Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Resultaten ABN AMRO en Ahold Delhaize centraal op Damrak

Resultaten ABN AMRO en Ahold Delhaize centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag vooral uit naar de kwartaalcijfers van ABN AMRO en supermarktconcern Ahold Delhaize. ABN AMRO wist de winst in het eerste kwartaal flink op te voeren, ondanks de recente onrust in de bankensector. Het financiële concern profiteerde onder meer van de gestegen rente. Daardoor lukte het om hogere marges te pakken op spaargeld dat bij de bank werd gestald. Ook wees topman Robert Swaak in een toelichting op de cijfers op de aanhoudende veerkracht van de Nederlandse economie in het afgelopen kwartaal.

Ahold Delhaize zag de omzet in het afgelopen kwartaal stijgen tot 21,6 miljard euro. Ook de winst nam toe. Volgens topman Frans Muller van het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern waren de betere cijfers grotendeels te danken aan sterke operationele prestaties in de Verenigde Staten, die de gestegen energiekosten in Europa en de impact van stakingen in België gedeeltelijk compenseerden.

Daarnaast houden beleggers het Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt, scherp in de gaten. Dat cijfer geeft waarschijnlijk meer duidelijkheid over de toekomstige rentestappen van de Federal Reserve. Bij een verdere afkoeling van de stijging van de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld zal de Fed mogelijk besluiten om de rente niet nog verder te verhogen.

Vlak begin

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een vrijwel vlak begin van de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beurzen met kleine koersuitslagen te openen. Op de Aziatische aandelenmarkten werden woensdag verliezen geleden. De Nikkei in Tokio eindigde 0,4 procent in de min ondanks een stevige koerswinst van het Japanse industriële conglomeraat Mitsubishi. De beurs in Shanghai zakte 1,4 procent en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,6 procent.

Ook Alfen staat in de belangstelling. De laadpalenfabrikant maakte voorafgaand aan zijn beleggersdag in Londen de nieuwe financiële doelstellingen voor de komende jaren bekend. Zo wil het bedrijf tussen 2025 en 2027 een omzet van minimaal 1 miljard euro per jaar behalen en de marges verder verbeteren. Ook wil Alfen in alle segmenten waarin het actief is de markt verslaan.

De euro was 1,0966 dollar waard, tegen 1,0956 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 73,16 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 76,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."

1 uur geleden
Beurzen in New York sluiten licht lager na oplopen rentezorgen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.

3 uur geleden
Trump zegt snel AI-adviseur te benoemen, benadrukt zelfregulering

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.

3 uur geleden
Autoconcern Stellantis legt fabrieken stil om batterijtekort

SOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.

3 uur geleden
Milieuorganisatie dient in Brussel klacht in over Nieuw-Zeeland

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.

4 uur geleden
Eurocommissaris: Brussel onderzoekt hoe brandstof goedkoper kan

DUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.

7 uur geleden
AEX nadert recordslot dankzij opmars chipaandelen, Arcadis omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.

7 uur geleden