Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Residentie De Karolingenburght is klaar voor de eerste bewoners

Residentie De Karolingenburght is klaar voor de eerste bewoners

OOST-SOUBURG – Residentie De Karolingenburght, het bouwproject in het hart van Oost-Souburg, is voltooid. Het luxe appartementengebouw bestaat uit 18 appartementen en 7 penthouses met dakterras. Alle wooneenheden hebben een eigen berging en een parking. Bijzonder aan Residentie De Karolingenburght is dat het project mede tot stand is gekomen door inbreng van de direct omwonenden.

Residentie De Karolingenburght is gebouwd aan de rand van de historische ringburgwal, ingeklemd tussen de Vlissingsestraat en de Karolingenbaan. “We zijn er bijna tien jaar mee bezig geweest,” vertelt Martin Dekker van VG-D Vastgoedontwikkeling uit Goes. “In 2014 waren de eerste contacten over de aankoop van het voormalige café Karolingenburght. We hadden daar aanvankelijk alleen een optie op en er is zelfs nog een moment geweest dat we dachten dat het ‘m niet ging worden. We zijn toen opnieuw in gesprek gegaan en in 2019 hebben we definitieve afspraken kunnen maken met de familie Ovaa van de motorzaak. Daarna is het plan in een stroomversnelling geraakt. In samenspraak met de gemeente Vlissingen is het plan toen gewijzigd naar een groter oppervlak. We hebben samen met de gemeente aan een goeie ontwikkeling voor Oost-Souburg gewerkt.” Architect Alwin Reedijk van WTS Architecten uit Vlissingen werd aangetrokken om het ontwerp voor Residentie De Karolingenburght te maken.

Participatietraject

Bijzonder aan de realisatie van De Karolingenburght is dat het ontwerp tot stand is gekomen in samenspraak met de omwonenden. “Er was toentertijd al sprake van dat de nieuwe omgevingswet in zou gaan,” verduidelijkt architect Alwin Reedijk. “Die wet is er nog altijd niet, maar het project was eigenlijk een soort pilot voor de gemeente en ze wilden graag dat we de omwonenden in de planvorming zouden betrekken.” Het participatietraject dat met de omwonenden is doorlopen is goed bevallen en heeft vruchten afgeworpen. “De omwonenden stonden er constructief in en dat heeft geresulteerd tot dit resultaat. Ik heb er als architect ook veel van geleerd en ben veel meer gaan nadenken wat het betekent voor omwonenden om tegen zo’n gebouw aan te kijken. In samenspraak met de omwonenden zijn de hoeken van het complex een bouwlaag lager zodat het minder kolossaal oogt. Dat is eigenlijk een soort anti-stedenbouw, normaal gezien wordt er op zo’n hoek juist een extra accent in de vorm van een torentje of iets dergelijks gebouwd.”

Parkeren

Ook voor het parkeren is een charmante oplossing gevonden. “Er moest van de gemeente minimaal één auto per appartement op het eigen perceel geparkeerd kunnen worden,” legt Reedijk uit. “Vaak zijn parkeerplaatsen niet de fraaiste elementen van zo’n complex. We hebben dat opgelost door aan de kant van de Karolingenbaan een parkeerplaats op de begane grond te realiseren. Dat heeft ook als voordeel dat de bewoners van de appartementen aan die kant van het complex niet tegen een parkeerplaats aan zitten te kijken. Ze kijken over de bestaande parkeerplaats heen en hebben zicht op de karolingenburght.”

Vijfde gevel

Een ander groot pluspunt voor de toekomstige bewoners van de nieuwbouw is dat ook de daken zijn benut. Reedijk: “Het dak wordt steeds meer gezien als ‘vijfde gevel’. Hier hebben we de daken ook benut om dakterrassen te realiseren. Dat is een bijzondere toevoeging en heel anders dan een balkon. Een dakterras gaat meer richting tuin en wordt echt een leefruimte. En het geeft een soort levendigheid aan een gebouw die echt prettig is.” De appartementen van Residentie De Karolingenburght zijn inmiddels allemaal verkocht. Het nieuwbouwproject wordt vrijdag 20 oktober gefaseerd opgeleverd.

Meer uit Vlissingen

Anak Indië te zien bij Film by the Sea

VLISSINGEN - Op donderdag 18 september is Anak Indië te zien op het film- en literatuurfestival van Film by the Sea in Vlissingen.

8 uur geleden
Gewonde naar ziekenhuis na autobotsing Bermweg in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Een automobiliste is dinsdagmiddag gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht na een botsing met een andere auto in de Bermweg in Oost-Souburg.

12 uur geleden
Negen boetes uitgedeeld bij verkeerscontrole in Vlissingen

VLISSINGEN - De politie heeft dinsdag negen personen bekeurd bij een verkeerscontrole in Vlissingen.

13 uur geleden
Verkoop Singelkwartier Vlissingen in volle gang

VLISSINGEN - De verkoop van de 73 nieuwbouwappartementen in het Singelkwartier in Vlissingen verloopt voorspoedig. "Sinds het verkoopevent is er grote belangstelling. Inmiddels zijn 25 appartementen verkocht en is er een flink aantal opties genomen", vertelt makelaar Arthur Aerssens.

16 uur geleden
Film by the Sea eert Monique van de Ven en brengt bomvol programma

VLISSINGEN - De 27e editie van Film by the Sea in Vlissingen is in volle gang. Dit weekeinde was actrice Monique van de Ven eregast en kreeg de Career Achievement Award uitgereikt. Het filmfestival duurt nog tot en met zondag (21 september) en brengt dagelijks een vol programma.

1 dag geleden
Boom blokkeert toerit A58 bij Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Een deels omgevallen boom heeft maandagochtend voor een tijdelijke afsluiting gezorgd van een toerit van de A58 bij Oost-Souburg.

1 dag geleden
Bestuurder Tesla overgebracht naar politiebureau na crash in droge sloot [UPDATE]

VLISSINGEN- Op de kruising van de Burgemeester van Woelderenlaan en de Paauwenburgweg heeft in de nacht van zaterdag op zondag een eenzijdig ongeval plaatsgevonden. De bestuurder van een Tesla reed hier rechtdoor, rakelings langs een herdenkingsmonumentje, een droge sloot in. De politie en ambulancedienst kwamen met spoed ter plaatse. Medewerkers van de ambulancedienst controleerden de bestuurder maar hij bleek niet gewond te zijn geraakt. Later werd ook de brandweer opgeroepen omdat er mogelijk brand was. Hier bleek geen sprake van te zijn. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. De politie heeft de bestuurder overgebracht naar het politiebureau. Ook heeft zij een andere betrokkene gehoord.

2 dagen geleden