
Restauratie Oostmolen te Kloetinge afgerond
KLOETINGE - Het afgelopen half jaar is de Oostmolen te Kloetinge grondig aangepakt. Aan de buitenkant is goed te zien wat er is gerestaureerd. De kap lekte op diverse plaatsen en moest grondig worden vernieuwd. Ook is het metselwerk van de romp aan de buitenkant schoongemaakt en opnieuw gekeimd. Een groot aantal delen van de stelling was gescheurd en ingerot. De nodige nieuwe delen zijn aangebracht.
Omdat er in Nederland geen teer meer mag worden gebruikt is de hele stelling in een speciale verf gezet t.w. “Abozonol houtcoat zwart”. Daarnaast heeft schildersbedrijf Franse al het hout- en ijzerwerk opnieuw in de originele kleuren geschilderd. Molenmakersbedrijf Van der Wal heeft naast de restauratie van de kap het binnenwerk opnieuw gesteld zodat de molen weer kan malen.
Om deze grote restauratie te kunnen bekostigen hebben we naast de subsidie uit het meerjarenprogramma van het Rijk ook een meer jaarlijkse bijdrage van de gemeente Goes mogen ontvangen. Daarnaast hebben we enkele forse bijdragen mogen ontvangen o.a. een van de Stichting S. Boone uit Goes. De jaarlijkse bijdrage van de donateurs/Vrienden van de Oostmolen was het laatste duwtje wat er nodig was om alle noodzakelijke werkzaamheden in een keer te kunnen aanbesteden.
De officiële overdracht is met Open Monumentendag 10 september om 10.00 uur. De burgemeester van Goes, Margo Mulder, zal de molen in gebruik stellen.
Na de in gebruik name is de Oostmolen de gehele dag te bezichtigen en de vrijwillige molenaars zijn aanwezig en geven uitleg over de werking van de molen.
Speciaal voor deze dag wordt er tarwe gemalen van de Tarwecirkel uit Kwadendamme. Op het ogenblik wordt deze tarwe in de Zeeuwse landbouw veel verbouwd. Dit meel is zeer geschikt om pannenkoeken van te bakken.
Omdat het ook Open Monumentendag is zal er de hele dag wat extra’s rond de molen gebeuren. Bestuursleden en vrijwilligers schenken koffie en/of thee in de tuin. De opbrengst van deze verkoop komt volledig ten goede voor het onderhoud aan de molen.
Bakker Boer zal met een kraam Zeeuwse lekkernijen aanwezig zijn.
Door Schutterij Ravenstein wordt een schietbaan ingericht waar leden van de vereniging een demonstratie handboogschieten geven. Voor wie het wil mag zelf eens een keertje met pijl en boog schieten.
Het bestuur van de Oostmolen is trots dat de molen nu weer in goede conditie is en weer jaren kan draaien.
Meer uit Beveland
GOES - Bij Sleutelen Aan Vermogen (SAV) in Goes is op 15 september een nieuwe bulkmachine voor statiegeldverpakkingen geopend. De machine maakt het mogelijk om meer dan honderd flesjes en blikjes tegelijk in te leveren. Dat scheelt consumenten en organisaties met volle zakken of dozen veel tijd en moeite.
1 uur geledenGOES - Om de zorg in Zeeland te behouden gaan de Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en Zorg Saam meer samenwerken. 'Met concentratie van bepaalde operaties en de aanschaf van een chirurgie-robot kan belangrijke zorg in Zeeland behouden blijven', staat in een gezamenlijk persbericht van de beide ziekenhuizen. 'Dit is een belangrijke stap voor de Zeeuwse ziekenhuiszorg en dat vindt ook CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland.'
4 uur geledenGOES - Bij het station in Goes heeft maandagmiddag vermoedelijk een vechtpartij plaatsgevonden waarbij een groep jongeren betrokken was.
7 uur geledenKLOETINGE - Met een feestelijke aftrap hebben VV Kloetinge en de gemeente Goes zaterdag 13 september de vernieuwde sportvelden op sportpark Wesselopark officieel in gebruik genomen. Daarmee werd een traject afgesloten dat al in 2021 begon met de voorbereidingen.
20 uur geledenWISSENKERKE - Het kleine dijkhuisje aan de Oosterschelde bij Wissenkerke bestaat dit jaar precies 100 jaar. Ooit was het een onmisbare werkplek voor de dijkbaas, die vanaf hier de veiligheid van de dijken bewaakte. "Het was vaak penibel, maar ook een mooie tijd," vertelt voormalig dijkbaas Bas van Liere. In 1970 begon Van Liere bij het waterschap Noord-Beveland. Het werk als dijkbaas betekende lange nachten en barre omstandigheden. "We hadden niet die goede jassen van tegenwoordig. Je stond daar maar in de kou en nattigheid. Als het stormde, vloog het water soms over de kruin en werd het gras zwart van het zout."
1 dag geledenGOES - De gemeente Goes wil de komende jaren drie plekken in de binnenstad flink vergroenen: de Zusterstraat, het Bastion en de omgeving van het stadskantoor. Het plan maakt deel uit van het Europese project Cool Neighbourhoods, waarbij Goes samenwerkt met andere steden.
1 dag geleden's-GRAVENPOLDER - Elektromonteur John Eggebeen (21) uit 's Gravenpolder heeft goud veroverd op EuroSkills 2025, het Europees kampioenschap beroepen. In het Deense Herning streden ruim 580 jongeren uit 32 landen om de Europese titels in 38 vakrichtingen.
1 dag geleden