verhoogde zijn dividend.
De euro was 1,2078 dollar waard, tegenover 1,2107 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 60,13 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 63,50 dollar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
22 minuten geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
54 minuten geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
57 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
5 uur geleden