Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Resultaten ABN AMRO en inflatie centraal op Damrak

Resultaten ABN AMRO en inflatie centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de kwartaalcijfers van ABN AMRO. De bank boekte afgelopen kwartaal weer winst na een verlies in dezelfde periode een jaar geleden. Daarbij profiteerde de onderneming ervan dat de coronarestricties in Nederland werden opgeheven en de samenleving weer open ging. Daardoor was er goede vraag naar leningen. De bank trok daarnaast nog eens 50 miljoen euro uit voor de inspanningen van de bank om witwassen tegen te gaan.

De inflatie blijft de gemoederen ook bezighouden. De Britse inflatie is in april verder gestegen tot 9 procent. Dat is het hoogste niveau sinds 1982. Ook komen later op de dag de definitieve inflatiecijfers van de eurozone naar buiten. Beleggers verwerken daarnaast nog de opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell, die verklaarde niet te zullen stoppen met het opschroeven van de rente tot de inflatie in de Verenigde Staten begint te dalen.

Air France-KLM staat eveneens in de belangstelling. Het luchtvaartconcern heeft een luchtvrachtovereenkomst gesloten met de Franse logistieke dienstverlener CMA CGM. De deal met een looptijd van in eerste instantie tien jaar is bedoeld om het aanbod van luchtvracht te versterken. Volgens de partijen levert de samenwerking aanzienlijke voordelen op. Als onderdeel van de deal zal CMA CGM ook een flink belang nemen in Air France-KLM.

Kleine koersuitslagen

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren vrijwel vlak te beginnen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. In Aziƫ gingen de belangrijkste aandelenmarkten woensdag overwegend vooruit. De Nikkei in Tokio eindigde 0,9 procent in de plus na een meevallende krimp van de Japanse economie in het eerste kwartaal.

Het aandeel Boskalis zal mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van AlphaValue/Baader schroefden hun aanbeveling voor de baggeraar, die wordt overgenomen door investeerder HAL, op.

Euronext

Beursuitbater Euronext kwam dinsdag na de slotbel met resultaten. De eigenaar van de aandelenbeurzen in onder andere Amsterdam, Brussel en Parijs boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het beursbedrijf profiteerde daarbij van sneller dan verwachte kostenbesparingen na de overname van Borsa Italiana.

De euro was 1,0535 dollar waard, tegen 1,0533 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent in prijs tot 113,72 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 112,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vlucht Air China omgeleid nadat batterij in handbagage vlam vatte

SHANGHAI (ANP/AFP/BELGA) - Een passagiersvlucht van Air China moest zaterdag uitwijken naar Shanghai, nadat een batterij in de handbagage van een passagier vlam had gevat. Het vliegtuig was onderweg van de Oost-Chinese stad Hangzhou naar een vliegveld nabij de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul.

11 uur geleden
Franse minister benadrukt noodzaak goedkeuring begroting

PARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk door S&P Global is een "wake-upcall" voor het land om de begroting voor 2026 goed te keuren. Dat heeft de Franse economieminister Roland Lescure gezegd.

14 uur geleden
Sleijpen: economische onzekerheid maakt voorspelling rente lastig

WASHINGTON (ANP) - Door de handelsoorlog is sprake van grote economische onzekerheid en dat maakt het volgens president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) lastig om te zeggen waar het de komende tijd heengaat met de rente in de eurozone. Dat heeft hij laten weten in de marge van de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

16 uur geleden
Sleijpen: vlottrekken woningmarkt vraagt pakket aan maatregelen

WASHINGTON (ANP) - De woningmarkt in Nederland zit "redelijk vast" en om dat op te lossen is een heel pakket aan maatregelen nodig. Dat stelt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB). "Dat zal ook niet binnen een jaar gebeurd zijn", voorziet hij. Er moet volgens hem opnieuw naar het totaalplaatje gekeken worden.

16 uur geleden
DNB-president vindt Nederlandse inflatie hardnekkig hoog

WASHINGTON (ANP) - De Nederlandse inflatie blijft hardnekkig hoog vergeleken met het gemiddelde in de eurozone. Om het tempo van de prijsstijging omlaag te krijgen en tegelijk de economische groei meer aan te zwengelen, zal het nieuwe kabinet op meerdere terreinen aan de slag moeten, voorziet president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) in gesprek met het ANP.

16 uur geleden
Boeing mag productie 737 MAX-vliegtuigen opvoeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - Boeing mag de productie van zijn 737 MAX-vliegtuigen opvoeren. Die was eerder beperkt na een incident met een losgeraakt deurpaneel. De vliegtuigbouwer heeft nu toestemming gekregen van de Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA om 42 toestellen per maand te produceren in plaats van 38.

16 uur geleden
China stemt in met nieuwe handelsgesprekken met VS

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft aangekondigd dat het heeft ingestemd met een nieuwe ronde handelsgesprekken met de Verenigde Staten. China wil dat deze "zo snel mogelijk" plaatsvinden. De leiders proberen hiermee een nieuwe schadelijke tarievenoorlog te voorkomen.

18 uur geleden